1397-11-30
اخبار تکنولوژی

بروزرسانی کلیپ بورد در ویندوز ۱۰ زحمت ناشی از کپی و paste را کم خواهد کرد!

کلیپ بورد در ویندوز ۱۰

در جدیدترین بروز رسانی کلیپ بورد در ویندوز ۱۰ سابقه کارهایی را که کپی و paste کرده اید شامل متن ساده، HTML و تصاویر زیر ۱MB نگه داشته می شود. حتی می توانید مواردی را که اغلب استفاده می کنید، مانند یک آدرس خاص یا شماره تلفن، پین کنید. در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

بارها شده که سعی کرده ایم یک لینک یا آدرس یا یک متن را کپی کنیم و به جای دیگری انتقال دهیم ولی متوجه می شویم قبلا کلیپ بورد خود را با چیز دیگری تغییر داده ایم. مایکروسافت این مسئله را در جدیدترین نسخه اینسایدر ویندوز (۱۷۶۶۶) حل کرده است. اما چگونه؟ در جدیدترین بروز رسانی کلیپ بورد در ویندوز ۱۰ سابقه کارهایی را که کپی و paste کرده اید شامل متن ساده، HTML و تصاویر زیر ۱MB نگه داشته می شود. حتی می توانید مواردی را که اغلب استفاده می کنید، مانند یک آدرس خاص یا شماره تلفن، پین کنید. در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

نحوه تنظیمات جدید کلیپ بورد در ویندوز ۱۰

اگر ویندوز شما در آخرین بیلد اینسایدر است، می توانید تنظیمات کلیپ بورد جدید ویندوز را با رفتن به مسیر Settings > System > Clipboard انجام دهید. در این پنجره روی «Save multiple items» ضربه بزنید. یک بار که این کار را انجام دادید، برای دسترسی به کلیپ بورد، می توانید Win + V را از روی صفحه کلید فشار دهید تا یک پنجره پاپ کوچک ظاهر شود و به تاریخچه اطلاعات کپی شده خود دسترسی پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه استفاده از قابلیت کنترل چشمی در ویندوز ۱۰

صفحه تنظیمات کلیپ بورد جدید

صفحه تنظیمات کلیپ بورد جدید

با فشار دادن دکمه های Win + V به کلیپ بورد جدید ویندوز ۱۰ دسترسی پیدا کنید

نکته حائز اهمیت درباره این ویژگی جدید این است که شما همچنین می توانید کلیپ بورد را به طور اتوماتیک در تمام دستگاه های ویندوز ۱۰ خود همگام سازی کنید. حتی بزودی ممکن است بتوانید متن را بین تلفن و تلویزیون نیز کپی کنید!!

ما به شما پیشنهاد نمی کنیم که فقط برای دریافت یک ویژگی در برنامه اینسایدر مایکروسافت ثبت نام کنید، بلکه بهتر است بدانید کلیپ بورد در انتشار بعدی ویندوز در پاییز امسال در دسترس همه قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید: آموزش اشتراک گذاری اینترنت وای فای از طریق بلوتوث تلفن همراه

البته اپلیکیشن های زیادی وجود دارد که این قابلیت را از قبل ارائه می دادند. به عنوان مثال کافی است clipboard manager را در مرورگر خود جستجو کنید. اما با توجه به اینکه این قابلیت به ویندوز متصل می شود، مسلما راحت تر می باشد.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا