ارز دیجیتال

تاثیر بلاک چین بر فعالیت های تجاری چقدر است؟

اکثر مردم درباره فناوری بلاک چین همزمان با افزایش قیمت بیت کوین در بازار جهانی به عنوان پرچمدار ارزهای دیجیتال آشنا شده اند. با این حال، بلاک چین چیزی فراتر از ارزهای دیجیتالی نظیر بیت کوین می باشد؛ این فناوری روشی برای ردیابی معاملات ارائه می دهد که می تواند انقلابی در سایر عرصه ها ایجاد کند. تا پایان با گفتاری درباره اینکه چرا بلاک چین فعالیت های تجاری را روان تر می کند ؟ و تاثیر بلاک چین بر فعالیت های تجاری چقدر است با نت نوشت همراه باشید.

بیشتر بخوانید: بلاک چین چیست و چرا باید این تکنولوژی را پذیرفت؟

تاثیر بلاک چین بر فعالیت های تجاری چقدر است؟

در حالی که برندهای بزرگ در حال از دست دادن جایگاه خود و شکست خوردن از فناوری های نوین می باشند، تکنولوژی بلاک چین به سرعت در حال ایجاد تحولی در صنایع است. این فناوری هنوز در مرحله رشد و توسعه می باشد و هم اکنون در حال سازگار شدن با برخی فعالیت های تجاری است و احتمالا در آینده شاهد تاثیر بلاک چین بر فعالیت های تجاری به صورت وسیع خواهیم بود و این تکنولوژی برای مجموعه گسترده ای از اهداف تجاری نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: ارز دیجیتال چیست ؟ آن‌چه که باید در مورد ارز دیجیتال بدانید

چگونه فناوری بلاک چین فعالیت های تجاری را روان تر می کند؟
شرکت Ontology – استارتاپی برپایه تکنولوژی بلاک چین

بانکداری، تبلیغات، مبادلات، قوانین، بیمه، مراقبت های بهداشتی، انرژی، زنجیره تامین و حتی بخش های دولتی و سایر فعالیت های مشابه در حال تجربه شدن توسط فن آوری های نوین مبتنی بر بلاک چین می باشند.

در ادامه بررسی تاثیر بلاک چین بر فعالیت های تجاری باید گفت بلاک چین در چند سال گذشته نیرویی آشوب زا در دنیای اقتصاد به ویژه در بخش معاملات آنلاین بوده است. پیشینه معاملات مالی به طور کلی ناکارآمد، متمرکز و غیرقابل انعطاف است که باعث می شود در برابر تغییرات بسیار مقاوم باشد. این سیستم قدیمی نسبت به رفتار طرف های معامله و ایجاد فساد، آسیب پذیر می باشند. بلاک چین ممکن است راه حلی برای این مشکلات ارائه دهد.

بیشتر بخوانید: تفاوت بیت کوین و اتریوم چیست؟

چگونه فناوری بلاک چین فعالیت های تجاری را روان تر می کند؟
شبکه شرکت Ontology

برخی از شرکت ها در مورد پیشبرد تحقیقات در راستای اینکه چگونه فناوری بلاک چین می تواند جهان مالی را متحول کند، پیشرو می باشند. برای مثال شرکت Ontology بر پایه فناوری بلاک چین می باشد که برای ساخت و مدیریت و ردیابی برنامه های غیر متمرکز ایجاد شده است و پلی بین دنیای واقعی و سیستم های دیجیتال ایجاد می کند.

این استارتاپ ترکیبی از تأیید هویت، تبادل داده، همکاری اطلاعاتی، انجمن ها، پروتکل ها، گواهینامه ها و انواع مختلف ماژول های صنعتی می باشد. درواقع این شرکت زیرساختی را برای یک شبکه قابل اعتماد یکپارچه با مدیریت غیرمستقیم ایجاد می کند و با ذخیره سازی اطلاعات به صورت ایمن، مدیریت کلیدی و یکپارچه با قابلیت تجزیه و تحلیل داده ها فراهم می آورد.

بیشتر بخوانید: مصرف برق استخراج بیت کوین چقدر است؟

چرا بلاک چین فعالیت های تجاری را روان تر می کند ؟

برای بررسی تاثیر بلاک چین بر فعالیت های تجاری با برهم زدن دو عنصر اصلی این اکوسیستم: سیستم های اعتماد و تأیید هویت. اجازه دهید نگاهی به هر جزء بیندازیم.

ایجاد سیستم های مورد اعتماد

تکنولوژی بلاک چین می تواند تراکنش های دیجیتالی را غیرمتمرکز، امن و شفاف و قابل ارزیابی کند. حوزه گسترده ای از صنایع در حال ارزیابی فناوری بلاک چین برای بررسی این نکته اند که این فناوری می تواند چه نوع مزیت استراتژیکی در کسب و کار آنها داشته باشد.

بیشتر بخوانید: بهترین کیف پول بیت کوین چیست؟

برای بررسی تاثیر بلاک چین بر فعالیت های تجاری وقتی به آینده نگاه می کنیم تا بررسی کنیم چگونه بلاک چین می تواند تراکنش های دیجیتال را تغییر دهد، مهم این است که به یاد داشته باشید که چه چیزی هم اکنون فروش آنلاین را در دسترس کرده است. خرده فروشان و پردازنده های تراکنش ها به کمک بانک ها و دولت ها، مجموعه ای از ضمانت ها را ایجاد کرده اند تا اطمینان حاصل شود که خریداران و فروشندگان هر دو محافظت شده اند. امروزه دیگر هنگام خرید آنلاین نگران به سرقت رفتن کارت اعتباری خود و یا عدم دریافت اقلام خریداری شده نیستید، دلیل این امر این است که خریداران امروزه در مقایسه با ده سال پیش به خرید آنلاین اعتماد بیشتری کرده اند.

اما سیستم های اعتماد آفرین در حال حاضر با یکدیگر ارتباطی ندارند و به صورت جزیره ای عمل می کنند و شکاف بین آنها مناطق نا امنی ایجاد می کند که محیطی مناسب برای برای بهره scammer ها، هکرها و یا خطاهای ساده انسانی برای بهره برداری فراهم می کند. پیشگامان بلاک چین در حال تلاش برای ایجاد یک شبکه معاملاتی یکپارچه بدون نقاط ضعف شبکه های سابق هستند. از آنجا که بلاک چین غیر قابل تغییر، غیر متمرکز و قابل دسترس در سطح جهانی است، این فناوری فضای ایده آلی برای معاملات مبتنی بر اعتماد فراهم می آورد. خرید، فروش و برقراری ارتباطات دیگر به مجموعه ای از شبکه های مستقل متصل نخواهد بود که در آن ضعیف ترین سیستم در این زنجیره بتواند کل سیستم را نابود کند.

بیشتر بخوانید: آلت کوین های پولساز! با بهترین مشتقات بیت کوین جهت سرمایه گذاری آشنا شوید

تأیید هویت امن

جری کومو، معاون فن آوری های بلاک چین IBM در این باره می گوید:

در حال حاضر به کمک بلاک چین هویت افراد بهتر محافظت می شود. ما دائما با درخواست ارائه اطلاعات شخصی در هنگام انجام معاملات خرید یا فروش کالاها و خدمات هستیم که هر یک از این اقدامات ما را در معرض سرقت هویت قرار می دهد. او معتقد است که فناوری بلاک چین می تواند راه حل این مشکل باشد.

استیو ویلسون، تحلیلگر تحقیقات Constellation، تمرکز بیشتری بر روی این ایده دارد که بلاک چین واقعا می تواند تأیید هویت ایمن را فراهم کند: “ما باید به یاد داشته باشیم که بلاک چین کلاسیک، سیستمی دقیق است که افراد ناشناس می توانند به کمک آن بدون تایید هویت و به صورت غیرقانونی معاملات خود را انجام دهند. بنابراین صرفا غیر منطقی است که چنین مکانیزمی بتواند چیزی برای ارائه هویت داشته باشد. ”

بیشتر بخوانید: ارزهای دیجیتال آینده دار که احتمالا از وجود آنها بی اطلاعید!

چگونه فناوری بلاک چین فعالیت های تجاری را روان تر می کند؟
شبکه شرکت Ontology – چرا بلاک چین فعالیت های تجاری را روان تر می کند؟

در ادامه بررسی تاثیر بلاک چین بر فعالیت های تجاری باید گفت اما با توجه به پیشرفت مداوم فناوری بلاک چین، آیا این تکنولوژی می تواند عنصر پایه ای نظام مالی ما باشد؟ بخش بزرگی از الزامات قانونی بانک مرکزی تحت قوانین ایالتی و فدرال حول “شناخت مشتری” (یا KYC) متمرکز است. تعهدات KYC مستلزم آن است که بانک ها تحقیقات خود را در مورد نحوه انتقال پول در سیستم خود انجام دهند و اطمینان حاصل کنند که هویت همه افراد برای باز کردن حساب های جدید قابل تأیید است.

اما روند فعلی KYC پر از گسستگی و موازی کاری است، چرا که هر زمان که فردی در یک سیستم یک حساب جدید ایجاد می کند و یا معامله ای انجام می دهد باید اسناد هویتی اش تایید شود و هر بانکی بررسی های KYC مخصوص به خود را انجام می دهد و سیستمی منسجم در این باره وجود ندارد. به کمک بلاک چین یک شرکت ثالث می تواند به راحتی همه این بررسی ها را برای همه بانک ها و مشتریان انجام دهد و بانک ها به سادگی می توانند هویت مشتریان خود را در یک سیستم جهانی تأیید کنند.

بیشتر بخوانید: ۱۳ اشتباه رایج در بلاک چین که باید درباره آن بدانید!!

چگونه فناوری بلاک چین فعالیت های تجاری را روان تر می کند؟
شبکه اعتماد شرکت Ontology

با کمک پلت فرم های بلاک چین ، هویت شما توسط چندین منبع تأیید می شود تا گواهینامه ایمن تر و قابل اعتمادتری را ارائه دهد. Ontology در این خصوص از بقیه استارتاپ ها پیشروتر است؛ زیرا این شرکت پروفایل جامعی برای ردیابی اشخاص و اطلاعاتی را ارائه می دهد که در آن تمام احراز هویت ها با استفاده از که امضاهایی انجام می شود غیرقابل جعل یا انکار می باشد.

البته، دنیای بلاک چین در حال حاضر کاملا پویا و در حال پیشرفت است. پلت فرم های جدید نیاز به ارائه سازگاری با پروتکل های مهمی نظیر NEO، Ethereum و رمزنگاری های دیگر دارند. نه تنها Ontology مطابق با پروتکل های بلاک چین موجود می باشد، بلکه با سیستم های اطلاعات سنتی هم سازگار است.

بیشتر بخوانید: تفاوت بیت کوین و اتریوم چیست؟ تفاوت و شباهت‌های دو ارز اول بازار ارزهای رمزنگاری شده!

چگونه فناوری بلاک چین فعالیت های تجاری را روان تر می کند؟
اکوسیستم اعتماد شبکه شرکت Ontology – چرا بلاک چین فعالیت های تجاری را روان تر می کند؟

علاقه مندان به ارزهای دیجیتال همواره در جستجوی پلتفرم های متنوعی با استفاده از سیستم های تایید هویت چند گانه، داده های تراکنشی توزیع شده و سیستم های تعامل کننده هستند. شرکت Ontology راه را برای علاقه مندان به ارزهای دیجیتال فراهم می آورد و سیستمی نوآورانه برای فراهم کردن امنیت و شفافیت ارائه می دهد.

بیشتر بخوانید: ارز دیجیتال DogeCoin با شوخی استارت خورد، اکنون بیش از ۱ میلیارد دلار ارزش دارد!

منبع: thenextweb

ارسلان غلامی

ارسلان غلامی هستم. فوق لیسانسم رو رشته فوتونیک دانشگاه شهید بهشتی خوندم و علاقه مند به اخبار تکنولوژی و تازه های علم هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا