اخبار تکنولوژی

به لطف تلفن‌های همراه امسال ۱٫۲ ترلیون عکس دیجیتالی ثبت خواهد شد!

به لطف گوشی های هوشمند، میلیون ها نفر در سراسر جهان به عکاسانی پر کار تبدیل شده اند! طبق تخمینی مجموع عکس های گرفته شده توسط افراد مختلف در پایان سال ۲۰۱۷، حدود ۱۰۰ میلیارد بیشتر از عکس های ثبت شده در سال ۲۰۱۶ خواهد بود. طبق آماری که در ادامه خواهید دید، اکثر عکس های گرفته شده با استفاده از دوربین های تلفن همراه بوده است.

عکس دیجیتال
عکس دیجیتال

فروش دوربین های دیجیتال، هر ساله به شکل قابل توجهی کاهش یافته است! به صورتی که این رقم از ۱۲۱٫۵ میلیون در سال ۲۰۱۰، به ۱۳ میلیون در نیمه اول سال ۲۰۱۶ کاهش داشته است.

پیشرفت روز به روز دوربین های تلفن همراه، شرایطی را در برابر کاربر قرار داده است تا به ساده ترین شکل ممکن، به ثبت تصاویری با کیفیت بپردازند. همچنین برای بیشتر مصرف کنندگان پرداخت پولی بیشتر برای وسیله ای که صرفاً عکس برداری میکند چندان معقول به نظر نمیرسد.

محبوبیت شبکه های اجتماعی همچون فیسبوک و ایسنتاگرام نیز، یکی از دلایل دیگر پیشرفت دوربین های تلفن همراه بوده است! جایی که نسبت به دوربین های دیجیتال، با استفاده از تلفن همراه قادر خواهیم بود تا با آسانی بیشتر عکس ها را آپلود کنیم.

محمدرضا مشهدی زاده

محمدرضا مشهدی زاده هستم. فیلم و سریال بخش عمده ی سرگرمی من رو تشکیل میدن و بعد از اون به مقدار بسیار کمی بازی با کنسول، اگر هم فرصتی پیش بیاد داستان های کوتاه رو برای خوندن میپسندم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا