اخبار تکنولوژی

۲ روز دیگر ویندوز ۱۰ آپدیت بزرگی را دریافت خواهد کرد! +مرور ویدیویی قابلیت های جدید!

ویندوز 10 آپدیت بزرگی در تاریخ 30 آوریل دریافت می کند.

مایکروسافت متعهد شده است که هر شش ماه یک بار آپدیت قابل توجهی برای ویندوز ۱۰ ارائه دهد. این شرکت امروز اعلام کرد که آپدیت ویندوزفون ۱۰ در تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۱۸ عرضه خواهد شد. اگر شما جز کسانی هستید که برنامه اینسایدر ویندوز ۱۰ را اجرا کرده اید، احتمالا به خوبی از ویژگی های آینده ویندوز مطلع هستید. اما برای افراد دیگر، در ادامه خلاصه ای از بزرگترین تغییرات را شرح می دهیم. با نت نوشت همراه باشید.

۰

مایکروسافت متعهد شده است که هر شش ماه یک بار آپدیت قابل توجهی برای ویندوز ۱۰ ارائه دهد. این شرکت امروز اعلام کرد که آپدیت ویندوز۱۰ را در تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۱۸  ( احتمالا ۳ شنبه همین هفته باید منتظر این بروز رسانی باشیم.) عرضه خواهد کرد. اگر شما جز کسانی هستید که برنامه اینسایدر ویندوز ۱۰ را اجرا کرده اید، احتمالا به خوبی از ویژگی های آینده ویندوز مطلع هستید. اما برای افراد دیگر، در ادامه خلاصه ای از بزرگترین تغییرات این آپدیت جدید را شرح می دهیم. با نت نوشت همراه باشید.

  • بیشترین تغییرات مربوط به تایم لاین می باشد: این ویژگی ویندوز با استفاده از دکمه Win + Tab قابل دسترس می باشد و همان نمایش Task View قدیمی می باشد اما به شما امکان می دهد برنامه ها و اسنادی را که در ترتیب زمانی استفاده کرده اید مشاهده کنید. این کار باعث می شود یک پروژه قدیمی خود را بدون بدون نیاز به دانستن نام هر یک از فایل ها مجددا فراخوانی کنید. علاوه بر این، شما حتی می توانید ادامه کار خود را در دستگاه های تلفن همراه از سر بگیرید، فرض کنید که شما از اپلیکیشن های مایکروسافت مانند Edge و Office استفاده کرده اید، به راحتی می توانید ادامه کار خود در این اپلیکیشن ها را در گوشی تان دنبال کنید. تایم لاین زمانی که برای اولین بار در برنامه Insider ظاهر شد، بسیار مفید بود، اما اگر شما دوست ندارید کامپیوترتان فعالیت های ویندوز شما را به خاطر بسپارد، چند راه برای غیرفعال کردن آن وجود دارد.
  • Focus Assist جایگزین Quiet Mode  قدیمی برای متوقف کردن نوتیفیکیشن ها بصورت موقت: شما حتی می توانید آن را به طور خودکار در زمان های معینی از روز فعال کنید. هنگامی که این ویژگی را غیرفعال می کنید، خلاصه ای از نوتیفیکیشن هایی که در آن قسمت از دست رفته است، خواهید دید. گفته می شود، شما همچنین می توانید از طریق فیلتر اطلاعیه های خاصی را بپذیرید.
  • به مایکروسافت اج نیز ویژگی های جدیدی اضافه شده است: شما در نهایت می توانید صدای تب ها را قطع کنید. فایلهای PDF، کتابها و … اکنون به صورت فول اسکرین کار می کنند و هم اکنون مرورگر می تواند اطلاعات پرداخت شما را به هدف تکمیل خودکار ذخیره کند.
  • یکی از ویژگی های جدید Dictation است که وارد کردن متن را بدون تایپ بسیار آسان می کند. کافی است Win + H را فشار دهید و شروع به صحبت کنید. این وقتی مفید می شود که شما می خواهید یادداشت سریعی بگذارید ولی دستتان بند است و یا اگر شما یکی از آن افرادی هستید که فکر می کنید خیلی خوش صدا هستید!

مایکروسافت از ابتدای کار ویندوز ۱۰، آپدیت ها را با استفاده از تاریخ نامگذاری می کرد. به همین دلیل آپدیت قبلی این فصل تحت عنوان بهSpring Creators Update شناخته شده بود. اما حالا ویندوز ۱۰ قدیمی تر شده است و نام گذاری طبق فصول ممکن است پیگیری آپدیت ها را سخت کند.

شما می توانید هفته آینده این آپدیت را امتحان کنید. این را هم بد نیست به خاطر بسپارید که مایکروسافت تمایل دارد تا به روز رسانی های بزرگ را به آرامی انجام دهد.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا