اقتصادیگوناگون

با ارزش ترین پول دنیا در سال ۲۰۱۸

امروز در نت‌نوشت می‌خواهیم با ارزش ترین پول دنیا و ۹ پول دیگر که پس از با ارزش ترین پول دنیا رتبه‌های دوم تا دهم را به خود اختصاص داده‌اند را به شما معرفی کنیم. پیش‌تر در مورد کم ارزش ترین پول دنیا ۲۰۱۸ در نوشتاری دیگر صحبت کرده‌ایم که اگر این نوشتار را تا کنون مورد مطالعه قرار نداده‌اید پیشنهاد می‌کنیم : کم ارزش ترین پول دنیا در سال ۲۰۱۸

با ما در نت‌نوشت همراه باشید تا به همراه یک‌دیگر مروری داشته باشیم بر با ارزش ترین پول دنیا در سال ۲۰۱۸ (پیش از آن که به معرفی با ارزش ترین پول دنیا پرداخته شود ذکر این نکته لازم است که آن‌چه که در پی می‌آید بر طبق اطلاعات وب‌سایت fxssi است که مربوط به ۷ مارس ۲۰۱۸ می‌باشد. با وجود آن که در دنیای ارز همواره تغییر و دگرگونی رخ می‌دهد اما در حال حاضر که نزدیک به سه ماه از مارس ۲۰۱۸ گذشته تغییر چندانی در جایگاه هر یک از پول‌های زیر ایجاد نشده.)

بیشتر بخوانید: زیباترین پول دنیا ؛ اسکناس‌هایی که هم اعتبار دارند و هم فرهنگ!

با ارزش ترین پول دنیا در سال ۲۰۱۸

۱- دینار کویت:

با ارزش ترین پول دنیا در سال 2018
دینار کویت

احتمالاً شما نیز به مانند من تا کنون فکر می‌کردید که پوند انگلیس با ارزش ترین پول دنیا است. اما جالب اینجاست که با ارزش ترین پول دنیا مربوط به پول یکی از کشورهای همسایه‌ یعنی کویت است. دینار کویت، با ارزش ترین پول دنیا است و مدت زیادی است که این مقام را در دست دارد. احتمالاً شنیده‌اید که هر جا سخن از ثروت باشد نام کویت را به میان می‌آورند. مثلاً در تعریف فلان شخص که از وضع مالی خوبی برخوردار است می‌گویند وضع‌اش کویت است!

کویت به سبب منابع نفتی زیادی که دارد یکی از ثروت‌مندترین کشورهای جهان است. جالب آن که در ۷ مارس ۲۰۱۸ هر دینار کویت با کد ایزوی KWD معادل با ۳٫۳۳ دلار آمریکا بوده است، یعنی پول این کشور بیش از سه برابر پول آمریکا ارزش دارد!

بیشتر بخوانید: کم ارزش ترین پول دنیا در سال ۲۰۱۸

۲- دینار بحرین:

با ارزش ترین پول دنیا در سال 2018
دینار بحرین

دومین پول با ارزش دنیا نیز مربوط به کشور کوچک دیگری در همسایگی ماست. دینار بحرین پس از دینار کویت با ارزش ترین پول دنیا است. در مارس ۲۰۱۸ هر دینار بحرین معدل با ۲٫۶۵ دلار آمریکا بوده است. مهم‌ترین منبع درآمد بحرین صادرات نفت است. جالب است بدانید که بحرین از لحاظ شغلی در وضعیتی بسیار خوب به سر می‌برد و افراد بسیاری جهت یافتن شغل به این کشور مهاجرت می‌کنند.

بیشتر بخوانید: با ثبات ترین ارز دنیا در سال ۲۰۱۸

۳- ریال عمان:

با ارزش ترین پول دنیا در سال 2018
ریال عمان

عمان شبه جزیره‌ای عربی در جوار خلیج فارس است. به سبب موقعیت استراتژیک آن، کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالاست و اقتصاد توسعه یافته‌ای دارد. ریال عمان پس از دینار کویت و بحرین با ارزش ترین پول دنیا در سال ۲۰۱۸ است. در مارس ۲۰۱۸ هر ریال عمان با کد OMR برابر بوده با ۲٫۶ دلار.

۴- دینار اردن:

با ارزش ترین پول دنیا در سال 2018
دینار اردن

 

بر خلاف سه کشور کویت و بحرین و عمان که دارای ذخایر نفتی فراوان اند و بخش عمده‌ای از درآمد اقتصادی‌شان نیز ناشی از همین نفت است، کشور اردن از ذخایر نفتی فراوان برخوردار نیست و هم‌چنین در زمره‌ی کشورهای پیشرفته از لحاظ اقتصادی نیز قرار ندارد. با این حال، دینار اردن چهارمین ارز با ارزش جهان است. در مارس ۲۰۱۸ هر دینار اردن با کد JOD برابر با ۱٫۴۱ دلار  آمریکا بوده.

بیشتر بخوانید: تاثیر نرخ بهره بر عرضه پول

۵- پوند بریتانیا:

با ارزش ترین پول دنیا در سال 2018
پوند بریتانیا

اگر از مردم در مورد با ارزش ترین پول دنیا بپرسید، احتمالاً پوند بریتانیا را عنوان می‌کنند. اما این در حالی است که پوند بریتانیا پس از دینار کویت، دینار بحرین، ریال عمان و دینار اردن پنجمین پول با ارزش جهان است. گفته می‌شود پوند قدیمی‌ترین واحد پولی است. در مارس ۲۰۱۸ هر پوند بریتانیا با کد GBP برابر با ۱٫۳۹ دلار آمریکا بوده است.

بیشتر بخوانید: آیا سکه های رایج در ایران ارزش ذوب کردن دارند ؟

۶- یورو اروپا:

با ارزش ترین پول دنیا در سال 2018
یورو اروپا

یورو واحد پولی مشترک بسیاری از کشورهای اروپایی است و در سال‌های اخیر نیز بیش از پیش تقویت شده. ارزش یورو بیش از دلار است و نکته‌ی جالب در مورد یورو آن که بسیاری از کشورهای اروپایی مانند اسپانیا، آلمان، فرانسه و ایتالیا که از واحد پولی یورو برخوردار اند وضعیت اقتصادی بسیار خوبی دارند. افزون بر این، یورو از لحاظ ذخیره ارزی پس از دلار آمریکا در مقام دوم قرار دارد.

بیشتر بخوانید: انواع مختلف پول

۷- دلار جزایر کایمن:

با ارزش ترین پول دنیا در سال 2018
دلار کایمن

هفتمین پول با ارزش دنیا دلار جزایر کایمن است که در مارس ۲۰۱۸ برابر با ۱٫۲۲ دلار آمریکا بوده است. جزایر کایمن یکی از بهترین پناهگاه‌های مالیاتی جهان است چرا که به پول آن مالیاتی تعلق نمی‌گیرد.

۸- دلار آمریکا:

با ارزش ترین پول دنیا در سال 2018
دلار آمریکا

هشتمین پول این فهرست دلار آمریکا است. با توجه به آن که آمریکا رهبر اقتصادی جهان است، پول این کشور را در هر کشوری می‌توان خرج کرد.

بیشتر بخوانید: پولدارترین افراد جهان ۲۰۱۸ چه کسانی هستند؟

۹- فرانک سوییس:

با ارزش ترین پول دنیا در سال 2018
فرانک سوییس

فرانک سوییس نهمین پول با ارزش دنیا در سال ۲۰۱۸ است. کشور سوییس یکی از پیشرفته‌ترین، زیباترین، پر گردش‌گرترین و در کل یکی از بهترین کشورهای جهان و اروپا است.

بیشتر بخوانید: تعریف سهام شناور

۱۰- دلار استرالیا:

با ارزش ترین پول دنیا در سال 2018
دلار استرالیا

استرالیا نیز از کشورهای پیشرفته‌ی جهان از لحاظ اقتصادی بوده و دلار این کشور دهمین پول با ارزش جهان است. جالب آن که بر روی پول این کشور ویژگی‌های لمسی یا همان بریل برای افراد نا بینا و کم بینا وجود دارند تا این افراد نیز بتوانند از ارزش پولی که در دست دارند مطلع شوند.

آرش شمسی

فارغ ام از نیک و بد، از هرآن‌چه که "می‌گذرد"

نوشته های مشابه

‫۱۲ دیدگاه ها

  1. گویا فراموش کردیده اید ریال جمهوری اسلامی رو جزو با ارزشترین پولهای جهان معرفی کنید.احتمالا شما ها ضد انقلاب هستید!

    1. درست گفتی کاوه جان . ریال ایران در رتبه اول این فهرست قرار دارد . منتها در بی ارزش ترین پول دنیا .

  2. سلام . وقتی مدیریت اقتصاد قوی باشد . قیمت دلار یا پوند . دیگر پولهای عربی ارزششان از پول مملکت ما بیشتر خواهد بود . فعلا تو پیچ وخم این هستیم که با کدوم پا وارد توالت بشیم …

  3. ریال ایران دردنیا سقوط کرده و با اسکناس ایرانى حتى نمی توانید چیزی بخرید.. اقتصاد مدیریت میخواهد که اقتصاد ایران همیشه فلج بوده .زمانى ریال ایران رتبه اول را داشت واز دلار پیش بود

  4. خخخ ببینید کاره ما ایرانیا به جایس رسیده که هر واحد پوله کشور افغانستان یعنی افغان بین ۲۰۰تا۳۰۰تومان یعنی ۲۰۰۰تا۳۰۰۰ ریال شده دمت گرم اقای روحانی همینطور پیش بری ما باید مثله قدیمایه افغانستان قاچاقی بریم افغانستان کارگری و حمالی یه خسته نباشید گنده به دولت روحانی.مذاکره نخواهیم کرد جنگ نخواهد شد قرار است مثه حیوون وضعیتو تحمل کنیم

  5. یعنی یا روز گار ماایرانیان شده روزگار سگ به خدا روزگار سگ از ما خیلی خیلی بهتره مثلا الان من گوشی که یک ماه پیش یه تومن بود نخریدم الان امروز قیمت گرفتم بخرم شده ۳۳۰۰۰۰۰ میفهمید۲۳۰۰۰۰۰ رفته بود روش اونم در عرض یک ماه دهن منم که اینطوری باز مونده بود میخواستم همونجا خودمو زنده به گور کنم اییییییی خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا کمک برسان به مردم بد بخت ایران فقط ای خداااااااااااااااااااااااا صلح و صفا و دوستی را بین ایران و آمریکا بر قرار کن همه گی بگید آآآآآآآآآآآآآآآآمممممممممممییییییییییننننننننننننن و بعد یه صلوات ختم بفرماییییید که از این که هستم لاعقل بد تر نشیییییییییییییییییییییییییییییییییم والان بد تر از هم چیز اینکه اون مقع که گوشی ارزون بود نخریدم و الان باید حسرتشو بخورم که نخریدم و الان هم باید رنج و سختی بکشم خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا مثلا دوباره امشب رفته بودم یه چیپس بخرم بهم میگه ۴۰۰۰ تومان یعنی من باید با این قیمتا چیکار کنم اخه چرا اینطور به سر ما می اورید با این همه گرووووووووونننننننننننننننننننننننننننن میخوایید که چیکار کنید این همه پوللللللل بکنید کجاتون فقط اگه یه ذره به اندازه سر سوزن به فکر مردم بودید اینطور به سر کشورتون نمی اومد اصلا ما چقدر بد بختیم که داریم تو ایران زندگی میکنیم اووووو مایگاد ایم بود از نظر من

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا