تلفن همراه

نقاط ضعف Galaxy S9 ، سامسونگ این ۳ مورد را در گلکسی اس ۹ فراموش کرده است!

گلکسی اس 9

اگرچه گلکسی اس ۹ در برابر گلکسی اس ۸ پیشرفت های چشمگیری داشته اما به نظر می رسد سامسونگ برخی موارد را در این پرچمدار فراموش کرده و انتظار داشتیم شاهد آنها باشیم اما خبری نشد. در این مطلب قصد داریم شما را با سه چیز که در گلکسی اس ۹ به فراموشی سپرده شد آشنا کنیم!

همانطور که مطلع هستید، سامسونگ پیش از آغاز به کار نمایشگاه MWC 2018 به رونمایی دو پرچمدار جدید گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس پرداخت. هر دو دستگاه در رویداد Unpacked سامسونگ رونمایی شدند و ویژگی های بزرگی را به نمایش گذاشتند تا مورد توجه همگان قرار گیرند.

اگرچه گلکسی اس ۹ در برابر گلکسی اس ۸ پیشرفت های چشمگیری داشته اما به نظر می رسد سامسونگ برخی موارد را در این پرچمدار فراموش کرده و انتظار داشتیم شاهد آنها باشیم اما خبری نشد. در این مطلب قصد داریم شما را با سه چیز که در گلکسی اس ۹ به فراموشی سپرده شد و شرکت کره ای نیز نسبت به آن واکنشی نشان نداد بپردازیم قطعا قابل توجه خواهد بود.

البته این نکته حائز اهمیت بوده که نباید ویژگی های گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس را فراموش کرد و آنها را نامطلوب دانست. به هر حال مطالعه این مطلب خالی از لطف نخواهد بود:

۱- طراحی شگفت انگیزی در کار نبود

در حالی که انتظار داشتیم شرکت سامسونگ طراحی جدیدی به کار گیرد اما در حقیقت این گوشی هوشمند تفاوت خاصی با نمونه پیشین خود نداشت. به شکلی که تفاوت خاصی بین این مدل و نسل پیشین مشاهده نمی شد تا به آن پرداخت.

هنگامی که شرکت سامسونگ گلکسی اس ۹ را رونمایی کرد انتظار می رفت پیشرفت اساسی مشاهده شود اما چنین نشد و کره ای ها تغییرات خاصی حاصل نکردند تا شادی طرفداران را رقم زنند. البته جایگاه اسکنر اثر انگشت تغییر پیدا کرده و دیگر در قسمت کنار دوربین نیست و به بخش زیرین منتقل شد.

شاید گلکسی اس ۹ در بخش فنی و مشخصاتی با انبوهی از ویژگی های جدید همراه شد اما تغییر طراحی آن می توانست لذت بیشتری را فراهم آورد اما چنین نشد. امید می رود گلکسی نوت ۹ با طراحی متفاوت بتواند موارد از یاد رفته را جبران کند.

البته بعید می رسد فبلت پرچمدار سامسونگ نیز با تغییری همراه شود و همان راه گلکسی نوت ۸ را دنبال خواهد کرد.

گلکسی اس 9

۲- بیکسبی بدون قابلیت جدید همچنان در گلکسی اس ۹ قرار دارد

در حالی که انتظار داشتیم شرکت سامسونگ بیکسبی را با ویژگی جدیدی برای گلکسی اس ۹ در نظر گیرد اما این دستیار هوشمند بدون هیچ تغییری در گلکسی اس ۹ حضور داشته و افراد قادرند به کار با دیوایس بپردازند. در این بین کلید فیزیکی بیکسبی نیز حذف نشده و همچنان سامسونگ اصرار به وجود آن داشته و مایل به حذف نیست. به نظر می رسد شرکت کره ای در حال حاضر برنامه برای تغییرات بیکسبی نداشته و ترجیح داده و با همان روند پیشین در گلکسی اس ۹ جای دهد.

البته امید داریم دستیار هوشمند سامسونگ در گلکسی نوت ۹ تغییراتی پیدا کرده و به ابزاری کاربردی تبدیل شود تا نسبت به گلکسی اس ۹ یک دستیار بهتری به شمار رفته و کاربردی محسوب شود. در حالی که بسیاری امیدوار بودند گوشی هوشمندی کامل را در این بخش مشاهده کنند اما چنین نشد.

به هر حال احتمال می رود با آمدن گلکسی نوت ۹ شرکت سامسونگ ویژگی های جدیدی برای بیکسبی فراهم آورد تا در مقایسه با گلکسی اس ۹ پیشرفت بیشتری را شاهد باشیم.

۳-پیشرفت کم در عمر باتری

هر گوشی هوشمند جدیدی که معرفی می شود انتظار می رود از عمر باتری بهتری در مقایسه با نسل پیشین خود همراه باشد. در این بین انتظار داشتیم گلکسی اس ۹ نیز چنین باشد اما سامسونگ برنامه خاصی برای پیشرفت در عمر باتری گلکسی اس ۹ نداشت.

براساس بررسی های صورت گرفته تنها در برخی کاربری ها گلکسی اس ۹ پیشرفتی نسبت به مدل پیشین پیدا کرده است. گذشته از آن هر دو مدل گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس به پک مشابه سال قبل یعنی ۳۰۰۰ و ۳۵۰۰ میلی آمپری مجهز هستند و نباید انتظار پیشرفت خاصی را داشت.

به هر حال تمامی موارد فوق از موضوعاتی بودند که سامسونگ بی اهمیت از کنار آنها عبور کرده و پیشرفت خاصی مشاهده نشده است.

منبع

 

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندیدبه صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا