روانشناسی و موفقیت

انرژی مثبت بفرستید؛ قدرت جملات مثبت اینگونه زندگی‌تان را زیر و رو می‌کنند

حتما شما هم تا حالا از انرژی مثبت و قدرت جملات مثبت زیاد شنیده اید؟ زیاد شنیده اید که می‌گویند فلانی موج منفی می‌فرستد، انرژی مثبت بفرستید، ما ارتعاشات مان یکی است. جمله هایی که این روزها زیاد می‌شنویم و پر بی راه هم نیست. وقتی همه چیز در دنیا از مولکول تشکیل می‌شود و مولکول هم دارای جنبش و حرکت است این جملات و قدرت جملات مثبت کاملا درست است. فقط طی دو سه سال اخیر نگاه علمی تری به آن شده است. نت نوشت امروز نگاه علمی به قدرت جملات مثبت ” برایم انرژی مثبت بفرست” را بررسی می‌کند.

قدرت جملات و انرژی مثبت

همه چیز از مولکول شروع می‌شود

بدن ما و تمام آن چه در دنیا است و غذاهایی که می‌خوریم از مولکول‌ها تشکیل شده است. مولکول‌های بدن ما پروتئین ها، کربوهیدرات‌ها و اسیدنوکلئیک‌ها هستند که از نوع مولکول‌های پیچیده محسوب می‌شوند. مولکول هایی که در مواد غذایی هم یافت می‌شود.

مولکول‌ها از اتم‌ها درست شده اند. اتم‌ها از نوترون، پروتون و الکترون. الکترون‌ها به دلیل داشتن میدان مغناطیسی حول همین میدان به دور هسته می‌گردند و مدام در جنب و جوش هستند.

مولکول آب وقتی حرارت ببیند حرکت الکترون‌ها سرعت می‌گیرد و وقتی یخ می‌زند حرکت الکترون‌ها کند می‌شود. پس عواملی می‌تواند بر حرکت الکترون‌ها تاثیر بگذارد. بجز دما میدان‌های مغناطیسی باعث انحراف مسیر حرکت الکترون‌ها می‌شود.

ماساروایموتو ژاپنی هم همین چند سال پیش آزمایشات جالبی قدرت جملات مثبت بر روی مولکول‌های آب انجام داد.

ایموتو با انتشار عکس هایی معتقد بود ملکول‌های آب تحت تاثیر واژه‌های خوب یا واژه‌های بد قرار می‌گیرند و شکل شان هماهنگ و زیبا (تحت تاثیر کلام و قدرت جملات و انرژی مثبت) یا ناهماهنگ (تحت تاثیر واژه‌های منفی) می‌شود.

او برای اثبات ادعایش پس از قرار دادن مولکول‌های آب درمعرض انرژی کلمات آن‌ها را منجمد می‌کرد و سپس عکس می‌گرفت.

هر چند با مرگ او در سال ۲۰۱۴ نظریه‌اش با قطعیت به اثبات نرسید ولی این که بر اثر عواملی مثل دما شکل مولکول‌ها تغییر می‌کند بر هیچ عکس پوشیده نیست.

انرژی، فرکانس، ارتعاش، امواج

قدرت جملات مثبت

راه‌های مختلفی برای اندازه گیری انرژی وجود دارد. اولین تعریف را اینشتین ارائه کرد : ” هر چیزی در زندگی یعنی ارتعاش.” و قانون معروف خود را در مورد اندازه گیری انرژی ارائه کرد.

نیکولا تسلا Nicola Tesla مجارستانی که مدتی هم با ادیسون همکاری کرد، گفته معروفی دارد: “اگر می‌خواهید راز جهان را کشف کنید به دنبال معنای واژه‌های انرژی، فرکانس و ارتعاش بگردید.”

دکتر آز Dr. Oz مشهور هم اعتقاد دارد طب آینده طب انرژی است. هم اکنون هم از انرژی امواج، فرکانس و ارتعاش در پزشکی امروز استفاده می‌شود. سونوگرافی، جراحی با لیزر، نوار قلب و مغز نمونه‌های خوب و نام آشنای آن است.

بروس تینو Bruce Tyno از دانشگاه واشنگتن آمریکا اخیرا موفق شده است تا فرکانس یا بسامد الکترومغناطیس اطراف بدن انسان، دورو بر غذاها و بسیاری از چیزهای دیگر را به هرتز اندازه گیری کند.

او توانسته اندازه گیری کند بدن یک انسان سالم بین ۶۲ تا ۶۸ هرتز فرکانس دارد. بدن بیماران مبتلا به سرطان را که در مراحل آخر بیماری بودند با اندازه ۲۴ هرتز به دست آورد.

فرکانس بدن بیماران مبتلا به باکتری کاندیدای دستگاه گوارش عدد ۵۰ هرتز را نشان می‌داد. افراد مبتلا به ویروس Epstein-Barr هم بدن شان فرکانسی بین ۵۰ تا ۵۲ هرتز داشت.

سال‌ها است علم ثابت کرده است انرژی از حالتی به حالتی دیگر در می‌آید و از بین نمی‌رود. فیزیک کوانتوم هم ثابت کرده است اگر دو ماده با فرکانس متفاوت در کنار یک دیگر قرار گیرند ماده‌ای که دارای فرکانس بیشتر است بر ماده‌ای که فرکانس کمتر دارد تاثیر گذاشته فرکانس آن را بیشتر می‌کند.

قوانین معروف نیوتن هم که دیگر جای بحث ندارد و قانون عمل و عکس العمل با موضوع مقاله ما در ارتباط است. پس انرژی همه جا هست فقط از حالتی به حالت دیگر در می‌آید و با روش‌های مختلف باید اندازه گیری شود که شاید بعضی از آن‌ها را تاکنون کشف نکرده ایم.

آیا به جز عامل دما چیز دیگری می‌تواند بر حرکت انرژی تاثیر بگذارد؟

مسلما بجز دما، انرژی‌های اطراف بر امواج و ارتعاشات و انرژی تاثیر می‌گذارد. امروزه ارتعاشات یا امواجی که از پست‌های برق، دکل‌های تقویت آنتن دهی موبایل، وای فای خانگی و تلفن همراه شخصی دریافت می‌کنیم هم به این موارد اضافه شده است.

طی چند سال اخیر مشاهده شده برخی از افراد به امواج وای فایWi Fi حساسیت دارند. در سوئد این افراد را در قرنطینه نگه می‌دارند. درست مثل وقتی که شخصی به نور آفتاب حساس است و با کمی اشعه خورشید پوست بدنش می‌سوزد.

خانم روبین اوپن شو و کتاب ارتعاشات

خانم روبین اوپن شو Robyn Openshaw بنیانگذار سایت GreenSmoothieGirl از سال ۲۰۰۷ تا به امروز با اهداف کمک به تغذیه بهتر و سالم تر تقریبا به سراسر جهان سفر کرده است.

او قبل از راه اندازی سایت معروفش پروفسور روان کاوی دانشگاه بود. چاق شدن بیش از حد و لاغری با استفاده از رژیم گیاه خواری او را به سوی علم تغذیه کشاند. اکنون او با تحقیق در باره تغذیه و تاثیر آن بر بدن انسان ۱۵ کتاب تالیف نموده که جدیدترینش به نام Vibe: Unlock the Energetic Frequencies of Limitless Health, Love & Success در آمریکا در حال توزیع است.

او با استفاده از قوانین علمی در تغذیه کتاب جدیدش به نام “ارتعاشات: رفع محدودیت‌های ارتعاشی بیماری ها، عشق و موفقیت” پس از سال‌ها تحقیق عقیده دارد:

“خود را به عنوان یک ماده (جسم) در نظر بگیرید. ما مدام در حال حرکت هستیم. اگر در حرکت نباشیم یعنی مرده ایم. غذاهایی که می‌خوریم به بدن ما انرژی می‌دهد. بسته به نوع غذا انرژی‌های مختلفی به بدن مان وارد می‌شود. سایر افرادی هم که در اطراف ما هستند همین طور.

با دریافت غذا انرژی‌های گوناگونی دارند که گاهی انرژی بالا و خوب است و گاهی انرژی پایین و بد و ما هم تحت تاثیر این انرژی قرار می‌گیریم.

با غذای خوب و مناسب می‌توانیم طی ۹۰ روز یک کبد سالم و پاک داشته باشیم و آن را کاملا بازسازی کنیم درست مثل روز اول. با ۵۰۰ روش می‌توان سطح انرژی بدن را افزایش داد. باید قوانین اینشتین را وارد تغذیه کنیم. نوع غذایی که می‌خوریم حال مان را خوب یا بد می‌کند.

شاید این انرژی قابل اندازه گیری نباشد ولی از میزان سلامت یا بیماری و حالات روحی مان می‌توانیم به سطح انرژی بدن مان پی ببریم. یک فعالیت ورزشی مثل تنیس با عرق فراوان که از سرو رویمان می‌ریزد شاید چندان خوشایند نباشد ولی انرژی که بعد از بازی تنیس داریم لذت بخش است.

ارتباط با افرادی که حال روحی مان را خوب می‌کند، جذب انسان هایی که درست فکر می‌کنند، درست حرف می‌زنند و درست رفتار می‌کنند؛

در نتیجه داشتن انرژی خوب و قدرت جملات مثبت است. من خودم حتی سعی می‌کنم طنین صدایم Resonance ملایم، مهربان و پرانرژی باشد. به هیچ وجه از واژه‌های بد و منفی حتی برای شوخی استفاده نمی‌کنم.

سعی کنید غذاهای طبیعی و ارگانیک میل کنید. روش‌های زندگی درستی انتخاب کنید. من روی شما تاثیر می‌گذارم و شما روی من. پس مواظب انرژی هایی که به سوی هم پرتاب می‌کنیم باشیم. یک روز در میان به بیرون از خانه بروید، طبیعت را لمس کنید و از آن انرژی بگیرید.

یادتان نرود گیاهانی که شما میل می‌کنید از هسته مرکزی زمین با فرکانس ۵۲۸ هرتز تغذیه می‌کنند. مثل گیاهان خود را با انرژی خورشید شارژ و ویتامین D دریافت کنید. راه‌های ساده برای جذب انرژی‌های خوب وجود دارد. کافی است الکترون‌های مولکول‌های بدن تان را به ارتعاش درست وادار کنید.

احساسات هم انرژی هستند. اگر احساس‌های بد را درون خودمان ذخیره کنیم یا مدام در معرض احساسات بد و سمی دیگران قرار گیریم سلامت نخواهیم بود. پس مواظب احساسات خودمان و دیگران باشیم.”

راه‌های گرفتن انرژی مثبت و شادی

روی نکات مثبت زندگی تان تمرکز کنید
روی نکات مثبت زندگی تان تمرکز کنید

اولین گام برای از بین بردن اندیشه منفی و گرفتن انرژی مثبت این است که بتوانید استرس خود را کنترل کنید و اگر در موقعیتی قرار گرفتید که انرژی مثبت خود را از دست دادید توانایی بازگرداندن نیروهای شادی آفرین را داشته باشید.

کسی نیست که بگوید من دچار استرس و تنش نمی‌شوم. هیچ انسانی وجود ندارد که در ضمیر ناخودآگاهش یک سری افکار منفی و ناراحت کننده وجود نداشته باشد.

در زندگی هر شخص مشکلات و تنش‌هایی هست که به صورت ناخودآگاه انرژی مثبت را تحلیل می‌برند و سبب کاهش نیروهای شادی آفرین می‌شوند. ما به شما میگوییم چگونه زمانی که انرژی‌های مثبت خود را از دست دادید باز هم زندگی شادی داشته باشید.

بدانید که چه می‌خواهید

وقتی دچار یک بحران ناراحت کننده می‌شوید اولین کاری که برای گرفتن انرژی مثبت باید انجام دهید این است که بدانید دقیقا چه چیزی می‌خواهید.

فهمیدن اینکه در آن موقعیت چه حرکتی و یا چه کسی می‌تواند شما را خوشحال کند بسیار مهم است و البته این مسئله را تنها خود شما می‌توانید متوجه شوید.

ممکن است در یک وضعیت استرس‌زا قرار گرفته باشید و تنها با یک سفر کوتاه آخر هفته حالتان خوب شود یا اینکه با گپ زدن یک دوست سرحال شوید. کمی فکر کنید، نیروی مثبتی که می‌تواند شما را شاد کند، پیدا خواهید کرد.

بعد از پیدا کردن، آن را در اولویت قرار دهید تا در اولین فرصت به آن دسترسی پیدا کنید.

اگر انرژی مثبت می خواهید روی نکات مثبت تمرکز کنید

هنگامی که تمام اتفاقات و وقایع به نظرتان منفی می‌رسد، دشوارترین کار این است که بتوانید بر روی یک مسئله خوب تمرکز کنید.

اما سعی کنید تمرکزتان را تحت کنترل قرار دهید و به جای فکر کردن به بدی‌های دنیا، به شادی و آرامش درونی خود فکر کنید. این تمرکز مثبت به شما امکان دور شدن از افکار اذیت کننده را می‌دهد و شما را تا حدی از انرژی‌های منفی دور می‌کند.

برای گرفتن انرژی مثبت نفس بکشید

بار بعد که در موقعیت منفی قرار گرفتید برای گرفتن انرژی مثبت یک لحظه تامل کنید و یک نفس عمیق بکشید. همه چیز در ذهن شما تغییر خواهد کرد.

زمانی که شما قادر به کنترل خود باشید و بتوانید نقطه جوش افکارتان را تحت کنترل قرار دهید، راحت‌تر می‌توانید یک راه حل مناسب برای مشکلات پیدا کنید. تنفس، آرامش شما را بر می‌گرداند و مغزتان بهتر عمل می‌کند.

این سبب می‌شود حتی بتوانید به طریقه طنز یک مسئله تاسف بار را حل کنید.

برای گرفتن انرژی مثبت مهربانی کنید

مهربانی کنید تا انرژی مثبت به سمت شما بیاید
مهربانی کنید تا انرژی مثبت به سمت شما بیاید

زمانی انرژی مثبت خواهید داشت که بتوانید به اطرافیانتان انرژی بدهید. محبت کردن به اطرافیان حتی به غریبه‌ها سبب احساس رضایت‌مندی و خشنودی می‌شود.

برای خانواده خود هدیه بگیرید، یادداشت دلگرم کننده برای دوستان خود بنویسید، قهوه شخص دیگری را حساب کنید و . . . هزاران عمل و رفتار دیگر که می‌تواند انرژی مثبت را در اطراف شما افزایش دهد.

برای دریافت انرژی مثبت با طبیعت ارتباط برقرار کنید

بسیاری از کارها می‌تواند شما را آرام کند و استرس را کاهش دهد. یکی از بهترین و موثرترین راه‌های گرفتن انرژی مثبت ارتباط با طبیعت است.

طبیعت مادر انرژی در جهان است که به شدت آرامش بخش می‌باشد. در حدی که ماساژ نیز با آن برابری نمی‌کند.

زمانی را به قدم زدن در خارج از منزل و طبیعت اختصاص دهید و از دیدن آن لذت ببرید . به خاطر بیاورید که شما یک قسمت بسیار کوچک از این دنیای شگفت انگیز هستید.

فراموش کنید

اگر تصمیم گرفتید که انرژی مثبت را به زندگی خود بازگردانید وقت آن رسیده که مشکلات و مسائل دردناکی که در زندگی داشتید را فراموش کنید.

شاید عواقب و تاثیرات بسیاری از مشکلات در زندگی شما هیچ وقت از بین نرود ولی فراموش کردن دردها به شما احساس آزادی و شادی می‌دهد.

فراموش کنید تا رهاتر زندگی کنید.

احساسات خود را بشناسید

وقوع اتفاقات دردناک می‌تواند نگران کننده و بسیار سخت باشد. اما سعی کنید برای گرفتن انرژی مثبت احساسات خود را به خوبی تجزیه و تحلیل کنید.

شما نمی‌توانید همیشه یک چهره شجاع داشته باشید گاهی هم لازم است احساساتی عمل کنید. به احساس درونی خود احترام بگذارید.

گاهی که دلتان می‌خواهد فریاد بزنید یا اینکه زمان‌هایی را سخت کار کنید و ایمان داشته باشید که اتفاقات مثبتی در افق منتظر شماست.

کلام آخر

آن چه رابین می‌گوید حداقل با علم امروز جور در می‌آید. همه چیز از مولکول تشکیل شده است و مولکول‌ها دارای الکترون هایی هستند که با سرعتی خاص دور هسته می‌گردند. خارج شدن حرکت الکترون از سرعت طبیعی خودش باعث اغتشاش در آن می‌شود.

این اغتشاش می‌تواند تحت تاثیر غذاها، دما و امواج دور و برمان تغییر کند. شاید آن جا که می‌گوید من حتی از واژه‌های بد استفاده نمی‌کنم درست باشد چون رزونانس یا طنین صدای خود فرد طبق قانون عمل و عکس العمل نیوتن می‌تواند باعث تغییر حرکت الکترون‌ها شود.

انرژی تغییر نمی‌کند بلکه از حالتی به حالتی دیگر در می‌آید. انرژی ماده غذایی را می‌گیریم و آن را به انرژی مورد نیاز بدن تبدیل می‌کنیم.

انرژی که از ماده غذایی می‌گیریم به چه تبدیل می‌کنیم؟ از دیگران چه انرژی می‌گیریم؟ خودمان به محیط اطراف مان چه انرژی می‌فرستیم؟ حداقل شب‌ها دستگاه وای فای و تلفن همراه خود را خاموش کنیم. غذاها و فعالیت‌های بدنی سالم برای خودمان انتخاب کنیم.

ساده از کنار فعالیت‌های روزانه خودمان و محیط و آدم‌های اطراف مان رد نشویم. مواظب انرژی هایی مثل وسایل الکترونیکی، موسیقی، تلفن همراه یا فرکانس بدن خودمان و اطرافیان مان یا فرکانس طنین صداهایمان باشیم که به سوی هم پرتاب می‌کنیم.

یادتان باشد مغز نمی‌تواند در آن واحد به دو چیز فکر کند. اگر به منفی‌ها فکر کنید نمی‌توانید مثبت اندیش باشید. برای دریافت انرژی مثبت همیشه به مثبت‌ها فکر کنید تا نکات منفی جایی در ذهن شما نداشته باشند و قدرت جملات مثبت زندگی شما را زیر رو کند.

کلیشه‌ای نمی‌گوییم. قصد موعظه هم نداریم. برای تک تک شما ارتعاش و انرژی مثبت می‌فرستیم چون به قدرت جملات مثبت ایمان داریم.

[su_label]بیشتر بخوانید:[/su_label] افکار منفی و بیهوده و ذهن پریشان را با این تکنیک‌ها رها کنید

منبع + +

پوران ریاضی پور

لیسانس زبان انگلیسی گرایش تدریس با بخش سلامتی و زندگی در خدمتتان هستم

نوشته های مشابه

‫۷ دیدگاه ها

 1. بنظرم انرژی مثبت واقعا معجزه میکنه و کمک میکنه خیلی اوضاع بهتر بشه
  و برعکس انرژی منفی دقیقا مقابل شاد بودنه

 2. ممنون از انرژی مثبتی که با خوندن این مقاله به ما دادین.
  واجب شد که حتما کتاب خانم اوپن شو رو بخونم. منم برای شما انرژی مثبت میفرستم.

 3. سلام خانم ریاضی پور
  ممنون از اطلاعات و سایت خوب تون
  خیلی خوشحالم که شما مترجم زبان هستین و علم تون رو به اشتراک میزارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا