دانستنی‌های سلامتی

انواع عفونت چشم ، علت و علائم هر کدام را بشناسید!

انواع عفونت چشم

انواع عفونت چشم از لنزهای تماسی هستند یا سیاری از بیماری های چشم وجود دارند که در اثر ایجاد قارچ یا باکتری ها در چشم رخ می دهند.

۶+

انواع عفونت چشم از لنزهای تماسی هستند یا سیاری از بیماری های چشم وجود دارند که در اثر ایجاد قارچ یا باکتری ها در چشم رخ می دهند. عفونت یک نوع بیماری است که ممکن است بسیاری از اعضا بدن را تحت تاثیر خود قرار دهد. چشم ها نیز از جمله آن اعضا هستند که احتمال بیماری های مختلف از جمله عفونت را دارد.  نت نوشت این بار شما را با انواع عفونت چشم آشنا می سازد.

بیشتر بخوانید: بهترین آنتی بیوتیک های طبیعی قوی برای جنگ در برابر عفونت ها

علائم انواع عفونت چشم

عفونت چشم می تواند بیشتر اوقات با علایمی خاص همراه باشد. خارش چشم، آبریزش، تورم و قرمزی از نشانه هایی عفونی شدن چشم می باشند. زمانی که به انواع عفونت چشم مبتلا می شوید معمولا غدد اشکی مورد حمله باکتری ها یا قارچ ها قرار گرفته اند که این امر مانع تخلیه اشک چشم می شود. انواع عفونت چشم می بایست تحت درمان دقیق قرار گیرد، در غیر این صورت اگر به حالت حاد در بیاید ممکن است منجر به از دست دادن بینایی شود.

تورم و صورتی رنگ شدن چشم

ورم و التهاب چشم یک نوع از انواع عفونت چشم است که سبب می شود قسمت سفیدی چشم کم کم به رنگ صورتی تبدیل شود. این بیماری با نام چشم صورتی نیز شناخته می شود. این نوع عفونت می تواند ناشی از باکتری و یا ویروس باشد حتی واکنش های آلرژیک نیز تاثیر گذار است. آلرژی نسبت به گرده، دوده، کلر در استخر و یا لوازم آرایشی و لنز های تماسی می توانند بیماری چشم صورتی را ایجاد کنند. این بیماری در بین کودکان نیز رایج است و حالتی مسری دارد. از طریق دستی که به چشم خورده باشد یا هر گونه عطسه و سرفه ویروسی منتقل و به راحتی پخش می شود.

بیشتر بخوانید: مواد غذایی ضد التهاب بسیار قوی

عفونت قرنیه یا Keratitis

عفونت قرنیه با نام Keratitis نیز شناخته می شود. Keratitis در حقیقت یک اصطلاح پزشکی به معنای التهاب قرنیه می باشد. قرنیه خارجی ترین لنز چشم است که از اعضای داخلی چشم محافظت می کند. در حقیقت قرنیه پنجره چشم است که ورود و خروج نور به داخل چشم را کنترل و تنظیم می کند و تقریبا دو سوم کل توان و تمرکز چشم را کنترل می کند. عفونت استافیلوکوک و یا استرپتوکوک زمانی رخ می دهد که چشم با اشعه ای آلوده تماس پیدا کند. این عفونت کمی دردناک است و سبب قرمزی در دید می شود. در صورتی که عفونت Keratitis بدون درمان بماند ممکن است به کوری منجر شود.

بیشتر بخوانید: خواص نقره کلوئیدی در پیشگیری و درمان عفونت ها

گل مژه

انواع عفونت چشم

این بیماری که از باکتری استافیلوکوک به وجود می آید طول دوره چند روزه دارد و با کمی درد همراه است.

گل مژه دقیقا رویش یک توده کوچک و دردناک بر داخل یا خارج پلک است. این بیماری که از باکتری استافیلوکوک به وجود می آید طول دوره چند روزه دارد و با کمی درد همراه است.

بیشتر بخوانید: قوی ترین آنتی بیوتیک طبیعی به نام موم عسل

Blepharitis

انواع عفونت چشم

این عفونت معمولا یک بیماری مزمن شناخته می شود ولی خوشبختانه مسری نیست و آسیب جدی و دائمی به بینایی وارد نمی کند

بلافریت یک نوع التهاب پلک است که باعث می شود غدد چربی در نزدیکی پایه مژه ها رشد کنند. این عفونت معمولا یک بیماری مزمن شناخته می شود ولی خوشبختانه مسری نیست و آسیب جدی و دائمی به بینایی وارد نمی کند. از علائمی بلفاریت می توان به آبریزش چشم، قرمزی، سوزش و خستگی چشم، خارش و پوسته پوسته شدن پلک، چرب و چسبنده شدن پلک، حساسیت نسبت به نور و گاهی از دست دادن مژه ها اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: یک گیاه ضد عفونت همه کاره برای انواع عفونت ها

درمان های متداول برای انواع عفونت چشم

بسیاری از انواع عفونت چشم با درد و ناراحتی بسیاری همراه است. جهت درمان بیشتر این حالت ها از قطره ها آنتی بیوتیک چشمی استفاده می شود و گاهی هم پمادهای فشرده تجویز می شود در بسیاری از موارد حاد ممکن است قطره های استروئیدی نیز تجویز شود. مطالعات نشان داده است که چشم هنگام قرار گرفتن در معرض آنتی بیوتیک ها و یا آزیترومایسین، نسبت به رشد باکتری ها مقاوم شده و مشکل به راحتی حل نمی شود. در صورتی که پزشک معالج نیز تشخیص دهد قطره های نقره کلوئیدی نیز می تواند بسیار موثر باشد. نقره کلوئیدی یک داروی بسیار قدرتمند برای درمان انواع عفونت چشم است که از طریق اکسیداسیون کاتالیزور دیواره سلولی، پاتوژن ها را نابود می کند. بیشتر بیماری های چشم مانند آب مروارید، قرمزی، ضعف بینایی، و حتی مشکلات گوش نیز به کمک این دارو قابل درمان است.

بیشتر بخوانید: درمان طبیعی عفونت سینوس ها با ۱۰ درمان خانگی

منبع : www.juicing-for-health.com

۱ دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا