دانستنی‌های سلامتی

چه زمانی آزمایش سنجش ویتامین D ضروری است؟

خطر جدی دیابت در کمین افراد شب کار و شب بیدار!

آزمایش سنجش ویتامین D یک ضرورت است مخصوصا در ماه‌ های فصل زمستان، زمانی که پرتوهای خورشید شدت کافی را برای تولید ویتامین D مورد نیاز بدن ندارند. در نت نوشت بارها درباره عوارض جدی کمبود ویتامین هشدار داده ایم.

آزمایش سنجش ویتامین D یک ضرورت است مخصوصا در ماه‌ های فصل زمستان، زمانی که پرتوهای خورشید شدت کافی را برای تولید ویتامین  Dمورد نیاز بدن ندارند (این زمان در مناطقی مانند آمریکای شمالی سه تا پنج ماه در هر سال طول می کشد، به طور کلی در هر فصلی از سال که نتوانید آفتاب بگیرید حتی در صورت قرار گرفتن به مدت طولانی در معرض پرتوهای خورشید، سطح ویتامین D کاهش می یابد). مکمل ها و روش های بی خطر برنزه مصنوعی می تواند در صورت قرار گرفتن در معرض کمبود این ویتامین مفید و یا حتی ضروری باشد. در نت نوشت بارها درباره عوارض جدی کمبود ویتامین D هشدار داده ایم.

آزمایش سنجش ویتامین D

آزمایش سنجش ویتامین D

در زمستان، نور آفتاب و ویتامین D کمتری به ما می رسد

اگر سبک زندگی تان طوری است که بیشتر وقت خود را در خانه می گذرانید یا در صورت مشاهده  نشانه هایی مبنی بر مشکلاتی که ذکر شد، باید به طور مرتب آزمایش خون داده و سطح ویتامین D خون خود را چک کنید. (توجه داشته باشید که حتماً باید ۲۵-vitamin D  یا Serum 25(OH)D چک شود. هنگام مراجعه به پزشک اصرار کنید تا آزمایش مذکور حتماً آزمایش سنجش ویتامین D را در بر گیرد چرا که متاسفانه معمولاً این تست انجام نمی شود. )

 

  

نویسنده: ملیکا رضایی

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا