بازی

بررسی بازی Westworld که بر اساس سریال Westworld ساخته شده است!

بررسی بازی Westworld

شاید شما نتوانید مهمان دنیای غرب (اشاره به سریال Westworld ساخته ی جاناتان نولان) باشید، اما نگران نباشید! شما می توانید کارمند Westworld باشید! خب! حتما همه ی شما درباره ی سریال Westworld شنیده اید، در واقع به سختی می توان کسی را یافت که تا به حال حداقل اسم این ساخته ی جدید شبکه ی HBO به گوشش نخورده باشد. داستان فصل اول این سریال در فضای یک پارک ساختگی توسط انسان ها رقم می خورد. جایی که ربات های انسان نما همه ی آن چه یک انسان در غرب وحشی انجام می داد را انجام می دهند و مهمانان پولدار که انسان های واقعی هستند می توانند در فضای این پارک زندگی در غرب وحشی را با تمام جزئیات تجربه کنند. اگر تا به حال Westworld را ندیده اید، برای دیدن آن شکی به دل راه ندهید!

۱+

شاید شما نتوانید مهمان دنیای غرب (اشاره به سریال Westworld ساخته ی جاناتان نولان ) باشید، اما نگران نباشید! شما می توانید کارمند بازی Westworld باشید! در ادامه با بررسی بازی WestWorld که بر اساس داستان و طرح سریال پرطرفداری به همین نام اخته شده با نت نوشت همراه باشید.

خب! حتما همه ی شما درباره ی سریال Westworld شنیده اید، در واقع به سختی می توان کسی را یافت که تا به حال حداقل اسم این ساخته ی جدید شبکه ی HBO به گوشش نخورده باشد. داستان فصل اول این سریال در فضای یک پارک ساختگی توسط انسان ها رقم می خورد. جایی که ربات های انسان نما همه ی آن چه یک انسان در غرب وحشی انجام می داد را انجام می دهند و مهمانان پولدار که انسان های واقعی هستند می توانند در فضای این پارک زندگی در غرب وحشی را با تمام جزئیات تجربه کنند. اگر تا به حال Westworld را ندیده اید، برای دیدن آن شکی به دل راه ندهید!

بیشتر بخوانید: دانلود Fortnite برای اندروید و نحوه نصب بر روی دستگاه های سازگار

بررسی بازی Westworld

حال WBGames به ساخت بازی Westworld یا دنیای غرب پرداخته است. برای اطمینان از واقعی بودن شبیه سازی ها، این بازی قصد داشته تا تفکری برای آموزش شما به عنوان کارمند جدید برای استخدام داشته باشد، یعنی کار شبیه سازی آموزش در پارک Delos را انجام می دهد. شما همه چیز را درباره ی پارک در آزمایشگاه زیرزمینی در آنجا فرا می گیرید، در حالی که باید از ادامه داشتن فعالیت های برنامه ریزی شده بر روی زمین، در Sweetwater، Pariah یا دیگر قسمت های پارک اطمینان حاصل کنید.

بازی Westworld قرار است تا آوریل ۲۰۱۸ برای اندروید و ios به بازار بیاید. در اینجا نگاهی به جزئیات این بازی جذاب می اندازیم.

بیشتر بخوانید: بهترین بازی اندروید ۲۰۱۸

همه چیز در دنیای غرب جادویی است… به جز خود جادوگر!

آزمایشگاه Delos

آزمایشگاه Delos

فرضیه ی بازی Westworld بر این اساس است که شما کارمند جدیدی در Westworld هستید و آموزش های لازم برای کار جدیدتان به شما داده می شود. دوستان شما در بازی در واقع همکارهای شما هستند و وظایف شما به صورت هدف های گروهی درآمده اند. جزئیات به صورت زیبایی تصویر شده اند.

بازی Westworld در ۲ بخش صورت می پذیرد، در روی زمین که شما به میهمانان کمک می کنید تا با میزبانان اخت بگیرند، و در زیر زمین، جایی که آزمایشگاه Delos قرار گرفته است و شما کارهایی به عنوان سازنده ی میزبانان نظیر تعمیر یا ساخت دوباره ی میزبان ها و یا ساختن معابر و ساختمان های جدید بر عهده دارید.

بیشتر بخوانید: بازی Fortnite موبایل را از دست ندهید! از محبوب‌ترین‌های AppStore

داستان زیبا بازی Westworld

همه ی ما از بچگی عاشق داستان های زیبا بوده ایم!

همه ی ما از بچگی عاشق داستان های زیبا بوده ایم!

شما بازی Westworld را از Sweetwater آغاز می کنید، جایی که وظایف آسان تر است و مهمان ها قادر به تطابق با میزبانان در پایین ترین سطح هستند. شما هرچه جلو تر بروید و نقاط بیشتری از بازی را باز کنید، با مهمان های جدیدتر و وضعیت های سخت تر مواجه می شوید.

برای مهمانان و میزبانها شخصیت های سیاه، سفید یا خنثی از قبل تعیین شده اند. مثل ویلیام (شخصیتی در سریال) که در زمان ورود به Westworld به او شخصیت مثبت یا منفی را پیشنهاد کردند، یعنی همه ی میزبان ها و مهمان ها یا خوب هستند یا بد و یا شخصیت خنثی دارند، یعنی نه خوب نه بد.

اگر شما سعی بر جفت کردن مهمانی درجه بالا با میزبانی درجه پایین و یا شخصیت مثبت با شخصیت منفی را داشته باشید، معمولا نتیجه ی چنین کاری به خشونت، هرج و مرج و معمولا مرگ میزبان منتهی می شود. معمولا پایان مصاحبت های طولانی به کشته شدن میزبان توسط مهمان با شلیک گلوله منجر می شود، اما مشکلی نیست! وقتی میزبانی کشته شود، جسد او به “the body shop” برده شده تا توسط Felix و Sylvester تعمیر شود. در اینجا شما می توانید وارد چرخه ی تولید شوید. شما می توانید به میزبان همان شخصیت قبلی را بدهید و یا با افزایش لول او، می توانید نقش بیشتری را در پارک بر عهده اش بگذارید. البته این تغییرات و بازسازی ها با نابود کردن میزبان های دیگر میسر می شوند.

بیشتر بخوانید: ۹ بازی اندرویدی برای گوشی های قدیمی که حتما باید امتحان کنید!

شما وظیفه ی ساخت و اضافه کردن میزبانان به پارک را برعهده دارید. بعضی از میزبان ها در پارک بسیار معروف هستند، نظیر Emmett. این کار شبیه این است که شما دوجین از Emmett ها را درحین بازی می سازید! شما می توانید سطح Emmett های خود را بالاتر ببرید و یا از آن ها به عنوان بیومتریال برای افزایش سطح میزبانان دیگر استفاده کنید.

با به دست آوردن مواد لازم که با انجام وظایف برای مهمان ها حاصل می شوند، شما همچنین باید اقدام به ساخت خانه و جاده و… نیز کنید. شما می توانید ساختمان های اضافی بسازید و یا با ارتقای ساختمان ها سبب جلب توجه مهمان ها شوید و جایزه ی بیشتری از بازی دریافت کنید.

چندین ویژگی اضافی پشت صحنه هم در بازی وجود دارد، مثلا “تحلیل بحرانی (Critical Analysis)”. در اینجا شما با به دست آوردن کدهای میزبان ها می توانید میزبان های جدیدی بسازید.

ملاقات با خالق خود!

ملاقات با خالق خود!

طبق گفته ی Jason Everett از WBGames اتفاقات در بازی Westworld به صورت معین و باقاعده صورت می پذیرند و بر اساس آنچه اتفاق می افتد جایزه های مختلفی به بازیکن داده می شود. شاید شما شانس به دست آوردن متریال های نایاب و یا دسترسی به ساختمان هایی که فقط در آخر هفته ها باز می شوند را داشته باشید. برای بازیکن هایی که طبق قواعد عمل می کنند، قطعا دلایل زیادی وجود دارد که اتفاقات بازی با قاعده و منظم صورت پذیرند.

این بازی شبیه گیم هایی که قبلا دیده اید نیست

ساخت و کنترل دنیای غرب

ساخت و کنترل دنیای غرب

دانلود این بازی رایگان است هرچند که قابلیت خرید در بازی وجود دارد. یکی از چیزهایی که در چند سال گذشته متوجه شده ایم این است که توسعه دهندگان بازی، تعادل خوبی برای گرفتن و نگه داشتن بازیکنان به جای پشیمان کردن آن ها به خاطر پرداخت هزینه ها ایجاد کرده اند. بازی Westworld نیز اینگونه ساخته شده است، می توانید بدون خرج کردن پول بازی را به خوبی پیش ببرید، هرچند که با خرید درون برنامه ای می توانید با سرعت بیشتری وظایف خود را انجام دهید! هرچند که باید تا ماه آوریل صبر کرد تا ببینیم این گفته ها تا چه حدی صحیح از آب در می آیند.

بیشتر بخوانید: ۶ بازی اندرویدی بی پایان برای تست سرعت عکس العمل !!!

سیستم طراحی شده توسط خالقان Westworld

سیستم طراحی شده توسط خالقان Westworld

احتمالا چون دنیای غرب خشونت بار و پر از صحنه های خشن است، سازندگان سعی بر بیشتر کارتونی جلوه دادن این بازی داشته باشند. صحنه ها به صورت دو بعدی به نمایش در می آیند در حالی که شخصیت ها به طور ظریفی طراحی شده اند. از لحاظ بصری توازن خوبی بین زیبایی های یک بازی شبیه سازی با زشتی های دنیای وحشی غرب برقرار شده است. میزبان ها به دلایل پیش پا افتاده کشته می شوند، مثلا چون یک مهمان از میزبانی خوشش نیاید می تواند او را بکشد، به همین راحتی، همان طور که در سریال دیدیم.

این دنیا متعلق به ماست!

روی زمین و آزمایشگاه زیرزمینی

روی زمین و آزمایشگاه زیرزمینی

اتفاقات زیادی در این دنیای وحشی بازی Westworld در جریان است، خیلی بیش از آن که به سادگی بتواند مخاطبانش را خوشحال و راضی کند. شما مجبورید که از راحت کشته شدن میزبانانتان جلوگیری کنید و کاری کنید تا نقش مجدد یک میزبان در پارک را تضمین کند. شما مجبور به ساخت بناها و پیشرفت دادن دنیای خود هستید تا مهمانان پارک را راضی نگه دارید در حالی که باید بخش فنی پیچیده ی اندرویدها (همان میزبانان) را طوری حفظ کنید تا به نوعی خودشان بتوانند فکر کنند.

در نگاه اول وظایف شما پیچیده به نظر می آیند. شما مسئول هر آنچه در روی زمین و در آزمایشگاه زیر زمینی اتفاق می افتد هستید. این بازی از آن دسته گیم هایی نیست که بتوان در چند دقیقه وقت استزاحتتان آن را پیش  ببرید، در واقع شما باید در طول روز به دفعات اتفاقات دنیای پارک را زیر نظر داشته باشید و آن را اداره کنید. البته توجه کنید که تمام این صحبت ها را ما زمانی انجام می دهیم که بازی به صورت رسمی منتشر نشده است. باید صبر کرد و دید که عملکرد بازی در طول یک روز، هفته و یا حتی یک ماه چگونه خواهد بود و آیا رضایت گیمرها را در پی خواهد داشت یا نه؟

منبع: www.imore.com

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا