ویدئو

ویدیو؛ کشف باستان‌شناسان از جمجمه‌های مدفون شده زیر شهر مکزیکوسیتی

احتمالا پیش از این راجع به  Catacombs یا “دخمه مردگان پاریس” چیز هایی شنیده باشید، گویا یک نمونه مشابه و ترسناک دیگر از بقایای جنایات و اجساد قربانیان بی گناه در Mexico City کشف شده است. به گزارش روییترز اجساد به جا مانده در این مقبره گروهی به دوران Aztec ها تعلق دارد.

طبق بررسی های صورت گرفته تعداد ۶۵۰ جمجمه که اغلب از زنان و کودکان هستند، در نزدیکی Templo Mayor یکی از دلهره آور ترین و تاسف بار ترین کشفیان کنونی در این منطقه از مکزیکوسیتی به حساب می آید.

باستان شناسان اعتقاد دارند این مجموعه جمجمه برای ساختن Tzompantli یا دیوار جمجمه که در میان آزتک ها بی سابقه هم نبوده گرد هم آمده و هدف ترساندن و ایجاد رعب و وحشت برای مخالفان اسپانیولی آنان بوده است.

رودریگو بولانوس، انسان شناس بیولوژیکی به خبرنگاران گفته “انتظار باستانشناسان از جمجمه های یافته شده در حد مردان جوان یا جنگجویان مسلمان بود، اما گویا جمجمه هایی که اکثرا مربوط به زنان و کودکان هستند اطلاعات و بعد جدیدی از تمدن آزتک ها در اختیار ما قرار خواهند داد”

مراسم قربانی کردن انسان ها در جوامع مختلفی در طول تاریخ به ثبت رسیده و طبق اطلاعات کنونی احتمالا این کشف جدید نمونه ای از بقایای یک مراسم مذهبی یا چیزی مشابه مربوط به Aztec ها می باشد.

 

علی پوربافرانی

علی پوربافرانی هستم، سالهاست در زمینه IT و تکنولوژی فعالیت می کنم و نوشتن از بهترین سرگرمی هام به حساب میاد. عکاسی و گرافیک رو بسیار دوست میدارم و پیگیر اخبار و مطالب روز دنیای تکنولوژی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا