خودرو

نسل جدید سوبارو فارستر هوشمندتر از همیشه و به فکر شماست!

سوبارو فارستر

پیش از نمایشگاه اتومبیل نیویورک شرکت سوبارو به معرفی شاسی بلند نسل جدید فارستر پرداخته و گفته شده از قابلیت ایمنی هوشمندانه ای بهره می برد. سوبارو می گوید فارستر جدید قادر است میزان حواس پرتی و خستگی راننده را تشخیص داده و مانع از وقوع حادثه شود.

۰

دلایل مختلفی وجود داشته که خطر وقوع حادثه تصادف خودروها را افزایش می دهد و در این بین ترمز همیشه موجب خستگی رانندگان می شود. میزان حواس پرتی رانندگان هنگام رانندگی آمار بالایی را در تصادفات به خود اختصاص داده و سال ۲۰۱۶ بیش از یک چهارم تصادف ها را دربرگرفته است. پیش از نمایشگاه اتومبیل نیویورک شرکت سوبارو به معرفی شاسی بلند نسل جدید فارستر پرداخته و گفته شده از قابلیت ایمنی هوشمندانه ای بهره می برد. سوبارو می گوید فارستر جدید قادر است میزان حواس پرتی و خستگی راننده را تشخیص داده و مانع از وقوع حادثه شود.

یک فناوری جدید تشخیص چهره موسوم به DriverFocus در مدل Touring Forrester جای داده شده و هنگامی که راننده تمرکز خود را از دست می دهد، صدا هشداری را فعال می کند. این قابلیت در کنار رانندگی مستقل EyeSight Driver سوبارو ویژگی هایی چون ترمز خودکار عدم برخورد به جلو، کروز کنترل تطبیقی و هشدار عدم خروج از خط در این شاسی بلند قابل توجه ژاپنی به کار گرفته شده است. در کنار ویژگی های کامل ایمنی، با DriverFocus سفر راحتی را برای راننده فراهم می آورد به شکلی که می تواند تا ۵ حالت مختلف صندلی و موقعیت رانندگی را تنظیم کرد.

اگر شما احساس خستگی دارید بهتر است پشت فرمان سوبارو فارستر جدید قرار نگیرید زیرا مانع از ادامه حرکت شما شده و بسیار هوشمندانه عمل می کند. بهتر است پیش از سفر استراحتی داشته تا روحیه کامل و بدون خستگی را در مدت زمان سفر تجربه کنید. با فناوری جدید سوبارو می توان درصد بالایی از تصادفات را که با خواب آلودگی به وجود می آید، کاهش داد. انتظار می رود خودروهای بیشتری توسط سوبارو با فناوری مورد اشاره روانه بازار شود.

منبع

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا