تکنولوژی

زنده شده نوستالژی برنامه Word در ویندوز ۹۵ با امکان WordArt تحت وب!!!

اگر ادعای پیشکسوت بودن در زمینه علوم کامپیوتری را دارید، و سابقه کار با کامپیوتر را از ۱۷ یا ۱۸ سال پیش یا حتی همین حوالی، مثلا ۱۰ سال پیش داشته باشید وازه WordArt برایتان احتمالا آشناست!

جوان تر ها و انهایی که طی ۴ یا ۵ سال گذشته وارد دنیای فناوری شده اند این امر بدیهی را به خوبی می دانند که با چند کلیک ساده در میان انبوه Wizard های برنامه های گرافیکی می توانند بهترین و منحصر بفرد ترین طراحی ها را انجام دهند!

fireshot-screen-capture-024-make-wordart-custom-wordart-t-shirts-stickers-mugs-and-other-customizable-merchandise-makewordart_com

اما راستش را بخواهید ۱۰، ۱۵ سال پیش خبری از این همه برنامه گرافیکی عالی نبود و تازه Microsoft Word قدم به میدان گذاشته بود که آن هم چندان چنگی به دل نمی زد! باید با هزار مصیبت دست به دامن قارسی ساز هایی نظیر “پارسا۹۸” می شدیم تا بتوانیم در این محیط زبان عربی را اضافه کرده و در نهایت به فارسی تایپ کنیم!

در محیط برنامه WORD آن زمان که همراه با ویندوز ۹۵ قابل استفاده بود گزینه ای شگفت انگیز وجود داشت به نام WordArt که در کمال حیرت برای بسیاری به نوشته ما جلوه های گرافیکی و زیبایی می داد، اگر می خواهید یادی از این نوستالژی قدیمی بکنید، به makewordart.com سری بزنید، شاید باور نکنید، همین جلوه های ساده ساعت ها افرادی کنجکاو مثل من را مشغول می کرد!

fireshot-screen-capture-025-make-wordart-custom-wordart-t-shirts-stickers-mugs-and-other-customizable-merchandise-makewordart_com

طراح خلاقی به نام Mike McMillan این خاطره را دوباره زنده کرده و محیط ویندوز ۹۵ و برنامه WORD را دوباره بر روی مرورگر برای کاربران تحت وب بازسازی کرده است.

به آسانی می توانید با انتخاب همان قالب های گرافیکی قدیمی تمامی نوشته هایتان را به همان سبک و پترن های گذشته مرور کنید و ببینید!

الان که به این افکت ها نگاه می کنم شدیدا زشت و بی ریخت هستند، اما آن زمان تا دلتان بخواهد استفاده از آنها نشان تجدد و بروز بودن و تکنولوژی بود!

علی پوربافرانی

علی پوربافرانی هستم، سالهاست در زمینه IT و تکنولوژی فعالیت می کنم و نوشتن از بهترین سرگرمی هام به حساب میاد. عکاسی و گرافیک رو بسیار دوست میدارم و پیگیر اخبار و مطالب روز دنیای تکنولوژی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا