1398-03-02
اجتماعی

مردی که پس از ۴۴ سال حبس دنیای کنونی را نمی فهمد (ویدئو)

مردی که پس از 44 سال حبس دنیای کنونی را نمی فهمد (ویدئو)

سرعت پیشرفت تکنولوژی آنقدر زیاد است که این روز ها ابدا از شنیدن بسیاری از اخبار اصلا هیجان زده نمی شویم، گویی از قبل می دانستیم قرار است چه شود، سرعت انتقال اطلاعات به صورت بی سیم حتی تا همین ۱۰ سال پیش قابل تصور نبود، اکنون با سرعت های نجومی در حال پیشرفت است یا مثلا همین الان به یک کودک ۱۰، ۱۲ ساله یک نوار کاست همراه با یک واکمن بدهید، بدون هیچ ایده ای به آن نگاه می کند و نمی داند که این دو قطعه به هم چه ربطی دارند!

خیلی ساده است، به گفته بسیاری در طول ۵۰ سال گذشته سرعت پیشرفت بشر آنقدر زیاد بوده که با هیچ عدد و رقمی قابل مقایسه با قرن ها و سال های پیش آن نیست.

خبری را هفته پیش در جراید انگلیسی زبان دیدم که فرصت نوشتن راجع بهش را پیدا نکردم، شاید هنوز هم نوشتن از این مرد دیر نباشد، مردی که بعد از ۴۴ سال حبس اکنون که آزاد شده دنیای خودش را گم شده می بینید!

اوتیس جانسون در سن ۲۵ سالگی به جرم قتل یک افسر پلیس در یک مشاجره محکوم به ۴۴ سال حبس شده است، این مرد ۶۹ ساله اکنون از دیدن اینگونه جهان مات و مبهوت است، شگفت زده شده و به کلی خودش را بیگانه ای می داند که نمی تواند با این شرایط کنار بیاید.

در میان گفتگو هایش به نکات جالبی برخورد می کنیم، او مردم کوچه و خیابان را مسخ شده ی موبایل ها و تلفن های همراه می بینید، مردم مانند گذشته با هم حرف نمی زنند، آنها بیشتر با گوشی های موبایلشان در حالی از کنار هم رد می شوند که حتی نیم نگاهی هم نتوانند به هم بزنند، او انسان های آن زمان را که در مقابل انسان های کنونی می گذارد می گوید اکنون همه درگیر صفحات لمسی اند، همه مراودات و حرف ها و انسان های اطراف به گوشی های موبایل خلاصه شده است.

با شما به ویدیو مصاحبه با اوتیس جانسون نگاه می کنیم:

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا