1397-11-30
روانشناسی و موفقیت

خودباوری و اعتماد به نفس چه تاثیری در کاهش وزن دارد ؟

خودباوری و اعتماد به نفس

رژیم های غذایی و ورزش های سنگین همه برای کاهش وزن طراحی می شوند تا شما به وزن و اندام ایده آلتان دست پیدا کنید. ولی مهم تر از همه این ها، خودباوری و اعتماد به نفس و آن چه که در ذهن شما می گذرد است. سلامتی روان و افکار شما مهم ترین نکته ایست که در کنار رژیم های غذایی کمک می کنند تا بتوانید وزن خود را کم کنید.

رژیم های غذایی و ورزش های سنگین همه برای کاهش وزن طراحی می شوند تا شما به وزن و اندام ایده آلتان دست پیدا کنید. ولی مهم تر از همه این ها، آن چه که در ذهن شما می گذرد و خودباوری است. سلامتی روان و افکار شما مهم ترین نکته ایست که در کنار رژیم های غذایی کمک می کنند تا بتوانید وزن خود را کم کنید. تمرینات خود باوری از جمله کارهایی است که یک فرد تحت رژیم می بایست حتما در نظر بگیرد تا بتواند نتیجه مثبتی از یک رژیم غذایی به دست آورد. نت نوشت این بار شما را با روش های مختلف خودباوری برای کاهش وزن آشنا می سازد تا در این مسیر موفقیت حتمی به دست آورید.

خودباوری برای زمانی که هیچ نتیجه ای نمی گیرید

گاهی برای شما هم پیش می آید که یک رژیم غذایی بسیار دشواری را مدت زمان زیادی ادامه می دهید، سخت ورزش می کنید ولی باز هم نتیجه خوبی عایدتان نمی شود. دلیلش چیست ؟ ضعیف عمل نکنید و خودباوری داشته باشید. شما به خودتان قدرت می بخشید از این رو هرگز نباید ضعیف عمل کنید. قبل از خواب، قبل از نوشیدن های بیش از حد یا تمرین های ورزشی به خودتان یاد آوری کنید که چه هدفی را دنبال می کنید و به نتیجه مثبت آخر کار حتما فکر کنید. یاد آوری های میان روز می تواند شما را به اهدافتان نزدیک تر کند. در حقیقت شما تمرین خود باوری را انجام می دهید تا نتیجه را به دست آورید. حتی اگر به شکست برخوردید فراموش نکنید که هیچ کس به اندازه خودتان نمی تواند شما را برای رسیدن به هدف تان تشویق کند.

راه های جدید را پیدا کنید

ممکن است در طی مسیر کاهش وزن به شکست برخورد کنید. در این جور مواقع بهتر است به جای حسرت خوردن از جای خود بلند شوید و مسیر جدیدی را پیدا کنید. اگر تا به حالا از تمرینات صبحگاهی برای ورزش کردن استفاده می کردید از اکنون تمرینات را به شب موکول کنید. هر مسیری که رفته اید را بر عکس کنید شما با این کار یک روش جدید را انتخاب می کنید که بی شک روشی جدید برای رسیدن به هدفتان است. از کجا معلوم که این روش کوتاه تر و مفید تر نباشد. شکست خوردن در این مسیر به معنای امتحان یک روش جدید خواهد بود.

عادات قدیمی را بازسازی کنید

خودباوری

از لغزش های گذشته درس بگیرید و آن ها را بازسازی کنید

واقعیت این است که شما یک شبه هرگز نمی توانید عادت های قدیمی را دور بریزید و یا بازسازی کنید. این را به خودتان بگویید که در حال پیشرفت بوده و نیازمند زمان هستید. از لغزش های گذشته درس بگیرید و آن ها را بازسازی کنید. عادات قدیم خود را مدام مرور کنید کم کم دستتان می آید که کدام را به کلی دور ریخته و کدام را با کمی بازسازی مجدد تکرار کنید.

انگیزه داشته باشید

بسیاری از افراد ورزش می کنند تا فقط وزن خود را کاهش دهند این مسئله بسیار دشوار تر خواهد بود زمانی که ورزش کنید تا علاوه بر سلامتی کمی هم کاهش وزن داشته باشید. حتی یک تمرین کوچک ورزشی شما را یک گام به سلامتی نزدیک تر خواهد کرد. فراموش نکنید که انگیزه شما برای رسیدن به هدف مهم است ولی تنها عامل رسیدن به هدف نیست. از مزایای مسیری که انتخاب کرده اید کاملا آگاه باشید تا راحت تر مشکلات مسیر را بپذیرید. شما می توانید مزایای ورزش کردن و کاهش وزن را برای خودتان فهرست کنید به این صورت خیلی راحت تر ورزش های سنگین را انجام می دهید چرا که چندین علت به انگیزه شما اضافه شده است و شما انگیزه قوی دارید.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا