دانستنی‌های سلامتی

شانس زنده ماندن مردان در احیای قلبی بیشتر است!

احیای قلبی

پژوهشی جدید که در همین ماه در نشست مجمع قلب امریکا ارائه شد، نشان می‌­دهد که در خارج از بیمارستان­ ها، مردان بیشتر از زنان CPR موفق دریافت می­‌کنند. این یافته­ ها بسیار مهم است زیرا انجام سریع CPR یا احیای قلبی و عروقی توسط فردی حاضر در محل، موجب دوبرابر شدن احتمال زنده ماندن در ایست قلبی می ­شود.
پژوهشگران از داده ­های ۱۹۳۳۱ فرد مبتلا به ایست قلبی در ایالات متحده آمریکا و کانادا برای بررسی­‌هایشان استفاده کرده­ اند و آن­هایی را که توسط پرسنل اورژانس­ ها ثبت شدند و یا در مراکز مراقبت­ های قلبی رخ داده­ اند را حذف کرده ­اند.

پژوهشی جدید که در همین ماه در نشست مجمع قلب امریکا ارائه شد، نشان می‌­دهد که  در خارج از بیمارستان­ ها، مردان بیشتر از زنان CPR موفق دریافت می­‌کنند. این یافته­ ها بسیار مهم است زیرا انجام سریع CPR یا احیای قلبی و عروقی توسط فردی حاضر در محل، موجب دوبرابر شدن احتمال زنده ماندن در ایست قلبی می ­شود.

پژوهشگران از داده ­های ۱۹۳۳۱ فرد مبتلا به  ایست قلبی در ایالات متحده آمریکا و کانادا برای بررسی­‌هایشان استفاده کرده­ اند و آن­هایی را که توسط پرسنل اورژانس­ ها ثبت شدند و یا در مراکز مراقبت­ های قلبی رخ داده­ اند را حذف کرده ­اند.

تفاوت جنسیت و احیای قلبی

در خانه تفاوتی میان جنسیت­ ها وجود نداشت و حدود یک سوم از هر دو گروه مردان و زنانی که دچار ایست قلبی شده، CPR دریافت کرده­ اند. اما در فضاهای عمومی ۴۵ درصد از مردان کمک دریافت کرده­ اند، در حالی که این آمار برای زنان ۳۹ درصد است. پس از تطابق دادن مکان، زمان، سن، نژاد و سایر عوامل، آن­ها این گونه پی بردند که این قضیه به مردان ۲۹ درصد شانس بیشتر برای زنده ماندن می­ دهد.

آندره بلوئر، محقق دانشگاه پنسیلوانیا و سرپرست این پژوهش می­گوید :«قفسه سینه یک مرد با یک زن متفاوت است و این ممکن است یک سد برای انجام CPR در محیط عمومی برای زنان باشد. ما نیاز داریم این سدها را بهتر بشناسیم تا معلومات و آموزش عمومی برای احیای قلبی عروقی را افزایش دهیم.»

 

غزل محیطی

 

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندیدبه صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا