دانستنی‌های سلامتی

خطر جدی دیابت در کمین افراد شب کار و شب بیدار!

خطر جدی دیابت در کمین افراد شب کار و شب بیدار!

خطر جدی دیابت در کمین افراد شب کار و شب بیدار! یکی از عللی که منجر به دیابت نوع ۲ می شود، شغل است. بله شغل !!!

 افراد شب کار ریسک ابتلا به دیابت را دارند. تعجب آور است اگر بدانید که نوع شغل می تواند در خطر ابتلا به دیابت تاثیر گذار باشد. هر چند که دیابت از عوامل مختلفی به وجود می آید اما این که نوع شغل بتواند عامل پیدایش این بیماری باشد کمی تعجب آور است.  مطالعات جدید در زمینه بیماری دیابت نشان داده است که سبک خاصی از شغل می تواند سبب بروز بیماری دیابت در افراد شود. این بار نت نوشت به سراغ افرادی رفته است که شغل آن ها شب کار است و می بایست نگران سلامتی خود باشند. دیابت نوع ۲ یکی از سخت ترین بیماری ها می باشد که علل پزشکی بسیاری می تواند سبب پیدایش این بیماری شود. یکی از عللی که منجر به دیابت نوع ۲ می شود، شغل است. بله شغل !!!

افراد شب کار احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲ را بیشتر از دیگر افراد دارند. محققان انگلیسی و امریکائی با استفاده از یک پایگاه بهداشتی جهت مقایسه توانستند بر روی نزدیک به ۴۸۰۰۰ نفر از کارمندان شبانه آزمایشات مختلفی انجام دهند که در مقابل نیز تعداد ۲۲۴۰۰۰ نفر نیز توانستند در این مورد آزمایش شوند.

 افراد شب کار و ابتلا به دیابت

طی نتایج به دست آمده از این تحقیقات که با بررسی سن، جنس، نژاد، سابقه خانوادگی، دیابت، مصرف الکل، مدت خواب شبانه و همچنین بررسی شاخص توده بدنی انجام شد محققین متوجه شدند، بیشتر افراد شب کار احتمال ابتلا به دیابت را بیشتر از دیگر افراد دارند. همچنین افرادی که در ساعات روز کار می کردند نیز از این خطر مصون می باشند. همچنین شیفت های نامنظم و مکرر شغلی نیز تا میزان ۴۴ % بیشتر از دیگران احتمال مبتلا شدن به دیابت را دارا هستند. محققان اعلام کردند که تغییر کار شبانه می تواند منجر به بر هم زدن ریتم های روزانه، کاهش هزینه های انرژی و محدودیت های خواب افراد شود که تمامی این عوامل خطرناک بوده و منجر به بیماری های مختلف در طی زمان خواهد شد.

بنابراین افراد شب کار و افرادی که ساعات کاری نامنظمی دارند و یا این که به صورت عادی روزانه کار نمی کنند می بایست برای نگهداری سلامتی خود بیشتر از دیگران مراقب سلامتی و روحیه خودشان باشند.

 

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا