اخبار تکنولوژی

مایکروسافت بعد از ۳۲ سال برنامه Paint را کنار می گذارد!

گویا طبق اخبار منتشر شده در بروز رسانی پیش روی ویندوز ۱۰ دیگر شاهد اپ خاطره انگیز و مار راه انداز Paint نخواهید بود!

شرکت مایکروسافت اعلام کرده که اپ نمادین و نوستالژیک Paint که سالهاست همراه این سیستم عامل قرار حضور دارد دیگر از دستور کار تیم های توسعه خارج شده و بزودی شاهد حذف کامل آن خواهیم بود.

اپلیکیشن Paint در سال ۱۹۸۵ معرفی شد و همراه همیشگی تمام نسخه های سیستم عامل منتشر شده از مایکروسافت بوده است. این اپ پیچیدگی خاصی نداشته و کار کردن با آن از ساده ترین ها به شما می رود. تقریبا تمامی مردم دنیا از این برنامه برای ویرایش تصاویر هایشان قبل از انتشار در اینترنت بهره می برند!

گویا مایکروسافت لیستی از ابزار ها و اپ هایی را منتشر کرده که قرار است در روند توسعه این سیستم عامل به صورت کامل حذف شوند. مایکروسافت می گوید این لیست از اپلیکیشن ها در بروز رسانی های آتی ویندوز ۱۰ به صورت Removed در خواهند آمد و در نسخه های نهایی که از این سیستم عامل منتشر می شود قطعا حضور نخواهند داشت. این لیست برای بررسی توسط مشتریان این کمپانی ارائه شده تا هر گونه اطلاعات مهم و ضروری خود را از روی این ابزار ها برداشته و به دیگر ابزار ها انتقال دهند.

در لیست منتشر شده از سوی مایکروسافت Paint گویا دردناک ترین به نظر می رسد و در میان خبرگزاری های آنلاین این مورد سروصدای فراوانی را به همراه داشته است. البته مایکروسافت می گوید این لیست قابل تغییر است و اپ های غیر ضروری و یا مهم دیگری به آن اضافه یا کم خواهند شد.

مایکروسافت اوایل امسال میلادی اپ Paint 3D را معرفی کرد، تاکنون قرار بر این بوده که Paint 3D در کنار جد بزرگترش در کنار هم حضور داشته باشند اما تصمیم جدید مایکروسافت مبنی بر حذف Paint گویا قطعی به نظر می رسد!

لیست اپ های منسوخ شده مایکروسافت در نسخه آتی ویندوز ۱۰

طبق برنامه اعلام شده توسط مایکروسافت اپ های ۳D Builder app, Apndatabase.xml, Enhanced Mitigation Experience Toolkit (EMET), Outlook Express, Reader app, Reading List, Screen saver functionality in Themes, Syskey.exe, TCP Offload Engine, Tile Data Layer and Trusted Platform Module (TPM) Owner Password Management قرار است در بروز رسانی پاییز ویندوز ۱۰ که قرار است در ماه سپتامبر منتشر شود حذف شوند!

اپ هایی نظیر IIS 6 Management Compatibility, IIS Digest Authentication, RSA/AES Encryption for IIS, Sync Your Settings, System Image Backup (SIB) Solution, TLS RC4 Ciphers, Trusted Platform Module (TPM): TPM.msc and TPM Remote Management, Trusted Platform Module (TPM) Remote Management, Windows Hello for Business deployment that uses System Center Configuration Manager and Windows PowerShell 2.0 هم همراه با Paint با برچسب منسوخ شده مواجه می شوند و دیگر خبری از توسعه و حضور آنها نخواهد بود!

علی پوربافرانی

علی پوربافرانی هستم، سالهاست در زمینه IT و تکنولوژی فعالیت می کنم و نوشتن از بهترین سرگرمی هام به حساب میاد. عکاسی و گرافیک رو بسیار دوست میدارم و پیگیر اخبار و مطالب روز دنیای تکنولوژی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا