1398-01-05
تکنولوژی

و بالاخره XC40 اولین خودرو سه سیلندر ولوو روانه بازار می‌شود!

و بالاخره XC40 اولین خودرو سه سیلندر ولوو روانه بازار می‌شود! به گفته ولوو XC40 اولین و تنها خودرویی از شرکت بوده که پیشرانه سه سیلندر دریافت می کند.

انتظار می رفت که شرکت ولوو برای نخستین بار پیشرانه سه سیلندر را روی شاسی بلند کامپکت XC40 خود قرار دهد. این شرکت در تاریخ ۹۱ ساله برای پیشرانه های ۵ سیلندر محبوبیت بسیاری بدست آورد و حال با یک مدل الکتریکی می خواهد پیشرانه سه سیلندری تدارک بیند.

به گفته ولوو XC40 اولین و تنها خودرویی از شرکت بوده که پیشرانه سه سیلندر دریافت می کند. این مدل براساس پیشرانه الکتریکی چهار سیلندر طراحی شده و به گیربکس شش سرعته دستی مجهز است. البته گیربکس هشت سرعته اتوماتیک نیز در نسخه سفارشی قابل دسترسی بوده و تنها شامل مدل مورد اشاره نمی شود. XC40 در کنار پیشرانه سه سیلندر، موتور چهار سیلندر دیزلی و بنزینی نیز دریافت می کند.

XC40

Volvo XC40

متاسفانه این شرکت متعلق به جیلی به قیمت مدل سه سیلندر اشاره نکرد اما مدل ۱٫۵ لیتری هیبریدی XC40 خودرویی کارآمد و خوش قیمت خواهد بود و یک نوع کاملا جدیدی از شاسی بلند الکتریکی محسوب می شود.

الکساندر پتروفسکی مدیر بخش ۴۰ ولوو اظهار داشت:

موتور سه سیلندر جدید یک پیشرفت بزرگ بوده و استفاده آن در XC40 هیجان انگیز است. این موتور به شکلی طراحی شده که انعطاف پذیری بسیاری را می توان مشاهده کرد و مشتریان قادرند خودرو را با پیشرانه های مختلفی خریداری کنند.

XC40 آخرین مدل ولوو بوده که با پیشرانه دیزلی ۱۵۰ اسب بخار قدرت و در نوع بنزینی قدرت ۱۹۰ اسب بخاری می تواند تولید کند. مشتریان می توانند این شاسی بلند کامپکت را با تجهیزات اضافی خریداری کرده و تهیه کنند.

XC40

از تجهیزات اضافی باید به رینگ های ۱۹، ۱۸ و ۲۰ اینچی با حاشیه پنجره های کرومی و برخی دیگر اشاره داشت. داخل کابین نیز طراحی کریستالی و پریمیومی داشته که در XC90 و XC60 شاهد آن بودیم. XC40 در کارخانه بلژیک ولوو تحت مونتاژ بوده و قرار است با قیمت ۳۵ هزار دلار روانه بازار ایالات متحده شود.

پتروفوسکی افزود:

XC40 یک خودرو جوان پسند بوده که مناسب علاقمندان به سرعت است. ما می خواهیم مشتریانمان بتوانند تنوع انتخاب بالایی داشته و از اتومبیل های کارآمد و منحصربفردی بهره ببرند.

منبع

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا