گجت‌ها

عینک هوشمند Vuzix , آیا این عینکها برای زندگی روزمره ضروری هستند؟!

پنج سال از معرفی اولین عینک های هوشمند با اولین نسل آن ها به نام Google Glass توسط شرکت گوگل می گذرد، حال به نظر میرسد که شرکت‌های سخت افزاری اکنون به عرضه عینک‌های هوشمند مجهز به شیشه‌های واقعیت افزوده بسیار نزدیک شده‌اند. با نت نوشت همراه باشید تا  عینک هوشمند Vuzix را به شما معرفی کنیم، بزودی این عینک را بازار خواهید دید!

شرکت Vuzix نمونه‌ای اولیه از این عینک را در رویداد CES امسال به نمایش گذاشت و انتظار میرود که در ماه‌های آینده مدل نهایی این عینک با قیمتی ۱۰۰۰ دلاری در دست خریداران قرار بگیرد.

عینک هوشمند Vuzix
عینک هوشمند Vuzix

همچنین طبق ادعای بلومبرگ، شرکت اینتل در اواخر سال جاری میلادی عینک هوشمند تولیدی خود را روانه بازار خواهد کرد.

مفهوم عینک هوشمند از سال ۲۰۱۳ که گوگل آن را معرفی کرد تا کنون تغییرات زیادی را به خود دیده و کارایی بیشتری پیدا کرده است. به عنوان مثال: در حال حاضر دستیار صوتی قادر به شناخت بهتر دستورات، انجام بهتر وظایف و پوشش گسترده‌تر اطلاعات میباشد. همچنین تکنولوژی صفحه نمایش نیز پیشرفت وسیعی را به چشم دیده و بنابراین دیدن محتویات از شیشه عینک همچون گذشته آزاردهنده نبوده و لذت‌بخش‌تر میباشد.

عینک هوشمند Vuzix
عینک هوشمند Vuzix

با چشم پوشی از کاربردهای این گونه عینک‌ها در زندگی روزمره، میتوان آنها را به عنوان گجت‌هایی که ما را در دنیای واقعیت افزوده غرق خواهند کرد نیز به حساب آورد. مثلاً میتوان از آنها برای تجربه بازی و… استفاده کرد.

هنوز هم قیمت ۱۰۰۰ دلاری برای چنین عینکی بسیار بالا به نظر میرسد، چرا که گمان نمیشود چنین عینک‌هایی به آن اندازه در زندگی رومزه ضروری باشند که کاربر چنین مبلغی را بابت آن‌ها بپردازد.

با تمام این اوصاف، باید منتظر ماند و نظاره کرد که آیا محصول جدید شرکت عینک هوشمند Vuzix خواهد توانست همچون عینک‌های Snapchat’s Spectacles و Google Glass نظر مثبت طرفداران را به خود جلب کند یا خیر.

نظر شما در رابطه با عینک‌های هوشمند چیست؟ آیا این “مفهوم” برای دنیای امروز و با توجه به پیشرفت فناوری ضروری بوده و جایگاهی را در زندگی روزمره به خود اختصاص خواهند داد؟

محمدرضا مشهدی زاده

محمدرضا مشهدی زاده هستم. فیلم و سریال بخش عمده ی سرگرمی من رو تشکیل میدن و بعد از اون به مقدار بسیار کمی بازی با کنسول، اگر هم فرصتی پیش بیاد داستان های کوتاه رو برای خوندن میپسندم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا