اخبار تکنولوژی

حمله سایبری به سرورهای المپیک زمستانی در روز افتتاحیه!

حمله سایبری به سرورهای المپیک زمستانی در روز افتتاحیه! به سرورهای کامپیوتری المپیک زمستانی در روز افتتاحیه حمله سایبری شد. طی گزارشی از Yonhap در روز شنبه ، حین مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی سرورهای کامپیوتری آنها مورد حمله سایبری قرار گرفته است.

۰

طی گزارشی از Yonhap در روز شنبه، حین مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی سرورهای کامپیوتری آنها مورد حمله سایبری قرار گرفته است. حملات سایبری روز گذشته به دنبال یک رشته رویدادهای قبلی مرتبط با سیستم های کامپیوتری المپیک زمستانی، از جمله عملیات جاسوسی است که به نظر می رسد از کره شمالی آغاز شده است.

به گفته مقامات مسئول برگزرای این مسابقات تلویزیون هایی که در مرکز مطبوعات به اینترنت متصل بودند کرش کردند. سرورهای تارگت خاموش شدند، همچنین وب سایت رسمی المپیک زمستانی به مدت طولانی از دسترس خارج گردید.

این کمیته در بیانیه ای اعلام کرد تنها سیستم های  “non-critical systems” تحت تاثیر این حمله قرار گرفته است و بیا کرد که ایمنی شرکت کنندگان در معرض خطر نبوده است.

Sung Baik-you، سخنگوی کمیته برگزاری المپیک زمستانی، گفت: “ما در مورد علت تحقیق می کنیم و اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار می دهیم ”

در روزهای پیش از مراسم افتتاحیه نیز، بازی های المپیک زمستانی با حملات سایبری روبرو شدند، برخی کارشناسان تخمین زدند که بیش از ۳۰۰ سیستم کامپیوتری مرتبط با المپیک تحت تاثیر این حمله قرار گرفته است.

به گزارش نیویورک تایمز ممکن است چند ماه طول بکشد تا مشخص شود که چه کسی مسئول این حملات بوده است و به چه هدفی آن را انجام داده است

همچنین گزارش شده است در حمله سایبری قبلی اسنادی از سازمانهای بازی های المپیک زمستانی به وسیله کمپین وابسته به روسیه سرقت و نابود شده است، در حالیکه کره شمالی همچنین مشکوک به جاسوسی در سازمان های مختلف این رویداد است.

John Hultquist، مدیر امنیت سایبری،شرکت FireEye در The Times گفت: “المپیک شامل بسیاری از کشورها و ورزش هایی است که بسیاری از آنها دارای زیرساخت های خود هستند، که آن را تبدیل به یک محدوده هدفمند برای بسیاری از دشمنان کرده است.”

 

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا