تلفن همراه

Volkswagen این قاب موبایل را برای جلوگیری از تصادف های رانندگی طراحی کرده است!

ساخت قاب تلفن های همراه از ماشین های تصادفی

طبق اعلام سازمان Nord یا DDB، اگر شما در حال رانندگی اقدام به فرستادن پیام با تلفن همراه خود کنید، ۲۳ برابر بیش از حالت عادی در خطر”تصادف کردن” قرار دارید. بنابراین شاید داشتن یک هشدار دهنده ی دائمی در هنگام رانندگی ضروری باشد تا همیشه به خاطر داشته باشید که یک لحظه حواس پرتی در پشت فرمان می تواند چه عواقب وخیمی داشته باشد.

۰

طبق اعلام سازمان Nord یا DDB، اگر شما در حال رانندگی اقدام به فرستادن پیام با تلفن همراه خود کنید، ۲۳ برابر بیش از حالت عادی در خطر“تصادف کردن” قرار دارید. بنابراین شاید داشتن یک هشدار دهنده ی دائمی در هنگام رانندگی ضروری باشد تا همیشه به خاطر داشته باشید که یک لحظه حواس پرتی در پشت فرمان می تواند چه عواقب وخیمی داشته باشد. در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

به این ترتیب، آژانس اسکاندیناویا و مشتری آن یعنی Volkswagen، برای یک سری از گوشی های هوشمند اقدام به ساخت “قاب های تصادفی” کردند. این قاب ها از سطوح خارجی ماشین هایی که رانندگان آن ها به دلیل ارسال پیامک حواسشان از جاده پرت شده و تصادف کرده اند ساخته شده اند. کمپین سوئدی با ساخت ۱۵۳ قاب دست ساز کار خود را آغاز کرده است، که این رقم، تعداد حوادث و سوانح جدی رانندگی در این کشور را از ماه فوریه نشان می دهد. طبق اعلام این آژانس، حتی از وقتی که دولت استفاده از گوشی موبایل را در هنگام رانندگی ممنوع اعلام کرده است، اما باز هم کاهش چشمگیری در تعداد حوادث به وجود نیامده است.

Johan Karlson، مدیر برند Volkswagen در شهر استکهلم می گوید: “ما معتقدیم که اگر در هنگام رانندگی تصمیم به ارسال پیامک و یا به طور کلی استفاده از تلفن همراه خود گرفتید، شاید با دیدن قاب گوشی خود که از لوازم اتومبیل های تصادفی ساخته شده است، از این کار خود منصرف شوید. این قاب را می توان به عنوان هشداردهنده ای خاموش نامید که به شما یادآوری می کند فقط بر روی جاده تمرکز کنید.”

قیمت هر کدام از این قاب ها ۵۹۹ کرون سوئدی و یا ۷۰ دلار است. درآمد حاصل از فروش این قاب ها برای کمک به پوشش هزینه های توانبخشی مورد نیاز مجروحین در حوادث رانندگی مورد استفاده قرار می گیرند.

منبع: http://www.adweek.com

 

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا