ارز دیجیتال

بانک مرکزی آمریکا ادعا می کند که ارزهای دیجیتال الگوی کار آن را تهدید می کنند!

یکی از بزرگترین موسسات مالی جهان در گزارش سالانه خود اعلام کرده است که ارزهای دیجیتال تهدیدی جدی برای طرح های داد و ستد آنها به حساب می آیند. گزارشی از بانک مرکزی آمریکا توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار این کشور با این مضمون ثبت شده:

ارباب رجوع هایی که جدیدا وارد بازار می شوند  ممکن است خارج از حیطه ما تصمیم به کار با دیگر سهام داران در بازار بگیرند یا محصولات خود را در زمینه هایی که خطرناک و احتکار آمیز به نظر می آیند، ارائه کنند مانند بازار ارزهای دیجیتال. افزایش رقابت ممکن است بر درآمد ما تاثیر منفی داشته باشد؛ این روند با ایجاد فشار برای کاهش قیمت ها یا استانداردهای اعتباری بر روی محصولات و خدمات ما که نیاز به سرمایه گذاری بیشتر برای بهبود کیفیت و تفویض تکنولوژی دارد قابل رفع خواهد بود. یا در نهایت باعث کاهش سهم ما از بازار، و یا تأثیر تمایل مشتریان برای انجام داد و ستد با ما را در پی خواهد داشت.

در ماه های اخیر حاشیه های فراوانی در بازار ارزهای دیجیتال به وجود آمده؛ در ماه دسامبر سال گذشته بود که قیمت هر واحد بیت کوین تا ۲۰ هزار دلار افزایش پیدا کرد و مبادله آن به بالاترین سطح رسید. اما با کاهش قیمت آن به کمتر از ۵۰ درصد از این نرخ در ماه ژانویه امسال، ممکن است سرمایه گذاران جدید و یا دلالان را برای سرمایه گذاری و کسب سود بیشتر اغوا کند.

همان طور که بیت کوین و بازار آلت کوین ها دارد بهبود می یابد، انتظار می رود که چرخه پر رونق آن دوباره شروع شود و باید عرصه را برای ارزهای دیجیتال باز کرد. ولی تا آن زمان به صورت یک تهدید باقی می مانند.

منبع: thenextweb.com

محمد سلیمانی

کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا