خودرو

نگاهی به جگوار e-type zero؛ خوشتیپ ترین اتومبیل ساخته شده تاکنون!

علی رغم اظهار نظر مختلف دوست داران خودرو در موارد مختلف، همگی در مورد یک چیز اتفاق نظر دارند، آن هم اینکه خودروی جگوار E-Type زیباترین خودروی ساخته شده به دست بشر تا به امروز است.

خودروی زیبای E-Type برای مدت ۱۴ سال در فاصله سالهای ۱۹۶۱ تا ۱۹۷۵ ساخته میشد.

جگوار e-type
جگوار e-type

همچنین انزو فراری این خودرو را زیباترین خودروی ساخته شده در تمام دوران خوانده بود. حال خبرها حاکی از آن است که جگوار، نسخه برقی این اتومبیل را تولید کرده و به زودی شاهد این خودرو خواهیم بود.

چهره E-type Zero، دقیقاً مشابه خودروی کلاسیک جگوار E-Type ساخته شده در سال ۱۹۶۸ بوده که البته به فناوری برقی مجهز شده است.

جگوار e-type
جگوار e-type

آقای تیم هانیگ مدیر جگوار در این رابطه میگوید: “ترکیب چهره ای کلاسیک با تکنولوژی جدید، حس رانندگی فوق العاده ای را به وجود می آورد. هدف ما از این کار، به وجود آوردن بازاری جدید برای خودرو است. همچنین منتظر واکنش مشتریانمان خواهیم بود تا در صورت استقبال قابل قبول، شرایط ورود این مدل از خودروها را به بازار بررسی کنیم.”

جگوار e-type
جگوار e-type

باتری این خودرو از نوع لیتیوم-یونی بوده که دارای ابعاد و وزنی مشابه موتور شش سیلندر استفاده شده در خودرو است. همچنین هنگامی که کاربر بخواهد، میتواند خودرو را از حالت برقی، به حالت استفاده از مخزن گاز تغییر دهد.

این خودرو فاصله سرعت ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را تنها در ۵٫۵ ثانیه طی میکند.

جگوار اطلاعاتی در رابطه با تعداد خودروهای تولیدی E-Type نداده است، اما انتظار میرود که تعداد آنها بسیار محدود باشد.

محمدرضا مشهدی زاده

محمدرضا مشهدی زاده هستم. فیلم و سریال بخش عمده ی سرگرمی من رو تشکیل میدن و بعد از اون به مقدار بسیار کمی بازی با کنسول، اگر هم فرصتی پیش بیاد داستان های کوتاه رو برای خوندن میپسندم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا