اخبار تکنولوژی

با اتصال این USB، هر کامپیوتری را که خواستید بسوزانید !!!

از توصیه های همیشگی ما برای افرادی که سیستم های کامپیوتریشان دچار ویروس می شود این است که در وب گردی ها و مرور صفحات وب به هیچ وجه روی هر لینگی کلیک نکنند و ابدا به تبلیغات توجه نکنند! راستش را بخواهید اینبار در این مطلب در نت نوشت به شما می گوییم که علی رغم احتیاط در مرور وب و کلیک بر لینگ های مختلف از این به بعد لطفا هر حافظه USB ای را که به دستتان می رسد را به سیستم کامپیوتریتان متصل نکنید!

دنیای تکنولوژی باید بیش از پیش به خود ببالد؛ چرا که محصول جدیدی را به خود دیده که با دیدنش (البته خدا آن روز را نیاورد) فقط می‌توانید بگویید: امان از این موجود دوپا!

 با فروش USB Kill زمینه‌ی سواستفاده و از کار انداختن همیشگی کامپیوتر شما به‌سادگی اتصال یک فلش مموری فراهم شده است.

محصولی که از آن حرف می‌زنیم شبیه به یک فلش‌مموری است اما به‌هیچ‌وجه انتظار نداشته باشید که کار ذخیره‌ی اطلاعات را برای‌تان انجام دهد. این محصول که بیش‌تر به درد هکرها می‌خورد، USB Kill نام دارد و درواقع دارای یک سر USB است و سر دیگر آن درگاهی برای اتصال به یک فلش مموری است.

وقتی فلش مموری را به USB Kill متصل کرده و سپس آن را به کامپیوتر وصل می‌کنید، ظرفیت فلش مموری به‌سرعت با برق کامپیوتر پر می‌شود و دفعه‌ی بعدی که فلش مموری را (بدون این‌که حتی USB Kill به آن متصل باشد) به کامپیوتر وصل کنید، ظرف چندثانیه همه‌ی شارژ خود را تخلیه می‌کند. با این حرکت دستگاه بدون هیچ سروصدایی به‌‌طور کلی از کار می‌افتد! تمام مراحل این پروسه‌ی چندثانیه‌ای را می‌توانید در ویدیویی که در ادامه می‌آید،‌ ببینید.

تا اینجا کلیت ماجرا چندان تازه نیست؛ ابزارهای زیادی توسط هکرها و با هدف‌های خرابکارانه ساخته می‌شود که معمولا هم مکانیزم کار آن‌ها به همین سادگی است.‌ نکته اینجاست که USB Kill در حال‌حاضر با قیمت ۵۵ دلار در بازار به فروش می‌رسد و این موضوع واقعا نگران‌کننده است. درواقع زمینه‌ی سواستفاده و از کار انداختن همیشگی کامپیوتر شما به‌سادگی اتصال یک فلش مموری فراهم شده است. ظاهرا از این به بعد باید خیلی بیش‌تر مواظب پورت‌های USB دستگاه‌مان باشیم.

علی پوربافرانی

علی پوربافرانی هستم، سالهاست در زمینه IT و تکنولوژی فعالیت می کنم و نوشتن از بهترین سرگرمی هام به حساب میاد. عکاسی و گرافیک رو بسیار دوست میدارم و پیگیر اخبار و مطالب روز دنیای تکنولوژی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا