اخبار تکنولوژی

راه حل برای دکمه حذف شده مشاهده تصویر در موتور جست و جوی گوگل!

پس از توافق گوگل با Getty Images، این شرکت دکمه مشاهده تصویر یا View image را از نتیجه جست‌و‌جوی تصاویر خود حذف کرده است. با این حال شما میتوانید با نصب “افزونه هایی” این دکمه را به مرورگرهای Firefox، Chrome، Opera و Vivaldi بازگردانید.

تا پیش از این کاربران قادر بودند بدون وارد شدن به صفحه وبسایت های مختلف تنها با کلیک روی دکمه “مشاهده تصویر” یا “View image” تصاویر با کیفیت اصلی را ببینید . حال با حذف این دکمه، کاربران برای مشاهده تصویر باید به وبسایت مرجع مراجعه کنند. اگرچه این امر، شرایط را اندکی برای کاربران مشکل میکند، اما کمک مفیدی در جهت حق کپی‌رایت به صاحبان عکس‌ها و وبسایت‌ها خواهد کرد. در ادامه راه حل پیشنهادی نت نوشت را برای این مشکل با هم مرور می کنیم.

حذف کلید مشاهده تصویر گوگل
حذف کلید مشاهده تصویر گوگل

جهت افزودن مجدد این دکمه به مرورگر کروم، کافی است به این لینک و این لینک مراجعه کرده و بر روی گزینه Add To Chrome را در بالا سمت راست کلیک کنید. همچنین جهت افزودن این قابلیت به مرورگر فایرفاکس، گزینه مد نظر را از این وبسایت پیدا کنید

حذف کلید مشاهده تصویر گوگل
حذف کلید مشاهده تصویر گوگل

پس از کش‌و‌قوس با Getty، ایجاد تغییر در جست‌و‌جوی تصویر، چندان دور از انتظار نبود. اما انجام این عمل از سوی گوگل نارضایتی کاربران را به دنبال داشته است. به همین دلیل گوگل تصمیم بر افزودن ابزارهای بهتر و بزرگتری را در سر دارد.

منبع

محمدرضا مشهدی زاده

محمدرضا مشهدی زاده هستم. فیلم و سریال بخش عمده ی سرگرمی من رو تشکیل میدن و بعد از اون به مقدار بسیار کمی بازی با کنسول، اگر هم فرصتی پیش بیاد داستان های کوتاه رو برای خوندن میپسندم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا