تلفن همراه

آیفون موقعیت مکانی شما را مخفیانه ثبت می کند! + راه حل

اگر نمی دانید متاسفانه باید بگوییم که آیفون به طور مخفیانه موقعیت مکانی شما را با جزئیات کامل ثبت کرده و اطلاعات آن مکان ها را در خود ذخیره می کند. در این مطلب قصد داریم به شما نشان دهیم که این اطلاعات ذخیره شده آیفون موقعیت مکانی شما چه هستند، چگونه می توان آن ها را کنترل و یا حتی به طور کامل پاک کرد. در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

آیفون موقعیت مکانی شما را مخفیانه ثبت می کند!

این ویژگی که “مکان های مهم یا همان Significant Locations” نامیده می شود، توسط کمپانی اپل به صورت زیر توصیف شده است: این ویژگی به آیفون شما اجازه می دهد تا مکان هایی که برای شما پر اهمیت هستند را شناسایی کرده و اطلاعات مفید و کاربردی مربوط به آن مکان را بر روی نقشه، تقویم، عکس ها و … به شما بدهد. ویژگی “مکان های مهم” رمزگذاری شده است و توسط خود اپل هم خوانده نمی شود.

به مانند خیلی چیزها در iOS، “مکان های مهم” را هم نمی توانید به راحتی پیدا کنید! این ویژگی را می توانید از آدرس زیر بیابید:

Settings > Privacy > Location Services > System Services > Significant Locations

برای دسترسی پیدا کردن به این اطلاعات باید با پسورد آیفون خود یا شناسایی چهره و یا شناسایی لمسی وارد شوید.

به تنظیمات Location Services رفته و Significant Locations را بیابید
به تنظیمات Location Services رفته و Significant Locations را بیابید
برای ورود به این تنظیمات نیاز به passcode یا Touch ID/Face ID دارید
برای ورود به این تنظیمات نیاز به passcode یا Touch ID/Face ID دارید

در ادامه اطلاعات ثبت شده در آیفون موقعیت مکانی وقتی وارد صفحه ی “مکان های مهم” شدید، با لیستی از مکان هایی که از آن ها بازدید کرده اید روبه رو می شوید که مجددا هر کدام به مکان هایی با جزئیات و اطلاعات بیشتر و دقیق تر از زمانی که در آنجا بوده اید تقسیم شده اند. با لمس هر کدام از این مکان ها، نقشه باز شده و مکان دقیقی که در آن جا بوده اید و زمان حضور شما در آن مکان را به شما نمایش می دهد.

تنظیمات Significant Locations
تنظیمات Significant Locations

خب شاید شما هم مثل من به این اطلاعات و زمان ها و مکان ها هیچ علاقه ای ندارید! شاید هم “مکان های مهم” مورد توجه شما قرار بگیرد و بخواهید اطلاعات مکان هایی که هفته ها و حتی ماه ها پیش بازدید کرده اید را داشته باشید. در هر دو صورت، اپل به شما اجازه ی کنترل کامل بر روی این اطلاعات را می دهد.

اول از همه، شما کلا می توانید ویژگی را با لمس Significant Locations در تنظیمات گوشی غیرفعال کنید تا اطلاعات مکانی و زمانی شما ثبت نشود. با این کار از ثبت اطلاعات جدید جلوگیری می کنید، ولی اطلاعات قبلی ثبت شده در گوشی شما باقی مانده و پاک نمی شوند.

برای پاک کردن اطلاعات خود دو گزینه دارید:

  1. اطلاعات هر مکان خاص را به تنهایی پاک کنید. برای این کار Edit را در قسمت بالا، سمت راست نمایشگر خود لمس کرده و هر اطلاعاتی که می خواهید را دیلیت کنید.
  2. به صفحه ی Significant Locations رفته و کل اطلاعات خود را با Clear History پاک کنید.

حال که با نحوه ی کارکرد “مکان های مهم” آشنا شدید، می توانید تمامی اطلاعات مربوط به مکان هایی که بازدید کرده اید را با ذکر کامل جزئیات داشته باشید. در این مطلب به طور کامل راجع به موضوع مطرح شده: آیفون موقعیت مکانی شما را مخفیانه ثبت می کند! پرداختیم، اگر سوال یا پیشنهادی داشتید در قسمت دیدگاه ها با ما در ارتباط باشید.

منبع: www.zdnet.com

محسن خانی

دانشجوی دکتری تخصصی در رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید در دانشگاه تهران هستم. علاقه مند به تاریخ ایران و جهان و همچنین تکنولوژی روز دنیا، امیدوارم نوشته هایم مورد پسند خوانندگان آن واقع شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا