اخبار تکنولوژی

با اپ جدید مایکروسافت بی سیم عکس ها را از اندروید یا iOS به کامپیوتر انتقال دهید!

اپ انتقال تصاویر مایکروسافت

با اپ جدید مایکروسافت بی سیم عکس ها را از اندروید یا iOS به کامپیوتر انتقال دهید! مایکروسافت به تازگی اپ جدیدی تحت عنوان Photos Companion منتشر کرده است که می تواند جهت انتقال سریع و بی سیم فیلم و عکس از تلفن های هوشمند به کامپیوتر استفاده گردد.

این اپ انتقال عکس، برنامه کمکی اپلیکیشن Microsoft Photos در ویندوز ۱۰ می باشد که صرفا برای ارسال عکس ها و فیلم ها از یک دستگاه اندروید یا iOS به کامیپوتر می باشد. در ادامه با توضیحات بیشتر پیرامون این اپ همراه نت نوشت باشید.

۰

مایکروسافت به تازگی اپ جدیدی تحت عنوان Photos Companion منتشر کرده است که می تواند جهت انتقال سریع و بی سیم فیلم و عکس از تلفن های هوشمند به کامپیوتر استفاده گردد.

این اپ انتقال عکس، برنامه کمکی اپلیکیشن Microsoft Photos در ویندوز ۱۰ می باشد که صرفا برای ارسال عکس ها و فیلم ها از یک دستگاه اندروید یا iOS به کامپیوتر می باشد. در ادامه با توضیحات بیشتر پیرامون این اپ همراه نت نوشت باشید.

سرویس انتقال این اپ بر اساس کدهای QR و Wi-Fi است و تا زمانی که کامپیوتر ویندوز ۱۰ شما و دستگاه های اندروید یا iOS که می خواهید عکس ها و ویدیوها را از آن انتقال دهید، در همان شبکه باشند، کار میکند.

کد QR برای اتصال اپ موبایل با اپلیکیشن Photos در ویندوز ۱۰ استفاده می شود. کاربران عکس هایی را که می خواهند از اپ Companion ارسال کنند، انتخاب می کنند و سپس از منوی settings  اپلیکیشن  Photos برای شروع انتقال آنها از طریق Wi-Fi استفاده می کنند.

اپ Photo Companion رایگان است و هرکسی می تواند آن را دانلود کند، اما توسعه دهندگان مایکروسافت این برنامه را با کلاس های آموزشی که بر روی ویندوز ۱۰ تکیه می کنند، ساخته اند. پس فقط برای کاربران ویندوز ۱۰، قابل استفاده می باشد.

اما چطور شد که مایکروسافت به فکر عرضه این اپ افتاد؟

کارکنان مایکروسافت سال گذشته از کلاس های آموزشی ایالات متحده و اروپا در خواست کردند تا از اپلیکیشن Photos ویندوز ۱۰ در برنامه های آموزشی خود استفاده کنند. مشکلی که دانش آموزان با آن مواجه بودند، انتقال اطلاعات از گوشی های هوشمند به کامپیوتری بود که در آن پروژه های رسانه ای ایجاد شده بود

مایکروسافت در این خصوص توضیح می دهد: “بزرگترین مانعی که دانش آموزان در بسیاری از کلاس های درس با آن مواجه بودند، انتقال اطلاعات گوشی های آنها روی کامپیوتر های پروژه بود.”

هر چند که میشد این مشکل را با استفاده از کابل حل کرد ولی مسلماً استفاده و پیدا کردن کابل ها می تواند وقت گیر باشد. همچنین سرویس اشتراک گذاری کلود هم می تواند کار انتقال فایل را انجام دهد، اما ممکن است به دلیل محدودیت های شبکه مدارس این سرویس مسدود شده باشد در حالی که معمولا در مدارس دسترسی Wi-Fi بین دستگاه ها در حد قابل قبول می باشد. بنابراین تیم مایکروسافت به فکر راه اندازی سیستم انتقال دایرکتی گردید که مبتنی به Wi-Fi باشد.

تیم مایکروسافت بیان می کند:”راه حل ما ساخت برنامه ای بود که بتواند انتقال فایل را بصورت بی سیم و دایرکت بین دستگاه های تلفن همراه و برنامه Photos در کامپیوترهای ویندوز ۱۰ انجام دهد. این امر دانش آموزان را قادر می سازد تا بدون هیچگونه نگرانی در مورد سرعت شبکه یا هزینه های تلفن همراه ، تصاویر و فیلم ها را به کامپیوترهای شخصی خود یا کامپیوترهای پروژه ای منتقل کنند ”

البته، همانطور که تیم مایکروسافت می گوید، سیستم انتقال مستقیم برای افراد خارج از محیط مدرسه نیز ممکین است مفید باشد، بنابراین مایکروسافت این اپ را  برای همه کاربران ویندوز ۱۰ منتشر کرده است.

مایکروسافت یادآور می شود که ویژگی های انتقال تلفن همراه در نسخه  ۲۰۱۸٫۱۸۰۱۱٫۱۳۱۱۰٫۰ یا بالاتر نرم افزار Photos  ویندوز ۱۰ در دسترس است.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا