دانستنی‌های سلامتی

نوجوانی چیست و چرا کارشناسان سن نوجوانی را ۱۰ الی ۲۴ سال تخمین می زنند؟

ساده کردن زندگی

نوجوانی چیست و چرا کارشناسان نوجوانی را در بازه سنی ۱۰ الی ۲۴ سال تخمین می زنند؟ یک مطالعه که اخیراً در ژورنال The Lancet منتشر شده، می ­گوید تغییری در سن نوجوانی وجود دارد. نوجوانی دیگر از ۱۰ تا ۱۹ به طول نمی ­انجامد، در عوض فاز فرهنگی نوجوانی تا سن ۲۴ سالگی ادامه دارد.

یک مطالعه که اخیراً در ژورنال The Lancet منتشر شده، می ­گوید تغییری در سن نوجوانی وجود دارد. نوجوانی دیگر از ۱۰ تا ۱۹ به طول نمی ­انجامد، در عوض فاز فرهنگی نوجوانی تا سن ۲۴ سالگی ادامه دارد.
دکتر سوویر و تیمش در این مطالعه بیان کردند: “نوجوانی، فازی از زندگی بین دوران کودکی و بزرگسالی است و تعریف آن برای مدت طولانی یک معما به وجود آورده بود. نوجوانی شامل عناصر رشد بیولوژیکی و انتقال نقش مهم اجتماعی است که هر دوی آن­ ها در قرن گذشته تغییر کرده ­اند.”

در ابتدا کلمه «نوجوانی» مترادف با کلمه «نوجوانان» بود. با این حال، با آغاز عصر دیجیتال، فشارهای اجتماعی و ایجاد نسل­ های متعدد، این دو کلمه دیگر نمی­ توانستند یکسان باشند. در واقع، اصطلاح «هزاره»، «نسل Y» و «نسل بعدی»، موج جدیدی را در جهان در بر گرفتند.

محققان مرکز سلامت نوجوانان ملبورن در گزارش خود گفتند: “بلوغ زودرس به موازات تأخیر در زمان­ بندی انتقال نقش ­ها، از جمله اتمام تحصیلات، ازدواج و پدر یا مادر شدن، همچنان به تغییر نظرات مردم نسبت به زمان بلوغ ادامه می­ دهد.”

یک نظرسنجی نشان می ­دهد که نسل های ۲۰۰۰ به بعد انتظار دارند که از لحاظ مالی (۷۱٪) و احساسی (۶۲٪) بهتر از والدینشان باشند.

از سال ۱۹۶۸، تعداد افراد ۱۸ تا ۳۱ ساله که ازدواج کرده و در خانه خود زندگی می ­کنند، به میزان قابل توجه ۵۶ تا ۲۳ درصد کاهش یافته است. این اتفاق نه ­تنها ازدواج، بلکه ایجاد نسل بعدی والدین را نیز به تأخیر می­ اندازد. امروزی ها به اشتراک ­گذاری مالکیت اعتقاد دارند: زندگی, کار, پول و انفرادی.

آن ­ها همان­طور که گلدمن ساکس گفته است، به قدرت تقسیم اقتصاد اعتقاد دارند ۲۰۰۰ای ها مادیات را به عنوان دارایی نمی ­بینند. در عوض، تجاربی که با مسافرت های برون مرزی، برآورده کردن احساسات و خواسته­ ها، تفریحات و زندگی با شرایط خاص خودشان کسب می کنند را در نظر می­ گیرند.

 

نویسنده: هادی رجب لو

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا