علمی

توماس ادیسون طرح ساخت یک تلفن برای صحبت با مردگان را در سر داشته است!

همه توماس ادیسون را بخاطر اختراعات بسیار زیادی که انجام داده می شناسند، اما همه آنها خوب از کار در نمی آمدند. در بین صدها اختراعی که به نام ادیسون ثبت شده، یک ایده وجود دارد که کمتر شناخته می شود، و البته کمی هم عجیب می باشد: تلفن روح . بله، این مخترع قصد داشته دستگاهی را بسازد تا با مرده ها ارتباط برقرار کند.

برای تماس با من، با گوشی روحانی ام ارتباط برقرار کنید

در سال ۱۹۲۰ ادیسون به مجله American Magazine می گوید که او در حال حاضر بر روی یک تلفن روحانی کار می کند. وی این چنین آن را بیان می کند: “در حال ساختن دستگاهی هستم برای فهمیدن اینکه، آیا کسانی که این زمین را ترک کرده اند قادر خواهند بود با ما ارتباط برقرار کنند یا نه.”

( این را در نظر داشته باشید که ادیسون برای برقراری ارتباط با مرده ها، از انواع جادو جمبل ها از قبیل تخته و این چیزا حرف نمی زند). وی می خواسته دستگاه خود را با یک روش علمی بدون هیچ گونه پنهان کاری، رمز و راز، و یا جادویی بسازد. ادیسون معتقد بوده وقتی که مردم می میرند، ممکن است “سیگنال های زندگی” را در جهان پراکنده کنند که می توان آنها را با دستگاه های مناسب شناسایی کرد.

انسان های امروزی شاید فکر کنند که افراد دارای عقل سلیم چنین اظهاراتی نمی کنند، اما شما باید خودتان را جای او قرار دهید: تلفن، گرامافون و لامپ تازه اختراع شده بودند. در آن زمان انسان برای اولین بار توانسته بود انرژی نامرئی را به چیزی های تبدیل کند که از طریق سیم به نور و صدا تبدیل می شدند. آیا واقعا تصور اینکه روزی می شود چیزهای ماوراء طبیعی مانند ارتباط افکار با یک دیگر (تله پاتی، دورآگاهی) یا ارتباط با مردگان (غیب گویی) که در اطراف ما پراکنده اند، بعید به نظر می رسد؟

ادعا ثابت می شود

در آن زمان، اظهارات ادیسون موجب شور و هیجان زیادی در رسانه ها می شود. اما در دهه بعد از آن، مورخان می گویند این فقط یک شوخی (فریب) بزرگ بوده: آنها هیچ طرح یا برنامه کاری، و نیز هیچ مدل یا نمونه اولیه ایی از  ادعایی مبنی بر تلفن روحانی  پیدا نمی کنند. اما در سال ۲۰۱۵، زمانی که یک روزنامه نگار فرانسوی به نام فیلیپ بائودین (Philippe Baudoin)، یک نسخه نادر از خاطرات ادیسون که حاوی یک فصل اضافی بوده را خریداری می کند، متوجه می شود که این فصل به طور کامل به نظریه های ادیسون درباره نحوه تماس با دنیای ارواح اختصاص دارد. این روز نامه نگار به سرعت آن را با این عنوان “Le Royaume de l’au-delà” یا به انگلیسی “Kingdom of the Afterlife” (قلمرو پس از مرگ) منتشر می کند.

منبع: curiosity.com

محمد سلیمانی

کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا