تکنولوژیخودرو

خودرو الکتریکی خورشیدی Lightyear One سال ۲۰۱۹ از راه می رسد!

در حالی که راه حال انرژی الکتریکی در مقایسه با سوخت های فسیلی بهتر بوده و کارآمدتر است اما این نوع انرژی نیز مشکلات خاص خود را دارند و نباید آنها را بدون مشکل دانست. از جمله این مشکلات مدت زمان طولانی شارژ بوده و برای افراد قابل قبول نیست.

این مدت زمان در مقایسه با سوخت گیری که بسیار مدت زمان کمتری را اتلاف می کند بیشتر است. شارژ خودرو در کمترین مدت زمان آن یعنی چند ساعت نیاز به گذر زمان داشته و اگر شما بخواهید به شکل عجله ای قصد رفتن به جایی را داشته باشید، چنین خودرویی نمی تواند با شما همراهی کند. در این میان یک شرکت هلندی تصمیم گرفت کانسپت الکتریکی خورشیدی Lightyear One را معرفی کند. این کانسپت اتومبیلی بوده که از پنل خورشیدی برای شارژ الکتریکی قدرت می گیرد و در مجموع دیگر نیاز نیست افراد برای شارژ به ایستگاهی مراجعه کنند یا آن که بخواهند سوخت گیری داشته باشند. چنین پنلی با استفاده از نور خورشید شارژ شده و رانندگان هنگام حرکت در طول روز سوخت گیری خواهند داشت.

در این میان شرکت هلندی می خواهد سال ۲۰۱۹ اتومبیل خورشیدی الکتریکی خود را عرضه دارد و تنها کمپانی های محدودی هستند که می خواهند در این سال برنامه عرضه خودرو خورشیدی خود را عملی سازند. درصد بالایی نیز سال ۲۰۲۰ را هدف قرار دادند و آن را یک زمان مناسب تر به عنوان آغاز دهه جدید می دانند. شرکت هایی بزرگی چون هیوندا، هوندا، تویوتا و چندی دیگر چنین برنامه را در نظر دارند. انتظار می رود قیمت اولیه این نوع اتومبیل ها به ۱۴۵ هزار دلار برسد زیرا از یک سو خودروها پیشرفته بوده و در سوی دیگر با عدم نیاز به شارژ یا سوخت گیری و اتلاف وقت، مدلهای قابل توجهی به شمار می روند. بنابراین قیمت بالا در اوایل عرضه جای تعجبی نخواهد داشت و به گفته استارتاپ هلندی با هر بار شارژ این محصول می تواند مسافتی ۸۰۰ کیلومتری را سپری کند.

البته در شرایط آب و هوای آفتابی Lightyear One می تواند بدون نیاز به شارژ حرکت کند.

منبع

مهتاب جهاندار

من رشتم حقوق بوده اما علاقه بسیار به فناوری و خودرو باعث شده تا در زمینه فناوری و خودرو مشغول به کار بشم و به کارم علاقه دارم. البته در کنارش به رشته حقوق هم میپردازم. در زندگی سعی می کنم جدیدترین ها رو تجربه کنم و تا حالا هم تونستم به بیشتر اهدافم برسم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا