تاریخیتکنولوژیگوناگون

تصورات انسان های ۱۰۰ سال پیش راجع به زندگی در سال ۲۰۰۰

برای خیلی ها جالب است که بدانند رویاهای مردم پیشین درباره ما و شرایط زندگی ما چگونه بوده است. مروری در اینترنت و دیدن این مطلب در مجله واشنگتن پست برایم جالب بود. در این مطلب با هم به مرور تصاویری خواهیم پرداخت با عنوان “فرانسه در سال ۲۰۰۰٫” این مجموعه در سال های ۱۸۹۹ تا ۱۹۱۰ توسط Jean-Marc Côté و تعدادی هنرمند نقاش دیگر گرد هم آمده است. در این آثار می توان دید که زندگی در فرانسه در سال ۲۰۰۰ چگونه پیش بینی می شود. این مجموعه تصاویر در آن سالها بر روی جعبه های سیگار و بعد ها به صورت کارت پستال به چاپ رسید.

بسیاری از ایده های موجود در این مجموعه با تاکید بر مکانیزه بودن و جای داشتن پرواز در راس تکنولوژی ها کشیده شده است. بسیاری از دستگاه ها برای کارهای روزمره طراحی شده و جالب اینکه در هیچ یک خبری از سفر به فضا به میان نیامده است.

imrs21.php (Small) (Custom) imrs22.php (Small) (Custom) imrs.php (Small) (Custom) imrs4.php (Small) (Custom)  imrs6.php (Small) (Custom) imrs7.php (Small) (Custom) imrs8.php (Small) (Custom) imrs12.php (Small) (Custom) imrs13.php (Small) (Custom) imrs16.php (Small) (Custom) imrs17.php (Small) (Custom) imrs18.php (Small) (Custom) imrs23.php (Small) (Custom) imrs24.php (Small) (Custom) imrs1.php (Small) (Custom) imrs3.php (Small) (Custom) imrs9.php (Small) (Custom) imrs10.php (Small) (Custom) imrs11.php (Small) (Custom) imrs14.php (Small) (Custom) imrs15.php (Small) (Custom) imrs19.php (Small) (Custom) imrs20.php (Small) (Custom)

 

 

علی پوربافرانی

علی پوربافرانی هستم، سالهاست در زمینه IT و تکنولوژی فعالیت می کنم و نوشتن از بهترین سرگرمی هام به حساب میاد. عکاسی و گرافیک رو بسیار دوست میدارم و پیگیر اخبار و مطالب روز دنیای تکنولوژی هستم

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا