بازی

ضمایم اسلحه در پابجی؛ هر کدام از ضمایم متصل شده بر روی اسلحه‌ی شما چه فایده‌ای دارند؟

پس از انتخاب اسلحه‌ی مناسب در بازی PUBG، دومین قدم موفقیت شما، انتخاب ضمایم (Attachments) مناسب ّبرای هر اسلحه می‌باشد. به طور کلی بیش از ۲۰ ضمیمه‌ی مختلف برای اسلحه در PUBG وجود دارند، بنابراین شاید انتخاب از بین آن‌ها بسیار گیج کننده باشد. بیشتر پلیرها اولیه ضمیمه‌ای که در یک ساختمان پیدا می‌کنند را به صورت خودکار بر روی اسلحه‌ی خود نصب می‌نمایند. ولی برای حرفه‌ای تر شدن باید ضمیمه‌ی مناسب برای هر اسلحه را بشناسید. در ادامه‌ی این مطلب از نت نوشت با راهنمای ضمایم اسلحه در پابجی در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: راهنمای اسلحه های پابجی؛ با ویژگی تک تک اسلحه های PUBG آشنا شوید!

ضمایم اسلحه در پابجی

ضمایم اسلحه‌های پابجی : دوربین ها
ضمایم اسلحه در پابجی : دوربین ها

دوربین ها

از مهم ترین ضمایم اسلحه در پابجی می‌توان به قسمت دوربین‌ها اشاره کرد. به طور کلی دوربین‌های این بازی به دو دسته تقسیم می‌شوند: Scope‌ها و Sight ها. Scope‌ها دارای زوم از ۲ تا ۸ می‌باشند و برای هدف گیری فاصله‌های متوسط تا دور مناسب هستند. Sight‌ها دارای زوم نمی‌باشند، ولی در فاصله‌های نزدیک هدف قرار دادن دشمن را برای شما آسان تر می‌سازند (Scope‌های زوم یک). در این قسمت شما با ۸ انتخاب مختلف روبه رو می‌باشید. البته اگر بر روی اسلحه‌ی خود دوربین نصب نکنید هم می‌توانید از نشانگیر خود اسلحه (Ironsight) استفاده بنمایید.

بیشتر بخوانید: رفع مشکل و راه حل باز کردن بازی PUBG : اجرای پابجی بدون مشکل و فیلتر

Red dot

Red dot از اصلی ترین ضمایم اسلحه در پابجی و محبوب ترین Sight برای تقریبا تمامی اسلحه ها، از کلت کمری گرفته تا مسلسل‌های بزرگ می‌باشد. این دوربین به شما زوم نمی‌دهد (دارای زوم ۱X)، اما به دلیل کوچک بودن و وضوح زیاد برای هدف گیری‌های نزدیک بسیار مناسب می‌باشد. همچنین با استفاده از Red dot زمان نشانه گیری شما ۲۰ درصد افزایش می‌یابد؛ و یا به طور کلی Aim Down Sight (به طور مخفف ADS) برای شما ۲۰ درصد بیشتر می‌شود. یعنی زمانی که نشانه‌ی هدف گیری تفنگ خود را بر روی صفحه‌ی گوشی لمس می‌کنید، با Red dot باز شدن هدف گیر ۲۰ درصد زودتر از دیگر حالت‌ها انجام می‌پذیرد. بدین ترتیب برای یک نبرد رودررو زمان بیشتری برای شلیک به حریف در اختیار خواهید داشت.

Holographic

Holographic Sight دید ۱X با یک حلقه‌ی روشن به همراه یک دایره با یک نقطه در وسط آن را در اختیار شما قرار می‌دهد. اما فریم ضخیم این دوربین باعث می‌شود تا دید شما نسبت به زمانی که از Red dot استفاده می‌کنید کمی محدودتر شود. همچنین بر خلاف Red dot، دوربین Holographic بر روی اسلحه‌های کمری نصب نمی‌شود.

۲x Aimpoint Scope

دوربین ۲X از آن دسته ضمایم اسلحه در پابجی است که برای شلیک به هدف‌های متوسط تا نزدیک مناسب می‌باشد. بهتر است تا از زوم ۲ برای شلیک در فاصله‌های حدود ۱۰۰ متر استفاده شود.

بیشتر بخوانید: مقایسه Fortnite با PUBG : جدال دو بتل رویال در اندروید

۳x Scope

زوم ۳ از جدیدترین ضمایم اسلحه در پابجی است که به این بازی اضافه شده است. زوم سه برابری برای هدف گیری در فواصل بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ متر مناسب می‌باشد. لنز به کار رفته بر روی این دوربین نسبتا بزرگ می‌باشد و دید بهتری به شما در هنگام هدف گیری ارائه می‌دهد.

۴x ACOG Scope

از معروف ترین ضمایم اسلحه در پابجی در قسمت دوربین، ۴x Scope می‌باشد. این دوربین برای ASSAULT RIFLE‌ها (AR‌ها یا مسلسل‌های نیمه اتوماتیک و اتوماتیک جنگی مثل کلاشنیکف یا M416 و غیره)، DMR‌ها (تفنگ‌های گلوله زن مثل SKS و Mini 14) و اسنایپ‌ها (مثل AWM و Kar98) مناسب می‌باشد و می‌تواند فواصل متوسط را به خوبی پوشش دهد. البته استفاده از دوربین زوم ۴ برای مسلسل‌هایی که دارای پرش زیادی هستند (مثل Groza) توصیه نمی‌شود. بهتر است تا این دوربین را بر روی اسنایپ‌ها و DMR‌ها نصب نمایید.

۶x Scope

زوم ۶X هم مثل زوم ۴ بر روی AR‌ها و DMR‌ها و اسنایپ‌ها نصب می‌شود، ولی بهتر است تا از آن فقط برای اسنایپ‌ها استفاده نمایید. البته مزیت اصلی دوربین ۶X در قابلیت تغییر زوم آن از ۳ تا ۶ می‌باشد. بنابراین در صورت نیاز و برای نبردهای نزدیک، شما می‌توانید با استفاده از دکمه ADJUST زوم دوربین ۶X خود را تا ۳X کاهش دهید.

۸x CQBSS Scope

قطعا محبوب ترین ضمایم اسلحه در پابجی در قسمت دوربین، دوربین ۸X می‌باشد که هر پلیری در آرزوی یافتن آن است، اما متاسفانه پیدا کردن این دوربین در زمین بازی چندان آسان نیست. دوربین ۸X قابلیت نصب بر روی AR‌ها را ندارد و از آن فقط باید بر روی انواع اسنایپ‌های مختلف استفاده نمایید. همچنین همانند دوربین ۶X، شما می‌توانید زوم دوربین ۸X را هم از ۴ تا ۸ تنظیم کنید.

بیشتر بخوانید: اجرای بازی PUBG بر روی کامپیوتر

Magazines
Magazines

خشاب ها

خشاب‌ها (Magazines) از مهم ترین ضمایم اسلحه در پابجی هستند که قطعا باید بر روی اسلحه‌ی خود نصب نمایید. شما برای هر نوع اسلحه‌ای که در اختیار دارید (کلت، SMG، اسنایپ و Assault Rifle) باید خشاب مخصوص به آن را پیدا نمایید. البته بر روی DMR‌ها می‌توان هم از خشاب‌های مخصوص اسنایپ و هم از خشاب‌های مخصوص AR استفاده کرد. به طور کلی خشاب‌ها به ۳ نوع مختلف تقسیم می‌شوند:

Quick Reload

این نوع Magazine باعث می‌شود تا زمان عوض کردن خشاب در اسلحه‌ی شما کاهش یابد. یعنی وقتی تیر خشاب اسلحه‌ی شما تمام شد، با Quick Reload خشاب بعدی سریعتر بارگذاری می‌شود و در اصطلاح عمل reloading سریعتر انجام می‌پذیرد.

Extended

با این نوع Magazine ظرفیت خشاب اسلحه‌ی شما افزایش می‌یابد. مثلا تفنگ کلاشنیکف (AKM) در هر خشاب خود ۳۰ فشنگ را حمل می‌کند. ولی اگر یک Extended mag را بر روی آن نصب کنید، ظرفیت خشاب آن به ۴۰ فشنگ افزایش می‌یابد.

Quick Extended

محبوب ترین ضمایم پابجی در قسمت خشاب Quick Extended mag‌ها می‌باشند. این نوع Magazine هم ظرفیت خشاب اسلحه‌ی شما را بیشتر می‌کند و هم سرعت reloading آن را کاهش می‌دهد. در واقع Quick Extended mag وظایف Quick Reload و Extended را یکجا انجام می‌دهد.

بیشتر بخوانید: ۵۰ بازی برتر تاریخ ، بهترین بازی های کامپیوتری دنیا را بشناسید!

Muzzles
Muzzles

Muzzles (سرلوله ها)

به آن دسته از ضمایم اسلحه در پابجی که بر انتهای لوله‌ی تفنگ نصب می‌شوند سرلوله یا Muzzle گفته می‌شود. همانند قسمت خشاب ها، هر اسلحه‌ای دارای سرلوله‌ی مخصوص به خود می‌باشد. بر روی کلت‌ها فقط صدا خفه کن نصب می‌شود و AR‌ها و  SMG‌ها و اسنایپ‌ها هم سرلوله‌های مخصوص به خود را دارند. البته باز هم مثل قسمت قبلی، بر روی DMR‌ها می‌توان هم از سرلوله‌های مخصوص اسنایپ و هم از سرلوله‌های مخصوص AR استفاده نمود. به طور کلی ۵ مدل سرلوله در قسمت ضمایم اسلحه‌های پابجی وجود دارد:

Compensator

هدف اصلی Compensator کاهش پرش یا لگد اسلحه‌ی شما می‌باشد. بنابراین با استفاده از این سرلوله می‌توانید تفنگ خود را در هنگام شلیک بهتر کنترل نمایید.

Flash hider

همانطور که از اسمش پیداست، Flash hider باعث می‌شود تا در هنگام شلیک کردن نوری از دهانه‌ی لوله‌ی تفنگ شما پدیدار نشود. بنابراین دشمنان نمی‌توانند به سادگی محل شما را پیدا کنند. در واقع وقتی از Flash hider استفاده می‌کنید، فقط صدای اسلحه‌ی شما به گوش دشمن می‌رسد.

Suppressor

محبوب ترین ضمایم اسلحه در پابجی در قسمت سرلوله، قطعا Suppressor (صدا خفه کن) می‌باشد. این سرلوله علاوه بر کاهش صدای تفنگ در هنگام شلیک، نور خروجی از دهانه‌ی تفنگ را هم کاهش می‌دهد و به نوعی وظیفه‌ی یک Flash hider را هم به دوش می‌کشد. با استفاده از Suppressor شناسایی مکان شما توسط دشمن بسیار سخت خواهد شد.

Choke

Choke از ضمایم اسلحه در پابجی برای شاتگان‌ها می‌باشد. این سرلوله باعث می‌شود تا ساچمه‌های خروجی از شاتگان شما در فضای کمتری پخش شوند. یعنی با استفاده از Choke پخش شدن و پاشش ساچمه‌ها کاهش می‌یابد، بنابراین دمیج اسلحه‌ی شما افزایش یافته و برد آن نیز بیشتر می‌شود.

Duckbill

Duckbill هم مثل Choke فقط برای شاتگان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما به جای کاهش پخش شدن ساچمه ها، Duckbill باعث افزایش پخش شدن ساچمه‌ها در مسیر افقی می‌شود. بنابراین با استفاده از Duckbill می‌توانید به طور همزمان دو دشمن که کنار هم قرار گرفته اند را از فاصله‌ی نزدیک مورد هدف قرار دهید. اگر قصد دارید تا با استفاده از شاتگان به یک ساختمان یورش ببرید، بهتر است تا از Duckbill استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: ۹ بازی اندرویدی برای گوشی های قدیمی که حتما باید امتحان کنید!

Grips/Lower Rail Attachments
Grips/Lower Rail Attachments

Grip ها: دسته‌ی آهنی در زیر اسلحه ها

از مهم ترین ضمایم اسلحه در پابجی PUBG که اکثر پلیرها اطلاعات بسیار کمی درباره‌ی آن‌ها دارند می‌توان به Grip‌ها اشاره کرد. وظیفه‌ی اصلی این ضمایم کاهش لگد و پس زدن اسلحه و افزایش سرعت باز شدن دوربین می‌باشد.

Vertical grip

Vertical grip یا دسته‌ی عمودی بهترین grip برای کاهش پرش عمودی اسلحه در هنگام شلیک مداوم می‌باشد. وقتی شما به صورت بی وقفه (در حالت اتوماتیک) با اسلحه‌ی خود شلیک می‌کنید، لوله‌ی تفنگ شما به سمت بالا حرکت کرده و مانع هدف گیری دقیق شما می‌شود. Vertical grip این حرکت عمودی لوله‌ی تفنگ را کاهش می‌دهد.

Angled grip

بر خلاف Vertical grip، با Angled grip حرکت افقی اسلحه‌ی شما در زمان شلیک کاهش می‌یابد، یعنی اسلحه‌ی شما کمتر به سمت چپ و راست منحرف می‌شود. بنابراین اگر قصد دارید تا یک منطقه‌ی وسیع از روبه روی خود را به رگبار ببندید، بهتر است تا از Angled grip استفاده نمایید.

علاوه بر این، با Angled grip زمان باز شدن دوربین شما (ADS) در حدود ۱۰ درصد کاهش می‌یابد، یعنی هدف گیری با اسلحه سریعتر انجام می‌پذیرد.

بیشتر بخوانید: بهترین بازی اندروید ۲۰۱۸

Thumb grip

این نوع grip از ضمایم اسلحه در پابجی باعث کاهش اندک پرش عمودی اسلحه‌ی شما می‌شود، اما پرش یا پس زدن افقی آن را کمی افزایش می‌دهد. یعنی با استفاده از Thumb grip تفنگ شما در هنگام شلیک کمتر به سمت بالا و پایین منحرف می‌شود، اما انحراف آن به سمت چپ و راست افزایش می‌یابد. همچنین Thumb grip زمان باز شدن دوربین بر روی اسلحه‌ی شما را به طرز چشمگیری کاهش می‌دهد.

Lightweight grip

Lightweight grip باعث کاهش زمان ریکاوری پرش اسلحه می‌شود. یعنی پس از پایان شلیک هر گلوله، حرکت لوله‌ی تفنگ شما زودتر متوقف خواهد شد و تفنگ زودتر به حالت پایدار خود خواهد رسید. با این وجود Lightweight grip هم پرش عمودی و هم پرش افقی اسلحه‌ی شما را در هنگام شلیک افزایش می‌دهد. بنابراین بهتر است تا از این grip برای مسلسل‌ها استفاده نشود، اما استفاده از آن بر روی اسنایپ‌ها توصیه می‌شود. در واقع برای تفنگ‌های اتوماتیک، استفاده از Lightweight grip توصیه نمی‌شود.

Half grip

محبوب ترین و مفیدترین ضمایم اسلحه در پابجی در قسمت grip، همین Half grip می‌باشد. این grip علاوه بر کاهش پرش عمودی و افقی اسلجه در هنگام شلیک، زمان ریکاوری پرش اسلحه را هم کاهش می‌دهد. در واقع Half grip کار Vertical grip و Angled grip و Lightweight grip را یکجا انجام می‌دهد. با استفاده از Half grip کنترل هر اسلحه‌ای آسان تر خواهد شد. تنها مشکل این grip، کاهش پایداری اسلحه در هنگام شلیک است، یعنی لوله‌ی اسلحه پس از شلیک دیرتر به حالت ثبات و پایداری می‌رسد.

Laser Sight

Laser Sight  همان طور که از اسمش پیداست، لیزری است که در زیر اسلحه‌ی شما نصب شده و باعث می‌شود تا بدون زوم کردن بر روی هدف، فقط با دید لیزری به آن شلیک کنید. در واقع Laser Sight فقط باعث کاهش hip fire spread می‌شود. یعنی بدون زوم کردن، اسلحه‌ی شما دقیق تر به هدف شلیک می‌کند. در حالت عادی و بدون استفاده از Laser Sight اگر به هدفی بدون زوم کردن شلیک کنید، گلوله‌ها بسیار به سمت اطراف منحرف خواهند شد.

Quiver

از غیر معروف ترین ضمایم اسلحه در پابجی است که اکثر پلیرها اصلا آن را نمی‌شناسند! Quiver فقط برای تیر و کمان استفاده می‌شود و باعث کاهش زمان بارگذاری پیکان در تیر و کمان تا ۳۰ درصد می‌شود.

Stocks
Stocks

Stocks

و آخرین بخش از ضمایم اسلحه در پابجی Stock‌ها می‌باشند. وظیفه‌ اصلی Stock‌ها کاهش پرش اسلحه و یا کاهش زمان بارگذاری آن می‌باشد.

Tactical Stock

Tactical Stock مخصوص اسلحه‌های M416 و Kriss Vector است. این Stock با کاهش نوسانات و پرش کلی اسلحه باعث افزایش پایداری و تعادل آن می‌شود.

Uzi Stock

این Stock مخصوص اسلحه‌ی یوزی بوده و تعادل آن را برای نبردهای تن به تن در فاصله‌ی نزدیک بهبود می‌بخشد.

Bullet Loops

Bullet Loop‌ها برای شاتگان‌ها و اسنایپ Kar98k موجود هستند و باعث بارگذاری سریعتر فشنگ‌ها در اسلحه می‌شوند.

Cheek Pad

Cheek Pad از جمله ضمایم اسلحه در پابجی است که باعث پایدارتر شدن اسلحه در هنگام شلیک می‌شود. شما Cheek Pad را می‌توانید فقط بر روی اسنایپ‌ها و برخی DMR‌ها نصب کنید. با Cheek Pad پرش اسلحه و زمان ریکاوری پرش آن کاهش می‌یابد، بنابراین می‌توانید با دقت بالاتری به هدف‌های دوردست شلیک کنید.

ضمایم اسلحه در پابجی: جمع بندی

در این مطلب تمامی چیزی که باید از ضمایم اسلحه در پابجی بدانید را برای شما بیان کردیم. انتخاب attachment‌های درست برای هر اسلحه باعث بهبود عملکرد شما در طول بازی و بالاتر رفتن سطح مهارت شما خواهد شد. امیدواریم تا این مطلب مورد پسند شما قرار گرفته باشد. حال شما کدام اسلحه‌ها و چه ضمایمی را برای خود ترجیح می‌دهید؟ منتظر کامنت هایتان هستیم.

منبع تصاویر: www.nochgames.com

محسن خانی

دانشجوی دکتری تخصصی در رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید در دانشگاه تهران هستم. علاقه مند به تاریخ ایران و جهان و همچنین تکنولوژی روز دنیا، امیدوارم نوشته هایم مورد پسند خوانندگان آن واقع شود.

نوشته های مشابه

‫۸ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا