این تست شخصیت ده دقیقه ای می تواند شخصیت شما را بر اساس 5 ویژگی اصلی شما بسنجد
روانشناسی و موفقیت

تست شخصیت ده دقیقه ای که ویژگی های اصلی و وضعیت روحی شما را می سنجد

در مقالات زیادی به راه کارهای درمانی انواع بیماری ها اشاره شده است. اما در مورد سلامت روانی، چیزی فراتر از این ها وجود دارد که نیاز به ریز بینی زیادی دارد. کلمه OCEAN یا اقیانوس مخفف ۵ کلمه است که در تست های روانشناسی و تست شخصیت ده دقیقه ای امروز به آن ها پرداخته می شود. در زیر این اقیانوس درونی هر فرد نیز موارد زیادی نهفته است.

زمان مطالعه: ۱ دقیقه

در مقالات زیادی به راه کارهای درمانی انواع بیماری ها اشاره شده است. اما در مورد سلامت روانی، چیزی فراتر از این ها وجود دارد که نیاز به ریزبینی زیادی دارد. یک پزشک می تواند به راحتی درجه حرارت بدن شما را اندازه گیری کند یا تشخیص دهد که بازوی شما شکسته است یا خیر. اما آیا می تواند به همین راحتی بیماری های عصبی را تشخیص دهد؟ در ادامه با تاثیرات انجام تست شخصیت ده دقیقه ای آشنا می شوید. پس با نت نوشت همراه باشید.

آیینه تهران

تست شخصیت ده دقیقه ای : OCEAN یا اقیانوس درون هر فرد

به OCEAN خوش آمدید. این کلمه مخفف ۵ عبارت است. عبارت اول Openness to experience (درس گرفتن از تجربه های خود)، عبارت دوم Conscientiousness (وجدان)، عبارت سوم Extraversion (برون گرایی)، عبارت چهارم Agreeableness (تطابق پذیری و سازگاری با اطراف) و عبارت پنجم Neuroticism (اختلالات اعصاب و روان هر فرد) است. این مشخصات شخصیتی پنج نقطه ای است که برخی از متخصصان برای ارزیابی وضعیت روحی بیماران خود از آن ها استفاده می کنند.

مثلاً شخصیت بین المللی شما می تواند مکان دقیق شما در هیئت مدیره را تعین کند. دو نسخه از این تست ها وجود دارد. تست ۳۰۰ پرسشی شاید دقیق تر باشد اما پروفسور روانشناس، John Johnson، (استادی که منابع اینترنتی مرتبط به تست ها را جمع آوری کرده است) هشدار می دهد که این تست ممکن است تا ۴۰ دقیقه طول بکشد و بدتر از آن ممکن است در حین انجام تست صفحه وب سایت دچار مشکل شود. بنابراین منطقی تر است که از تست ۱۲۰ پرسشی استفاده کنید. انجام دادن این تست تقریباً ۱۵ دقیقه طول می کشد البته اگر تا پایان تست اینترنت شما دچار مشکل نشود.

به نظر می رسد همین ۱۲۰ پرسش هم زیاد باشد اما شما می توانید خیلی سریع به آن ها پاسخ دهید. این پرسش ها فقط خلاصه های کوتاهی از چیزهایی هستند که شما ممکن است انجام دهید؛ مانند “قول و قرارها” و “عیاشی های خود”. این مقیاس ها شناخت شما از شخصیت تان را از نادرست به سمت درست پیش می برد. هنگامی که نتایج تست خود را به دست آوردید، می توانید درباره اقیانوس درون خودتان بیشتر بدانید.

زیر این اقیانوس

چیزی که اهمیت دارد، این است که تست شخصیت ده دقیقه ای فقط ۵ خصوصیت شما را بررسی می کنند. اما هر کدام از این ویژگی های شخصیتی را می توان با دقت بیشتری به قطعات کوچک تر تقسیم کرد. مثلاً برون گرایی شامل قسمت های کوچک تری مانند شاد بودن، دوست داشتن و ناراحت بودن است. تطابق پذیری و سازگاری شامل اعتماد، اخلاق، عفت و شرف است. اختلالات اعصاب و روان شامل اضطراب، خشم، افسردگی و خودآگاهی است.

به خاطر داشته باشید که این تست ها نمی توانند دقیقاً شما را قضاوت کنند و ارزش شما را بسنجند. برای مثال حتی اگر در اخلاق، نمره شما پایین به دست آمد، این به این معنی نیست که شما حتماً فرد بی اخلاقی هستید و کمتر از بقیه دارای اعصاب و روان سالم تری هستید. این فقط یک ویژگی است که باید خیلی دقیق تر از این ها بررسی شود. پس این امر برای گفتن اینکه شما انسان بی اخلاق و بدی هستید، کافی نیست.

برای اینکه احساسات و ارتباطات خود را با دیگران کنترل و تنظیم کنید و یاد بگیرید که چگونه باید دید خود را عوض کنید، می توانید از این تست ها استفاده کنید. در ادامه این تست ها معمولاً توضیحات مفیدی وجود دارد که بیشتر به درد شما می خورند.

در نتیجه تست شخصیت ده دقیقه ای مانند http://www.personal.psu.edu/~j5j/IPIP/ipipneo120.htm و http://www.personal.psu.edu/~j5j/IPIP/ipipneo120.htm را حتماً در اینترنت انجام دهید.

 

 

نویسنده: فائزه قربانی

 

منبع: curiosity.com

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید

پاوو

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا