اخبار تکنولوژی

از این پس اپ مسیریاب Waze به صورت رسمی در خودروهای فورد حاضر خواهد بود!

از این پس اپ مسیریاب Waze به صورت رسمی در خودروهای فورد حاضر خواهد بود!

در اواسط سال ۲۰۱۷ بود که اپلیکیشن ناوبری Waze در اندروید اتو ظاهر شد و شرکت گوگل تصمیم گرفت برای بهبود پلتفرم خودرویی خود این برنامه را به آن بیافزاید. در حالی که بسیاری از شرکت ها راه حل هایی برای خودروهای خود دارند و از جمله باید به آئودی، بی ام و، دایملر و برخی دیگر اشاره کرد که HERE Maps را به کار گرفتند.

۰

در اواسط سال ۲۰۱۷ بود که اپلیکیشن ناوبری Waze در اندروید اتو ظاهر شد و شرکت گوگل تصمیم گرفت برای بهبود پلتفرم خودرویی خود این برنامه را به آن بیافزاید. در حالی که بسیاری از شرکت ها راه حل هایی برای خودروهای خود دارند و از جمله باید به آئودی، بی ام و، دایملر و برخی دیگر اشاره کرد که HERE Maps را به کار گرفتند.

شرکت های مذکور در قراردادی چند میلیارد دلاری HERE Maps را برای اتومبیل های خود به کار گرفتند. در این بین شرکت فورد طی نمایشگاه  CES 2018 با فناوری AppLink تحت پلتفرم SYNC برنامه ناوبری Waze را به این سیستم سرگرمی افزود. هنگامی که افراد گوشی هوشمند مجهز به برنامه Waze را از طریق یو اس بی به سیستم سرگرمی  SYNC 3 فورد متصل می کنند، می توانند آن را در خودرو فورد شاهد باشند. سیستم سرگرمی  SYNC 3 با صفحه نمایش لمسی که درون خودروهای فورد نصب بوده، کاربری ساده را به ارمغان می آورد.

از ویژگی های این اپ روی SYNC 3 باید به قابلیت مسیریابی یکپارچه با خودرو و Talk to Waze اشاره کرد. Jens Baron یکی از مدیران توسعه اپ های خودرویی بیان داشت:

ما بسیار خوشحال هستیم که با فورد همکاری را آغاز نمودیم و با استفاده از AppLink SDL در iOS یک تجربه ناوبری را برای صاحبان خودرو این کمپانی رقم زدیم. برنامه ناوبری Waze در سیستم سرگرمی SYNC سیستم حمل و نقل را بهبود بخشیده و حتی مانع از رخ دادن خطراتی می شود. این برنامه با تمام ویژگی های خود به سیستم سرگرمی SYNC انتقال یافته تا کاربری کاملی رقم خورد.

انتظار می رود Waze AppLink در بسیاری از خودروهای جدید فورد به کار گرفته شود و افراد می توان با بروزرسانی SYNC اتومبیل فورد خود به آن دسترسی پیدا کنند. شایان ذکر است که Waze در ایران فیلتر بوده و امکان استفاده از این اپ مسیریاب غیرقانونی شناخته می شود!

منبع

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا