تلفن همراه

ساخت اموجی های افراد کم توان توسط اپل برای پوشش قشر بیشتری از جامعه!

شرکت های فناوری در تلاش برای ساخت اموجی هایی هستند که قشر بزرگتری از افراد جامعه را در برگیرد. مدت زمان بسیاری طول کشید تا آنها برای استفاده از اموجی های افرادی با “رنگ پوست مختلف” و “جنسیت متفاوت” به توافق برسند. حال نیز اقداماتی در جهت ساخت اموجی هایی که شامل افراد کم توان میباشند صورت گرفته است.

ساخت اموجی های افراد کم توانا توسط اپل
ساخت اموجی های افراد کم توان توسط اپل

این اموجی های جدید شامل افرادی با ویلچر، سمعک، عصا و… بوده و خبر آن اولین بار توسط BuzzFeed News منتشر شد. توجه داشته باشید که اموجی های جدید تنها مختص به آیفون نمی‌باشد. چراکه اپل این اموجی ها را به کنسرسیوم یونیکد که مالکیت اموجی ها را در اختیار دارد پیشنهاد داده است. طبق گفته اپل، این اموجی ها با همکاری شورای نابینایان آمریکا، انجمن ملی ناشنوایان و بنیاد فلج مغزی توسعه یافته است.

اپل بیان میکند: “این مجموعه جدید از اموجی ها که ما پیشنهاد داده‌ایم، با هدف ایجاد کردن مجموعه ای گسترده تر برای افراد کم توان بوده است. این لیست کامل تمام اموجی هایی که شاهد خواهیم بود نمیباشد، بلکه یک نقطه شروع برای گزینه های بیشتر در آینده است.”

لازم به ذکر است که اموجی های جدید به صورت منظم به کنسرسیوم یونیکد پیشنهاد میشود، اما آنها همیشه پذیرفته نمی‌گردند. این اموجی های اپل باید توسط کمیته فنی کنسرسیوم یونیکد مورد بررسی قرار بگیرند. پس از پذیرفته شدن توسط کنسرسیوم یونیکد، این طرح ها در اختیار تولیدکنندگانی همچون اپل و گوگل قرار داده میشود تا بر اساس آنها، طراحی مدنظر برای استفاده در پلتفرم خود را انجام دهند. این امر دلیل متفاوت بودن اموجی ها در آیفون و دیگر گوشی های اندرویدی است.

در سال های اخیر فشار زیادی برای استفاده از اموجی هایی که قشر بزرگتری از جامعه را در برگیرد وارد شده و همین امر سبب ارائه پیشنهادهای متفاوت و گوناگونی در این زمینه بوده است. امیدواریم که شرکت های فناوری همچنان به توسعه اموجی های گوناگون که طیف متفاوتی از انسان ها با توانایی های متفاوت را در بر میگیرد ادامه دهند.

منبع: www.digitaltrends.com

محمدرضا مشهدی زاده

محمدرضا مشهدی زاده هستم. فیلم و سریال بخش عمده ی سرگرمی من رو تشکیل میدن و بعد از اون به مقدار بسیار کمی بازی با کنسول، اگر هم فرصتی پیش بیاد داستان های کوتاه رو برای خوندن میپسندم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا