دانستنی‌های سلامتی

خطرات مرگبار داروهای فشار خون ، از این دو داروی کشنده جدا دوری کنید!

داروهای فشار خون

خطرات مرگبار داروهای فشار خون ، از این دو داروی کشنده جدا دوری کنید! چرا که مصرف آن ها می تواند فشار خون را بالا برده و خطرات بسیار جدی و مرگباری را ایجاد کند. نت نوشت این بار به بررسی این داروهای فشار خون می پردازد و شما را در مصرف آن ها راهنمایی می کند

۴+

داروهای فشار خون یک راه حل برای بیماری فشار خون  است . اگر قرار بر این باشد که دارو نیز خود مشکل ساز باشد پس سر کردن با بیماری کم خطرتر به نظر می رسد. بیماری های مختلفی هستند که داروهای خاص خود را دارند و هر چند که برخی از داروها عوارضی در بر دارد اما درمان آن بیماری به طور کلی حائز اهمیت بیشتری بوده و فرد می تواند عوارض را کم کم از بدن خود دور کند. اما به تازگی پزشکان دو نوع از داروهای فشار خون را در فهرست لیست داروهای بسیار خطرناک اعلام کرده اند. چرا که مصرف آن ها می تواند فشار خون را بالا برده و خطرات بسیار جدی و مرگباری را ایجاد کند. نت نوشت این بار به بررسی این داروهای فشار خون می پردازد و شما را در مصرف آن ها راهنمایی می کند.

داروهای فشار خون خطرناک کدامند ؟

داروهای فشار خون

دو نوع دارو با نام های alpha-blockers و همچنین داروی – alpha2 agonists می توانند برای سلامتی بدن بسیار خطرناک محسوب شوند

افرادی که دچار فشار خون بالایی هستند نشانه های نواسانی بسیاری دارند که می تواند از بالا رفتن فشار خون باشد. در صورتی که این افراد یک سری دارو ها را مصرف کنند بسیار بیشتر و سریعتر از سایر افراد دچار افزایش فشار خون شده و معمولا نیازمند تغییر دارو توسط پزشک هستند. تحقیقات جدید در نشست علمی کالج امریکایی قلب و عروق نشان می دهد که دو نوع دارو با نام های alpha-blockers و همچنین داروی – alpha2 agonists می توانند برای سلامتی بدن بسیار خطرناک محسوب شوند. این دو دارو می توانند به سرعت فشار خون را در حد بسیار زیادی بالا ببرند. و مشکلات ناشی از فشار خون بالا در بدن پیدا شود و گاهی خطر مرگ همراه دارد. طی این وضعیت که توسط پزشکان کشف شده است مرکز تحقیقات پزشکی در یوتا، پزشکان را جهت مشکلات فشار خون به تجویز داروهای دیگر فشار خون تشویق کرده اند.

خطر مرگ در فشار خون بالا

افرادی که دچار فشار خون بالا هستند ممکن است با عارضه ای دیگر نیز در گیر باشند. به این صورت که تغییرات افت و خیز فشار خون در افراد نشان دهنده نزدیک بودن خطرمرگ در این افراد است. تحقیقات نشان داده است که مرگ و میر ناشی از فشار خون بالا دلایل بسیاری می تواند داشته باشد. بیش از ۱۰۵۰۰ نفر که به فشار خون بالا مبتلا بودند در تحقیقات پزشکان شرکت کردند پس از آزمایشات لازم مشخص شد که alpha-blockers و alpha2 agonists به طور جدی خطرناک و آسیب رسان نیستند اما در برابر سایر داروهای ضد فشار خون، تاثیرات چشم گیری ندارند. به عبارت دیگر آن ها خطرناک محسوب نخواهند شد اما کمترین اثر در بین داروهای ضد فشار خون را دارند.

داروهای فشار خون مناسب کدام است ؟

از آن جایی که این بیماری سخت نیازمند دارو جهت درمان می باشد می توان انتخاب بهتری را در نظر بگیریم چرا که فشار خون عامل سکته های مغزی و مرگ و میر می شود و به طور کلی بیماری فشار خون از جمله بیماری های بسیار خطرناک محسوب می شود. افرادی که فشار خون بالا دارند می توانند از داروهایی مفید تر و موثر تر از alpha-blockers و alpha2 agonists استفاده کنند که به آن های اشاره ای می کنیم :
دیورتیک های تیازید (chlorthalidone, hydrochlorothiazide )
مهار کننده ها (benazepril, zofenopril, lisinopril)
مسدود کننده های کانال کلسیم (amlodipine, diltiazem)
مسدود کننده های آنژیوتانسین (losartan, valsartan)
به طور کلی این دسته داروها می توانند جهت بیماران فشار خون بالا، موثر باشد و عوارض کمتری همراه داشته باشد.

فشار خون خودتان را بشناسید

هر انسان می بایست در حالت عادی فشار خون خود را شناخته و آن را کنترل کند. مراقبت های بهداشتی درمانی جهت تعیین خطر ابتلا به بیماری های قلبی، بهترین روش جهت مقابله با فشار خون بالا می باشد. هر چند که دارو تنها راه درمان فشار خون نیست اما میزان تغییرات در بدن می تواند خوشحال کننده باشد و سلامتی را نزدیک کند. فراموش نکنید زمانی که فشار خون را می گیرید شماره بالا جهت فشار خون سیتولیک و عدد پایین جهت فشار خون دیاستولیک می باشد. فشار سیتولیک به معنای میزان خونی است که در اثر ضربان قلبی به دیواره های شریان ها فشار وارد می کند. دیاستولیک نیز میزان مقاومت این فشار بردیواره شریان ها می باشد. هنگام گرفتن فشار خون لطفا هرگز صحبت نکنید و با آرامش این کار را انجام دهید.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا