خودرو

اولین اتومبیل تمام برقی مازراتی به نام آلفیری تا سال ۲۰۲۰ به بازار می آید

اخیراً شرکت مازراتی اعلام کرده بود که اولین خودرو برقی خود را در سال ۲۰۲۰ به فروش خواهد رساند و اکنون به طور دقیق می­دانیم که این خودرو قرار است به چه شکلی باشد (تصاویر و اطلاعات بیشتر در وبسایت مازراتی). این شرکت تنها اظهار کرده بود که یک مدل برقی از خودرو آلفیری تولید کرده که دارای دو صندلی می­باشد و اولین پرده ­برداری از آن در نمایشگاه اتومبیل جنوا در سال ۲۰۱۴ انجام شد. پیتر دنتون، مدیرکل مازراتی در اروپا، درباره آلفیری تولید شده با موتور ۶ سیلندر گفته است که این خودرو برای رقابت با مازراتی مدل ۹۱۱ طراحی شده ، اما کمی بزرگتر و بیشتر به اندازه یک جگوار سری F خواهد بود.

جگوار سری F
جگوار سری F

مازراتی اعلام کرده مدل بنزینی این خودرو در سال ۲۰۱۹ وارد بازار می ­شود که به خوبی عرضه قبلی در سال ۲۰۱۶ خواهد بود. در ابتدا به نظر می­ رسید که این خودرو دارای موتوری ۸ سیلندر باشد، اما تصمیم شرکت بر آن شد تا در راستای محافظت از محیط زیست، موتور کوچک­تری به کار گرفته شود. هنوز جزئیات بیشتری درباره عملکرد یا قیمت مدل برقی وجود ندارد، اما با توجه اصالت ایتالیایی آن، این انتظار می­رود که عملکرد ممتاز  و دوامی مناسب داشته باشد.

سرجیو مارکیونه، مدیر عامل شرکت فیات، شریک مازراتی، که تمایل چندانی به حضور در صنعت خودروهای برقی ندارد، به مجله اتومبیل گفته است که «من نمی­دانم چگونه مدل اقتصادی تسلا را به کار بگیرم»، همچنین وی اضافه کرده است که چیزی وجود ندارد که ایلان ماسک (مدیرعامل شرکت تسلا موتورز) قادر به انجام آن باشد و فیات یا مازراتی نتوانند آن را انجام دهند. به هر حال این خودرو قرار است در سال ۲۰۲۰ عرضه گردد و تا آن زمان احتمال تغییرات زیادی وجود دارد. به عنوان نمونه، کمترکسی تصور می­کرد که سه سال قبل، تسلا نزدیک ۴۰۰,۰۰۰ پیش­فروش برای خودرو برقی داشته باشد و یا فولکس واگن از خودروهای سنگین دیزلی به سمت برقی شدن تغییر مسیر دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا