دانستنی‌های سلامتی

سن نوجوانی چه سنی است و از چند سالگی نوجوانی آغاز می شود؟

سن نوجوانی چه سنی است

یک مطالعه که اخیراً در ژورنال The Lancet منتشر شده، می ­گوید تغییری در سن نوجوانی وجود دارد. نوجوانی دیگر از ۱۰ تا ۱۹ به طول نمی ­انجامد، در عوض فاز فرهنگی نوجوانی تا سن ۲۴ سالگی ادامه دارد.

یک مطالعه که اخیراً در ژورنال The Lancet منتشر شده، می ­گوید تغییری در سن نوجوانی وجود دارد. نوجوانی دیگر از ۱۰ تا ۱۹ به طول نمی ­انجامد، در عوض فاز فرهنگی نوجوانی تا سن ۲۴ سالگی ادامه دارد. در ادامه نتیجه تحقیقی درباره اینکه سن نوجوانی چه سنی است را در نت نوشت می خوانید.

بیشتر بخوانید: سن بلوغ فکری و زمان مستقل شدن فرزندان چه زمانی است؟

سن نوجوانی چه سنی است؟

دکتر سوویر و تیمش در این مطالعه بیان کردند: “نوجوانی، فازی از زندگی بین دوران کودکی و بزرگسالی است و تعریف آن برای مدت طولانی یک معما به وجود آورده بود. نوجوانی شامل عناصر رشد بیولوژیکی و انتقال نقش مهم اجتماعی است که هر دوی آن­ ها در قرن گذشته تغییر کرده ­اند.”

بیشتر بخوانید: خطر بلوغ زودرس و قاعدگی زود هنگام و ابتلا به چاقی در زنان

در ابتدا کلمه «نوجوانی» مترادف با کلمه «نوجوانان» بود. با این حال، با آغاز عصر دیجیتال، فشارهای اجتماعی و ایجاد نسل­ های متعدد، این دو کلمه دیگر نمی­ توانستند یکسان باشند. در واقع، اصطلاح «هزاره»، «نسل Y» و «نسل بعدی»، موج جدیدی را در جهان در بر گرفتند.

محققان مرکز سلامت نوجوانان ملبورن در گزارش خود گفتند: “بلوغ زودرس به موازات تأخیر در زمان­ بندی انتقال نقش ­ها، از جمله اتمام تحصیلات، ازدواج و پدر یا مادر شدن، همچنان به تغییر نظرات مردم نسبت به زمان بلوغ ادامه می­ دهد.”

بیشتر بخوانید: تاثیر شبکه های اجتماعی بر زنان و دختران

یک نظرسنجی نشان می ­دهد که نسل های ۲۰۰۰ به بعد انتظار دارند که از لحاظ مالی (۷۱٪) و احساسی (۶۲٪) بهتر از والدین شان باشند.

از سال ۱۹۶۸، تعداد افراد ۱۸ تا ۳۱ ساله که ازدواج کرده و در خانه خود زندگی می ­کنند، به میزان قابل توجه ۵۶ تا ۲۳ درصد کاهش یافته است. این اتفاق نه ­تنها ازدواج، بلکه ایجاد نسل بعدی والدین را نیز به تأخیر می­ اندازد. امروزی ها به اشتراک ­گذاری مالکیت اعتقاد دارند: زندگی, کار, پول و انفرادی.

بیشتر بخوانید: حساسیت های دوران بلوغ : چرا نوجوانان به والدین خود حساس می شوند؟

آن ­ها همان­طور که گلدمن ساکس گفته است، به قدرت تقسیم اقتصاد اعتقاد دارند ۲۰۰۰ای ها مادیات را به عنوان دارایی نمی ­بینند. در عوض، تجاربی که با مسافرت های برون مرزی، برآورده کردن احساسات و خواسته­ ها، تفریحات و زندگی با شرایط خاص خودشان کسب می کنند را در نظر می­ گیرند.

بیشتر بخوانید: تربیت دختر در سن بلوغ و راهنمای تربیت دختران با اعتماد به نفس توسط مادران

نویسنده: هادی رجب لو

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندیدبه صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا