تلفن همراه

معرفی تکنولوژی Super HDR توسط شرکت چینی ویوو!

شرکت ویوو امسال با معرفی گوشی های X20 Plus UD و Apex فناوری های پیشرفته ای را به نمایش گذاشت. این شرکت چینی حال تمرکز خود را معطوف به پلتفرم جدید Super HDR کرده است.

معرفی فناوری Super HDR توسط ویوو
معرفی فناوری Super HDR توسط ویوو

Super HDR قرار است بهبودی برای فناوری تصویربرداری HDR باشد که این روزها در اکثر اسمارت فون ها مورد استفاده قرار میگیرد. ویوو برای این امر از قدرت فناوری هوش مصنوعی نیز کمک گرفته است.

معرفی فناوری Super HDR توسط ویوو
معرفی فناوری Super HDR توسط ویوو

Super HDR چیست ؟

نحوه کار Super HDR بسیار شبیه به HDR میباشد. اما به دلیل توانایی آن برای “دستیابی به ۱۴ بار در معرض نور قرار گرفتن” و “ثبت ۱۲ فریم” تنها با یک بار فشار دکمه شاتر، اطلاعات بیشتری جهت ثبت تصاویر واضح تر و روشن تر گردآوری میشود.

Vivo پنج مزیت اصلی را برای Super HDR برشمرده که به ترتیب زیر است:

  • در شرایطی همچون “نور کم محیط” و “کنتراست بالا” جزئیات بیشتری را ثبت میکند.
  • به کمک اطلاعات ثبت شده ۱۲ فریمی که در بالا اشاره شد، تصاویر کنتراست طبیعی تری خواهند داشت.
  • هوش مصنوعی میتواند جهت “شناسایی سوژه مورد عکس برداری” و “تنظیم حالت های عکس برداری” مورد استفاده قرار بگیرد.
  • با سازماندهی مجدد و بهینه سازی هایلایت ها و سایه ی صحنه هنگام ادغام فریم ها، عکس ها طبیعی تر میشوند. به طوری که مطابق با تصویری است که توسط چشم انسان دیده میشود.
  • هنگامی که افراد تشخیص داده شوند، نورپردازی به صورتی تنظیم میشود که بهترین تصویر پرتره ممکن را شاهد باشیم.
معرفی فناوری Super HDR توسط ویوو
معرفی فناوری Super HDR توسط ویوو

الکس فنگ معاون ارشد ویوو در رابطه با Super HDR میگوید:

“ویوو همچنان به گذر از مرزبندی ها ادامه خواهد داد تا بهترین تجربه نهایی دوربین را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد. این مهم فراتر از افزودن قابلیت های قدرتمند به دوربین بوده و دارای نوآوری هایی است که سبب میشود کاربران از آن لذت ببرند. معرفی Super HDR نمونه ای از تعهد مداوم ما در بخش عکاسی موبایل بوده و این شرایط را پیش روی کاربران قرار میدهد تا تنها با لمس یک دکمه، عکس هایی پیشرفته را ثبت نمایند. به لطف هوش مصنوعی (AI) استفاده شده، بدون نیاز به انجام عمل اضافی از سوی کاربر، Super HDR میتواند در هر شرایطی اطلاعات بیشتری را ثبت کند.”

معرفی فناوری Super HDR توسط ویوو
معرفی فناوری Super HDR توسط ویوو

در حال حاضر اطلاعاتی در رابطه با اینکه سوپر HDR چه هنگامی برای کاربران در دسترس خواهد بود موجود نیست، اما پیش بینی میکنیم که این فناوری در یکی از اسمارت فون های  بعدی ویوو استفاده شود.

منبع

محمدرضا مشهدی زاده

محمدرضا مشهدی زاده هستم. فیلم و سریال بخش عمده ی سرگرمی من رو تشکیل میدن و بعد از اون به مقدار بسیار کمی بازی با کنسول، اگر هم فرصتی پیش بیاد داستان های کوتاه رو برای خوندن میپسندم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا