تلفن همراه

شیائومی سه کارخانه دیگر در هند افتتاح خواهد کرد!

شیائومی سه کارخانه دیگر را در هند افتتاح خواهد کرد!

شیائومی در سال ۲۰۱۵ اولین کارخانه تولید تلفن های همراه خود در کشور هند را تأسیس کرد. این شرکت هم اکنون در بیانیه خود اعلام کرده که تصمیم دارد سه کارخانه جدید را در این کشور راه اندازی کند.

۰

شیائومی در سال ۲۰۱۵ اولین کارخانه تولید تلفن های همراه خود در کشور هند را تأسیس کرد. این شرکت هم اکنون در بیانیه خود اعلام کرده که تصمیم دارد سه کارخانه جدید را در این کشور راه اندازی کند. شیائومی این خبر را در افتتاحیه اجلاس سرمایه گذاران خود بیان کرد. جایی که میزبان ۵۰ تأمین کننده تلفن همراه جهانی بود تا آموزش های لازم در رابطه با پیچیدگی های اکوسیستم تولید در هند را با آنان به اشتراک گذارد.

هدف از این نشست، این بوده که اعضا را برای افتتاح فروشگاه در هند آماده کنند. اگرچه مونتاژ قطعات شرکت های شیائومی، سامسونگ و دیگر تولیدکنندگان اندرویدی در هند صورت میگیرد، اما مراحل ساخت آنها در کشوری دیگر انجام گردیده و قطعات مربوطه از کشورهای دیگر وارد میگردند چراکه در حال حاضر اکوسیستم لازم در هند وجود ندارد. حال شیائومی که بزرگترین فروشنده گوشی های همراه در هند شناخته میشود به دنبال تغییر در این روند است.

برای این منظور، باید تمام ۵۰ تأمین کننده به اتفاق نظر برای ایجاد این پایگاه در هند موافقت کنند. شیائومی میگوید این امر منجر به بزرگترین سرمایه گذاری خواهد بود که تا کنون “فقط بر روی بخش الکتریکی” صورت گرفته و نیاز به بودجه ای ۲٫۵ میلیارد دلاری داشته و سبب ایجاد بیش از ۵۰ هزار شغل در هند خواهد شد. بدون شک این مهم هدفی بلند پروازانه بوده و باید دید که آیا نیروی کار ماهر جهت راه اندازی بخش های مختلف این کارخانه وجود خواهد داشت یا خیر.

شیائومی پس از ساخت کارخانه اول در سال ۲۰۱۵ با همکاری Foxconn، کارخانه دوم را در نوامبر سال گذشته و با همکاری Hipad Technologies تأسیس نمود. شیائومی میگوید بیش از ۹۵ درصد تلفن های همراه فروخته شده در هند مونتاژ شده‌ بوده که اکثریت آنها گوشی های اقتصادی سری Redmi را شامل میشود. پس از آن Mi Mix 2 قرار داشته که آمار فروش کمتر از ۵ درصد را به خود اختصاص داده است.

قرار است کارخانه جدید با همکاری Foxconn در ایالت تامیل نادو ایجاد شود و ساخت قطعات “مدار چاپی” یا “PCB” در آن صورت گیرد. شیائومی در نظر دارد تا با ساخت قطعات در هند، به میزان زیادی از هزینه موجود بکاهد.

مانو جین مدیرعامل شیائومی در چین میگوید: “محصولات با کیفیت و خوش ساخت شیائومی با قیمت مناسب خود نقشی مهمی را در نجات صنعت تلفن همراه هند ایفا کرده‌اند. در سال ۲۰۱۵، ما با پیوستن به برنامه “Make in India” تعهد بلند مدت خود به بازار هند را آغاز کردیم و امروز نیز در راستای همین تعهد اقدام به ساخت سه کارخانه تولید گوشی دیگر و اولین کارخانه تولید SMT که ساخت PCBA در آن صورت میگیرد، خواهیم نمود.

شیائومی یکی از پیشگامان ساخت PCBA در هند خواهد بود و من معتقدم که ما همچنان نقش اصلی را در تبدیل هند به یک مرکز جهانی تولید تلفن همراه خواهیم داشت.”

کارخانه های جدید باید دستیابی مشتریان محلی به گوشی های شیائومی را آسان کنند. به عنوان مثال، پیدا کردن ردمی نوت ۵ پرو در بازار که دو ماه از زمان عرضه آن میگذرد همچنان دشوار بوده و افزایش تولید محلی میتواند این امر را تسهیل کند.

منبع: androidcentral

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا