رپرتاژ آگهی

سه کتاب که خواندن آنها زندگی شما را دگرگون خواهد کرد

در مورد خواندن کتاب و کتابخوانی از قدیم می گفتند که کتاب بهترین دوست انسان است. کتاب می‌تواند به شما ایده های جدید در همچنین می‌تواند شما را از اتفاقات بد اطرافتان به دور کند. و شاید مهمترین دلیل کتاب خواندن این باشد که ما به سه طریق می‌آموزیم، اول اندیشیدن است که اصیل ترین نوع آموزش است. پس از آن تقلید کردن است که ساده ترین راه آموزش ما از کتاب هاست و در نهایت تجربه کردن است که ما از کتاب ها می آموزیم. کتاب خواندن می تواند مانند این باشد که ما با اشخاص بزرگ و دانایی هم صحبت شویم و در مورد ایده ها و تجربیات آنها اطلاعات به دست آوریم و اشتباهاتی که کرده‌اند دوری کنیم و از کارهای خوب آنها استفاده کنیم به این صورت مسیر موفقیت خود را آسان‌تر می‌کنیم. پس از گفتن مزایای کتاب خواندن، می‌خواهیم کتاب‌هایی را با شما آشنا کنیم که باعث دگرگونی زندگیتان خواهند شد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

  1. گتسبی بزرگ

این کتاب نوشته اسکات فیتز جرالد یکی از ماندگار ترین و پرفروش ترین کتاب های ادبیات آمریکا است که در سال ۱۹۲۵ به انتشار رسید. رمان از زمان نیک کروی روایت می‌شود. فردی که همسایه گتسبی است. دیدار نیک با عموزاده خود، دیزی و شوهرش سرآغاز داستان است. اما گتسبی یک جوان بسیار موفق و پولدار است که همواره مشغول خوشگذرانی و برگزاری مهمانی باشکوه است مهمانی هایی که هر کسی می تواند در آن شرکت کند و شاد باشد. کسی از گذشته و ثروت گتسبی خبری ندارد و شایعات زیادی در مورد او و ثروتش وجود دارد. مثلاً شایعه است که او از خانواده بسیار فقیر بوده که عاشق دیزی می‌شود. گتسبی به سربازی می­رود و دیزی ازدواج می کند با این حال عاشق دیزی می ماند و همیشه در انتظار اوست. این کتاب از آن جهت می­تواند برایتان مثبت باشد که داستانی که روایت می­شود جدا از گیرا بودن آموزنده است و می­تواند به شما نکات کاربردی زیادی آموزش دهد. برای دانلود نسخه الکترونیک کتاب گتسبی بزرگ کلیک کنید.

درباره کتاب پدر پولدار پدر فقیر
  1. پدر پولدار پدر بی پول

اگر می‌خواهید بدانید چطور پولدار شوید این داستان مناسب شماست. پدر پولدار پدر بی پول اثر رابرت کیوساکی داستان زندگی خود او است که داشتن دو پدر زندگی او را شکل داده است. یکی از پدرها phd داشت و دیگری تنها تا کلاس هشتم درس خونده بود. گرچه هر دو مقدار زیادی پول درآوردند اما پدر فقیر همیشه به مشکل برمی‌خورد در حالی که پدر پولدار در راه تبدیل شدن به یکی از بزرگترین و پولدار ترین افراد هاوایی قرار داشت. اگر شما با والدینی ثروتمند به دنیا آمده اید می‌توانید از اصول ثروتمند شدنی که آنها استفاده کرده اند استفاده کنید. اما اگر شما والدین ثروتمندی نداشتید می‌توانید از رابرت کیوساکی اصول ثروتمند شدن را بیاموزید و این کتاب می‌تواند به شما کمک کند. اولین اصل این است که آدم های پولدار برای پول کار نمی‌کنند. بیایید مقایسه کنیم. پدر بی پول یعنی جان تمام وقت خودش را صرف به دست آوردن پول می‌کند و همواره از نداشتن وقت کافی و پول کافی شکایت دارد اما پدر پولدار یعنی بن بیشتر وقت خودش را صرف به دست آوردن دستاوردهای جدیدی می‌کند و همان پول را هم در می‌آورد. در واقع جان وقت خودش را با پول معاوضه می‌کند اما بن پولش را از دستاوردهای خودش به دست می‌آورد. درسی که اینجا می‌گیریم این است که افراد پولدار وقتشان را با پول معاوضه نمی‌کنند. به جای آن آن‌ها دستاوردهایی را پیدا می‌کنند که برایشان پول زیادی به همراه داشته باشد. اگر می‌خواهید پولدار شوید باید بدانید که زندگی مردم توسط دو احساس کنترل میشود. ترس و طمع. خیلی از آدم ها به من می‌گویند که علاقه‌ای به پول ندارند در حالی که هشت ساعت در روز را کار می‌کنند تا پول بیشتری به دست آورند. ترس و طمع اگر به درستی کنترل نشوند می‌توانند شما را درون بزرگترین تله زندگیتان بیاندازند. اصل دوم کتاب سواد مالی است. اگر می خواهید پولدار شوید مهم نیست که چقدر پول در بیاورید مهم این است که چقدر پول نگه می‌دارید. عقل مشکلات را حل می‌کند و پول می‌سازد اما پول بدون عقل خیلی زود رفتنی است. افراد پولدار دستاورد کشف می‌کنند و افراد فقیر مسئولیت هایی را قبول می‌کنند که فکر می‌کنند دستاورد است. برای پولدار شدن باید فرق بین مسئولیت و دستاورد را بدانید.

خواندن کتاب بابا لنگ دراز
  1. کتاب بابا لنگ دراز

کتاب بابا لنگ دراز اثر آلیس جین وبستر در سال ۱۹۱۲ به انتشار رسید. آلیس جین وبستر از بستگان مارک تواین و فرزند بزرگ خانواده بود. در کودکی با جد مادری، مادربزرگ و مادرش زندگی می‌کرد. او در چهل سالگی پس از زایمان دخترش بر اثر تب زایمان درگذشت‌. بابالنگ دراز اثر جذاب و محبوب این بانوی نویسنده بود و یکی از محبوب ترین داستان های جوانان است که به احتمال زیاد انیمیشن آن را دیده اید. این کتاب دارای شخصیت های متعددی است و نقش اصلی را جودی بازی می‌کند. در این داستان می‌آموزید چگونه صبور باشید و چگونه با عواطف لطیف انسانی ارتباط برقرار کنید. بخشش،دوستی و صبر و بردباری از ویژگی هایی است که در این داستان شیرین می‌آموزید‌. جودی ابوت دختر شاد و باهوش هفده ساله ای است که پدر و مادرش زمانی فوت کردند که هنوز نوزاد بود و جان اسمیت او را در شهر نیویورک پیدا می‌کند و او را به کالج می‌فرستد. جودی نمی‌داند که جان اسمیت در اصل چه کسی است ولی او را بابا لنگ دراز صدا می‌کند. با این حال به نظر می‌رسد که او تنها خانواده جودی است جودی ابوت خیلی سرزنده و عاشق داستان گفتن است. داستان در مورد این دختر شاد و سرزنده است که جودی ابوت نام دارد و در یک پرورشگاه زندگی می‌کند. نسخه صوتی کتاب بابا لنگ دراز می‌تواند برای زمان‌هایی که می‌خواهید حالتان را تغییر دهید به شما کمک کند. چون روحیه شاد این دختر بی‌شک حال هرکسی را خوب می‌کند. امروزه بسیاری از افراد مهربانی، محبت و عشق ورزیدن را از یاد برده اند و ما به انسان های ماشینی تبدیل شده ایم. این اثر می­تواند شما را به اصل خودتان بازگرداند.

امیدواریم توانسته باشیم در این لیست کتاب های مفیدی برای شما قرار دهیم و به دانش­تان در مورد کتاب ها اندکی اضافه کنیم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا