اخبار تکنولوژی

باگ ویژگی جدید WhatsApp برای مدیران گروه‌های واتساپ دردسر ساز می‌شود!

طی حدود ۲ هفته فیلتر بودن تلگرام در دی ماه امسال حتما شما هم برای رفع نیاز های ارتباطی دوباره گریزی به ابزار های گفتگوی مشابه زده اید. متاسفانه امکانات به جا و مناسب تلگرام تمامی کاربران فارسی زبان را بدعادت کرده و کاربران به آسانی تن به کار کردن با پیام رسان های ایرانی مثل سروش، گپ و … را نمی دهند. متاسفانه نمونه های خارجی و پرمخاطب هم انبوهی از مشکلات را به همراه دارند. برای مثال مشکلات Whatsapp ، اگر از این اپ برای تشکیل گروه های کاری یا دوستانه استفاده کرده باشید متوجه می شوید که این اپ در این رابطه با انبوهی از مشکلات و محدودیت ها همراه است.

گویا مدیران فیس بوکی این اپ تصمیم گرفته اند به WhatsApp ویژگی جدیدی را اضافه کنند که با یک اشاره تمام اختیارات مدیر گروه را از آن گرفته و او را به کاربران عادی در یک گروه تبدیل میکند.

نام این ویژگی جدید “Dismiss As Admin” است که به مدیران گروه اجازه می دهد دیگر مدیران گروه را از حذف کنند و کنترل چت ها را در دست بگیرند.

اگر شما به عنوان یکی از مدیر گروه ها در یک گروه از این ویژگی علیه یکی از مدیران گروه استفاده کنید، آن فرد تمام امتیازات مدیریت خود را از دست می دهید و به یک کاربر عادی در گروه تبدیل می شود.

فقط مدیران گروه مجازند کاربران جدید را به یک گروه اضافه کنند. این به این معنی است که شما برای اضافه کردن و یا خذف کردن کاربر جدید به گروه باید مدیر گروه باشید.

طبق گفته WABetaInfo این ویژگی در نسخه بتا WhatsApp برای Android در دسترس است و در حال توسعه برای سیستم عامل  iOS است.

اگر شما یک مدیر چت گروهی هستید، به سادگی با لمس کردن اطلاعات گروه میتوانید به این ویژگی دسترسی پیدا کنید.

ویژگی که به آسانی میتواند برای آزار و اذیت کاربران گروه نیز استفاده شود.

حتما متوجه دید ناقص و ساختار نیافته طراحان اپ واتساپ در قسمت گروه ها شده اید، متاسفانه هر روز که شاهد تکامل بیشتر پیام رسانی مثل تلگرام هستیم سایر ابزار ها گویا تصمیمی به بهبود نداشته و حتی پس رفت می کنند!

محمدرضا صدرنژاد

دانشجو کارشناسی دانشکده فنی انقلاب اسلامی تهران در رشته ict و علاقه مند به تکنولوژی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا