خودرو

تکنولوژی V2V امنیت اتومبیل های خودران را تا سطح بسیار خوبی افزایش خواهد داد!

از همکار های با سابقه دانشگاه میشیگان که در زمینه سیستم های اتوپایلوت، یا همان رانندگی اتوماتیک فعالیت می کند Mcity نام دارد و با تمرکز جدی بر روی بحث V2V یا Vehicle-to-vehicle (ارتباط میان وسیله های نقلیه) به نتایج جالبی دست یافته است. طبق یافته های Mcity تکنولوژی V2V خواهد توانست امنیت اتومبیل های خود ران را به مراتب افزایش داده و نقطه اتکای این تکنولوژی برای بهبود امنیت سرنشینان باشد.

V2V به برقراری ارتباط بی سیم بین وسایل نقلیه گفته می شود که هر یک در لحظه خواهند توانست اطلاعاتی نظیر موقعیت، سرعت و مسیر و … را از طریق DSRC یا Dedicated Short Range Communication برای یکدیگر ارسال کنند. در V2V هر یک از وسایل نقلیه در ثانیه تا ۱۰ پیام را می توانند ارسال نمایند. این تکنولوژی خواهد توانست اطلاعاتی از مسیر پیش رو را شامل اینکه در ادامه راه چه اتفاقی رخ داده و … را به اطلاع اتومبیل برساند.

باخبر بودن از اطلاعات و پیش آمد های اتومبیل های جلو تر و یا اطراف خواهد توانست تصمیم گیری را در ادامه مسیر در مواقعی که خطری پیش رو است آسان تر کرده و بدون شک خطرات پیرامون سرنشینان را کاهش دهد.

اطلاعاتی نظیر وضعیت چراغ های راهنمایی، عابران پیاده، قصد توقف ماشین روبرو و … همگی جزو اطلاعات پیش پا افتاده ایست که اتومبیل ها می توانند برای یکدیگر ارسال کنند.

علی پوربافرانی

علی پوربافرانی هستم، سالهاست در زمینه IT و تکنولوژی فعالیت می کنم و نوشتن از بهترین سرگرمی هام به حساب میاد. عکاسی و گرافیک رو بسیار دوست میدارم و پیگیر اخبار و مطالب روز دنیای تکنولوژی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا