1398-02-31
دانستنی‌های سلامتی

۹ گیاه قدرتمند برای بهبود آسیب‌ های ریوی و تقویت سلامت آن

بهبود آسیب‌ های ریوی

احتمالا زمانیکه شما با سرفه و سرماخوردگی و یا سینوس های گرفته مواجه میشوید به سراغ شربت سرماخوردگی در قفسه های خود میروید. اما باید بدانید که طبیعت برای ما درمان های طبیعی فراهم کرده است که میتواند سیستم ایمنی را تقویت کرده و با عفونت مبارزه کندو سلامت ریه را بهبود بخشد. بنابراین دفعه ی بعد که احساس سرماخوردگی داشتید بهتر است داروهای طبیعی را نیز امتحان کنید.

احتمالا زمانیکه شما با سرفه و سرماخوردگی و یا سینوس های گرفته مواجه می‌شوید به سراغ شربت سرماخوردگی در قفسه های خود می‌روید. اما باید بدانید که طبیعت برای ما درمان های طبیعی فراهم کرده است که می‌تواند سیستم ایمنی را تقویت کرده و با عفونت مبارزه کند و سلامت ریه را بهبود بخشد. بنابراین دفعه بعد که احساس سرماخوردگی داشتید بهتر است داروهای طبیعی را برای بهبود آسیب‌ های ریوی امتحان کنید.

۱- اکالیپتوس

اکالیپتوس اغلب به عنوان یکی از مواد تشکیل دهنده شربت‌ها و قرص‌های سرماخوردگی به کار می‌رود که شامل ترکیبی با نام cineole است و برای بهبود آسیب‌ های ریوی به کار می‌رود و می‌تواند مشکلات ناشی از سرفه و خلط و سینوس آسیب دیده را برطرف کند. این گیاه همچنین شامل آنتی اکسیدان است که سیستم ایمنی بدن را در طول دوره بیماری تقویت می‌کند.

۲- ریشه شیرین بیان

شیرین بیان اثر تسکین دهنده دارد. این ماده می‌تواند غشای مخاطی را در نواحی گلو, شکم و ریه نرم کند. همچنین می‌تواند غشای مخاطی ملتهب که به حمایت سیستم ایمنی بدن نیاز دارد را کاملا پاکسازی کند.این ریشه به طور طبیعی سبب کاهش سوزش در گلو شده و به خارج کردن مخاط از بدن کمک می‌کند.

۳- ریشه اوشا

این گیاه را می‌توان در کوه های راکی پیدا کرد. ریشه اوشا شامل کافور و ترکیبات دیگری است که بهترین پشتیبانی را از ریه می‌کند.همچنین جریان خون را در ریه بالا برده و تنفس عمیق را راحت تر می‌کند.

۴- آویشن

این گیاه معروف می‌تواند با گرفتگی سینه مبارزه کند.آویشن شامل روغن ضدعفونی کننده قدرتمندی است که خاصیت ضد قارچ و آنتی بیوتیک را دارد.چای این گیاه می‌تواند بدن شما را از ویروس و باکتری پاک کرده و با عفونت مبارزه کند.

۵- پونه کوهی

پونه کوهی شامل ویتامین‌ها و مواد مغذی می‌باشد که به سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند.این گیاه شامل کارواکرل و رزمارینیک اسید می‌باشد. این ترکیب به عنوان یک ضد احتقان طبیعی و کاهش دهنده ی هیستامین عمل می‌کند.پونه کوهی اثر مستقیم و مثبت بر تنفس آسان از طریق مجرای بینی دارد.

۶- گل ماهور (خرگوشک)

گل ماهور را می‌توان به عنوان یک درمان طبیعی جهت پاک کردن مخاط اضافی از ریه استفاده کرد.گل و برگ این گیاه می‌تواند عصاره طبیعی قدرتمندی بسازد.گل ماهور قابلیت پاکسازی نای را دارد و در کاهش التهابات مجرای تنفسی مور است.

۷- نعنا

عصاره این گیاه سبب نرم شدن ماهیچه های تنفسی می‌شود و تنفس را آسان‌تر می‌کند.این گیاه به عنوان یک ضد احتقان طبیعی عمل می‌کند.آنتی اکسیدان موجود در آن سبب می‌شود تا هر چه زودتر بر بیماری خود غلبه کنید.

۸- مریم گلی

روغن و چای مریم گلی در درمان و بهبود آسیب‌ های ریوی و بیماری های تنفسی موثر است. این گیاه معطر می‌تواند ریه را بهبود بخشیده و سینوس‌ها را در هنگام تنفس پاک کند.

۹- بارهنگ

برگ این گیاه خاصیت ضد باکتری و ضد میکروب دارد. همچنین به عنوان یک ضد التهاب به کار می‌رود. مطالعات نشان داده است که برگ بارهنگ به عنوان یک درمان طبیعی برای بهبود آسیب‌ های ریوی است و در در برطرف کردن سوزش ریه و سرفه های خشک به کار می رود.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا