1398-02-28
ورزش و تناسب اندام

ورزش فرم دهی سینه و بالاتنه با نتایج شگفت انگیز

ورزش فرم دهی سینه

امروز در نت نوشت به شما ورزش فرم دهی سینه را آموزش خواهم داد که برای فرم دهی بالاتنه بسیار کارآمد و موثرند. این تمرین ها نوعی تمرین اینتروال به شمار می روند. بنابراین توصیه ما به شما این است که این ورزش ها هر روز انجام نشوند بلکه حداقل یک روز فاصله بین انجام آن ها وجود داشته باشد.

امروز در نت نوشت به شما ورزش فرم دهی سینه را آموزش خواهم داد که برای فرم دهی بالاتنه بسیار کارآمد و موثرند. این تمرین ها نوعی تمرین اینتروال به شمار می روند. بنابراین توصیه ما به شما این است که این ورزش ها هر روز انجام نشوند بلکه حداقل یک روز فاصله بین انجام آن ها وجود داشته باشد. مطمئنا انجام صحیح ورزش فرم دهی سینه و بالاتنه نتایجی را برایتان به دنبال دارد که احتمالا از آن راضی خواهید بود.

در دنیای امروز دانشمندان به دنبال موثرترین ورزش ها در کمترین زمان ممکن و چربی سوزی با ورزش هستند. بنابراین ما نیز آن ها را به شما معرفی می کنیم. مطابق معمول به یاد داشته باشید که هر تمرینی اگر نادرست انجام شود می تواند ضررهای غیر قابل جبران برای بدن به همراه داشته باشد. بنابراین تمرین ها مطابق دستورالعمل انجام دهید. همچنین قبل از انجام هر ورزشی با پزشک خود مشورت کنید.

بگذارید قبل از معرفی ورزش فرم دهی سینه و بالاتنه چند نکته را به شما یادآوری کنم که شاید ذکر آن ها خالی از لطف نباشد! اگر هر روز تمرین های خاصی را انجام دهید بدن تان را به آن ها عادت خواهید داد و بدن شما دیگر بازدهی نخواهد داشت. بنابراین اگر هر روز ورزش می کنید باید در نوع ورزش های انتخابی تان تنوع ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید: ورزش آب کردن چربی‌ های شکم و پهلو فقط در ۴ دقیقه

نحوه انجام ورزش فرم دهی سینه و بالاتنه به صورت اینتروال :

هر تمرین را با شدت زیاد به مدت ۳۰ ثانیه انجام دهید. در تمرینات ایستا مانند پلانک (Plank) 30 ثانیه در حالت مورد نظر باقی بمانید.

در تمرین هایی که هر دو طرف بدن مد نظر است مانند پاها هر طرف را به مدت ۳۰ ثانیه متناوب انجام دهید. بین هر تمرین ۵ ثانیه برای شروع دوباره تمرین بعدی استراحت کنید. این چرخه در صورت دلخواه شما می تواند ۲ الی ۳ بار تکرار شود.

بیشتر بخوانید: درمان پروستات با ورزش یوگا را حتما امتحان کنید

ورزش فرم دهی سینه و بالاتنه

۱ – عروسک خیمه شب بازی

این حرکت را سریع انجام دهید. دست ها را مقابل بدن تان نگاه دارید و پاها به اندازه عرض شانه باز شوند. به بالا پریده و پاها را باز و دست ها را نیز به سمت بالا برده و همزمان باز کرده و مطابق شکل مانند حرف X قرار بگیرید.

بیشتر بخوانید: ورزش برای زانو درد

۲ – نشستن با دیوار

پشت به دیوار ایستاده و کمی پاهایتان را به جلو ببرید. سپس با فشار کمر به دیوار بنشینید تا زمانی که زاویه ساق پا و لگن شما ۹۰ درجه شود.

۳ – Push-Up

در حالت شنا قرار بگیرید. دقت کنید که تمام بدن شما در یک راستا قرار بگیرد و دست هایتان دقیقا زیر شانه ها باشند. سپس با تمام بدن به سمت پایین بیاید به طوریکه سینه ها زمین را لمس کنند. آرنج ها باید کاملا به سمت پهلوها خم شوند نه طرفین!

بیشتر بخوانید: حرکات فیزیوتراپی برای کمر درد +ویدیو

۴ – کرانچ (Crunch)

روی زمین با زانوان خم شده دراز بکشید و دستانتان را مستقیم به سمت جلو بکشید. سپس با فشار پایین کمر و درگیر شدن هسته مرکزی بدن شانه ها را از زمین بند کنید. نیازی نیست تا کاملا بنشینید.

دست ها در حین حرکت کاملا ثابت باشند و از دست هایتان برای بلند شدن کمک نگیرید.

بیشتر بخوانید: ورزش برای عضلانی شدن بازو

۵ – اسکوات (Squat)

برای انجام اسکوات صاف بایستید و دست ها در کنارتان قرار بگیرد. سپس به حالت نشسته با کمر صاف قرار بگیرید تا جایی که زانو هایتان از نوک انگشتان بیرون نزند و پاها به زاویه ۹۰ درجه در بیایند. دست ها را نیز همزمان به سمت جلو بیاورید.

۶ – پلانک (Plank)

پلانک از بهترین ورزش هایی است که می توانید انجام دهید. کل بدن شما در این حرکت درگیر است.

بیشتر بخوانید: آب کردن چربی بازو ، با این روش ها چربی بازو را ذوب خواهید کرد + ویدیو

بیشتر بخوانید: حرکات یوگا برای درمان سیاتیک و کمردرد +ویدیو

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا