آموزشی

قهرمان جهانی مکعب روبیک راز سرعت خود را در این بازی را به شما آموزش می دهد

آموزش ویدئویی حل معمای مکعب روبیک توسط قهرمان دنیا در کمتر از 6 ثانیه

برای بسیاری مکعب روبیک یا Rubik’s Cube مثل یک اسباب بازی ساده به نظر می رسد، اما پس از شروع به تلاش برای چینش اسلاید ها کنار یکدیگر خواهید دید که اصلا کار راحتی نیست و ممکن است بار ها قصد پرتاب این اسباب بازی ساده را داشته باشید ! از سال ۱۹۷۴ که این مکعب اختراع شد تاکنون افراد زیادی راه حل ها و رکورد های مختلفی راجع به حل سریعتر این معما داشته اند و ساعت ها وقت خود را صرف این بازی کرده اند.

آیینه تهران

Collin Burns نوجوان از کودکی با این بازی دست و پنجه نرم کرده و حدود ۳ ماه پیش در ماه آوریل توانست رکورد سرعت حل مکعب روبیک را در مسابقات جهانی از ان خود کند. رکورد او ۵٫۲۵۳ ثانبه برای حل مکعب بود وبا اختلاف کمتر از ۱/۳ ثانیه با رکورد قبلی خودش باز هم نتوانست لقب قهرمانی را به خودش اختصاص دهد. شاید تصور کنید برای حل این معما در این زمان نیاز به چندیدن کامپیوتر با میکروپروسسور های فوق پیشرفته باشد تا بتوانند با انجام محاسبات ریاضی در این زمان این مکعب را حل کنند، اما راه های راحت تری هم وجود دارد ! نیاز نیست حتما مدارج بالای ریاضیات را طی کنید تا به این سرعت عمل در حل مکعب روبیک برسید. این ویدئو را تماشا کنید.

Burns در این ویدئو روش حل معمای مکعب روبیکس را آموزش می دهد.این روش با نام متد Fridrich شناخته می شود. نامگذاری این روش به پاس زحمات Jessica Fridrich از دانشگاه Binghamton است که از زمان دانشجویی خود برای حل این معما وقت صرف کرده است.

اگر مشتاق به یادگیری روش فردریچ هستید حتما پیشنهاد می شود به آموزش های موجود در وبسایت “Speed Cubing” سری بزنید.

روش استفاده شده توسط Burns در بسیاری از موارد نیاز به چابکی خاصی دارد که به اصطلاح خودش باید چابکی و فرزی یوزپلنگ را تنها با تمرین و تمرکز کسب کنید.

باید خدمت علاقه مندان به مکعب روبیکس عرض کنیم که راه حل و آموزش های لازم موجود است! تنها شما نیاز به تمرین و تمرین و تمرین دارید !

 

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید

پاوو

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا