1398-02-04
اخبار تکنولوژی

روابط انسانی نیازی به ابزار ندارد، لطفا تکنولوژی را کنار بگذارید

روابط انسانی نیازی به ابزاری ندارد، لطفا تکنولوژی را کنار بگذارید

زندگی کنونی ما کاملا تحت تاثیر تکنولوژی است، همگی خوب میدانیم که هر صبح حتی قبل از شستن سر و صورت گوشی موبایل خود را بررسی می کنیم و چک کردن ایمیل ها و پیام ها از دست و پا گیر ترین موارد در زندگی روزمره ما شده است. هرازگاهی اگر از دور نگاه خودمان کنیم خواهیم دید که این اصلا صحیح نیست و باید مسیر و سبک زندگی را به سمت دیگری تغییر جهت دهیم. راحت تر بگویم:

ما نباید برده و گمارده تکنولوژی باشیم، تکنولوژی باید در اختیار و فرمانبر ما باشد

گروه تحقیقاتیی در لندن که راجع به تعامل انسان ها و مشلات انها تحقیق می کنند به این نتیجه رسیده اند که برای داشتن ارتباطی بهتر با دیگر انسانها باید تمامی ابزار های دیجیتالی را کنار گذاشت!

گروه تحقیقاتی Vinaya در آزمایشگاه خودش در لندن به بررسی روابط انسان و تکنولوژی می پردازد. هدف از کار گروهی این تیم بهبود روابط و بررسی وضعیت روان انسان و علوم جدید است.

یکی از واقعیت هایی و دلایلی که این جمع را که شامل چندین دانشمند در زمینه های مختلف را تشکیل می دهند را گرد هم جمع کرده حضور بی موقع تکنولوژی است در زندگی انسانهای کنونی، این به نحوی است که بسیاری از انسانهای مدرن کنونی از “گرسنگی حضور” رنج می برند اما نمی دانند.
ویدئوی  کوتاه زیر نمایشگر ملاقات چند غریبه در فضاییی غیر آشنا است که در این ملاقات افراد تنها به هم نگاه می کنند، تنها نگاه پل ارتباطی میان افرادی است که می بینید و پس از آن تاثیر و تشخیص این افراد بر یکدیگر را مورد بررسی قرار می دهند

این گروه راه حل هایی را هم برای کاربران و انسانها داشته اند، مثلا گردن بندی که با آویزان شدن به گردن شما می تواند پیام ها و ایمیلها و خیلی چیز های دیگر را به شما گوشزد کند !

ALTRUIS_inspiration

این گروه هنوز هم مشغول کار هستند و طبق گفته مدیران این گروه باید منتظر خبر های جالب و شنیدنی از تحقیقات این دانشنمدان باشیم.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا