اخبار تکنولوژی

گوگل افزونه های ماینینگ ارز دیجیتال را از فروشگاه وب کروم حذف خواهد کرد!

گوگل افزونه های ماینینگ را از فروشگاه وب کروم حذف خواهد کرد

گویا برخی از سایت های مخرب بدون اینکه شما بدانید از قدرت پردازنده کامپیوتر شما برای انجام عملیات ماینینگ ارز دیجیتال استفاده می کنند. به همین دلیل گوگل قصد دارد تمام افزونه های فروشگاه وب کروم را که شامل اسکریپت های ماینینگ هستند، مسدود می کند.

۰

گویا برخی از سایت های مخرب بدون اینکه بدانید از قدرت پردازنده کامپیوتر شما برای انجام عملیات ماینینگ ارز دیجیتال استفاده می کنند. به همین دلیل گوگل قصد دارد تمام افزونه های فروشگاه وب کروم را که شامل اسکریپت های ماینینگ هستند، مسدود می کند.

خطر چنین اسکریپت هایی این است که می توانند از منابع سیستم شما استفاده کنند و سرعت کامپیوتر شما را پایین آورند و آن را بیش از حد گرم کنند. علاوه بر این، ممکن است آنها افزونه های مفید و بی ضرر مرورگر شما را نیز از کار بیندازند.

گوگل می گوید قبلا به افزونه های استخراج ارز دیجیتال تا زمانی که به طور خاص فقط برای این هدف طراحی شده بودند و به طور آشکار مورد استفاده قرار می گرفتند، اجازه کار می داده است. اما از آنجایی که مشخص شد حدود ۹۰ درصد از این افزونه ها شامل اسکریپت های ماینینگ هستند که از این سیاست ها پیروی نمی کنند، آنها را به طور کامل مسدود خواهد کرد.

افزونه هایی مانند Crypto Miner برای کروم در انتهای ماه ژوئن از فروشگاه وب کروم حذف می گردند

افزونه هایی مانند Crypto Miner برای کروم در انتهای ماه ژوئن از فروشگاه وب کروم حذف می گردند

گوگل می خواهد کامپیوتر کاربران را از به سرقت رفتن پول توسط افراد فریبکار حفظ کند. البته این امر از اجرای اسکریپت های ماینینگ در کد سایت ها ممانعت نمی کند. مانند مانند وب سایت خبری Salon برای بازدید کنندگانی که ad blockers آنها فعال است یا مانند CBS برای بازدیدکنندگان سایت Showtime انجام داد.

گوگل اعلام کرده است این تغییرات بلافاصله به اجرا در می آیند و افزونه های ماینینگ موجود در فروشگاه در اواخر ماه ژوئن حذف خواهند شد.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا