دانستنی‌های سلامتی

اگر روی این نقطه از گردن دوبار در روز یخ بگذارید بیماری‌ها تمام خواهند شد!

تا به حال از گذاشتن یخ روی گردن شنیده اید؟ طب سنتی و یا جایگزین معتقد است که انرژی (Chi – چی) همواره در درون و اطراف بدن در جریان است و اگر به هر دلیلی این کانال های انرژی در بدن مسدود و یا از حالت تعادل خارج شوند، بیماری وارد بدن می شود. اگر بتوانیم کاری کنیم که چی در بدن افزایش یابد و به راحتی در کانال های انرژی حرکت کند ارگان های بدن بهتر و موثرتر کار می کنند. بارها در نت‌نوشت مطالبی در مورد طب سنتی و طب سوزنی نوشته ایم. این بار می‌خواهیم از جادوی گذاشتن یخ روی گردن و نقطه فنگ فو در بدن‌تان بگوییم.

هر نصف النهار در بدن ارگان های مختلفی را شامل می شود.

نصف النهار چیست؟

فنگ فو

خطوط نصف النهاری مفهومی یکتا در طب شرقی است و در طب سنتی به عنوان مکملی برای سیستم مجرایی، لنفی و عصبی در نظر گرفته می شود . شما می‌توانید آن را خط سیر چرخشی انرژی برای جریان یافتن در نظر بگیرید.

خطوط نصف النهاری به طور عمودی از بدن عبور می کنند : از سر به انگشتان پا و از سینه به بازوها . آنها انرژی لازم را برای بدن تهیه می کنند تا بدن درست کار کند.

خطوط نصف النهاری به دو قسمت تقسیم می شوند : نیرو مثبت و نیرو منفی که با نام های یانگ و یین شناخته می شود.

شش نصف النهار مثبت عبارتند از : کبد ، قلب ، طحال ، ریه ، کلیه و ماهیچه های منقبض کننده ی قلب .

و شش نصف النهار منفی عبارتند از کیسه صفرا ، روده ی کوچک، معده، روده ی بزرگ، مثانه و گرم کننده ی سه نوبتی.

به علاوه نصف النهارهای ‏مجرا سازمان دهنده و ‏مجرا باروری در جلو و پشت بدن قرار دارند.

این نصف النهارهای ‏مجرا ، جریان انرژی را در سایر خطوط نصف النهاری کنترل می کند و فعالیتهای آنها را به هم مرتبط می سازد. انرژی از ریه ها در روده بزرگ و معده جاری می شود و دوباره به ریه ها باز می گردد. اگر در این جریان انرژی خوب ذخیره شود ما می توانیم سلامتی خود را حفظ کنیم. اما اگر جریان کافی نباشد یا بیش از حد معمول باشد ، مشکلاتی رخ می دهد و ما بیمار می شویم.

نقاط اعمال فشار نقاط معینی در طول خطوط نصف النهاری هستند و در جاهایی قرار دارند که انرژی تمایل دارد در آن مکان ها متراکم شود و مسیر را مسدود کند.

با تحریک این نقاط ما به انرژی اجازه می دهیم که به آرامی عبور کند و این باعث سلامتی بدن می شود.

گذاشتن یخ روی گردن

رویاین نقطه گردن دو بار در روز یخ بگذارید تا معجزه سلامتی را با چشمانتان ببینید!

متخصصان طب سنتی بر این باورند که اگر می خواهید سلامتی بدن تان را ارتقا دهید، خلق و خوی بهتر داشته باشید و در یک کلام انرژی بدن تان را افزایش دهید در این نقطه از گردن تان یک تکه یخ بگذارید!

اگر تا به حال از طب سوزنی و سنتی استفاده نکرده اید و یا اعتقادی به آن ندارید به شما توصیه می کنیم که این روش آسان، راحت، ارزان و از همه مهم تر بدون خطر را در منزل انجام دهید و نتایج شگفت انگیز آن را ببینید. این نقطه جادویی در پشت گردن قرار دارد. دقیقا جایی میان تاندون ها در قاعده ی جمجمه و دقیقا جایی که محل رویش موها تمام می شود نقطه فنگ فو (Feng Fu) نام دارد.

روش انجام کار

تنها چیزی که نیاز دارید فقط یک قطعه یخ است!

به روی معده دراز بکشید و یا در حالت نشسته تکه ای یخ را روی نقطه فنگ فو گذاشته و می توانید با یک روسری یا باند آن را ببندید. در لحظات اول سرمای یخ ممکن است برایتان ناخوشایند باشد اما بعد از کمتر از ۲۰ ثانیه هجوم گرمای بدن را به سمت نقطه مورد نظر احساس خواهید کرد.

این کار را صبح ها بعد از بیدار شدن و یا قبل از خوابیدن در شب انجام دهید.

فواید

گذاشتن یخ روی گردن یا همان نقطه فنگ فو باعث می شود که اندروفین در جریان خون ترشح شود و احساس شادی و پر انرژی بودن کنید. علاوه بر این تحریک این نقطه به حفظ و یا بازگرداندن تعادل فیزیولوژیکی بدن، جوانسازی، تقویت و افزایش انرژی کمک خواهد کرد.

طب سنتی معتقد است که این روش این فواید را دارد:

بهبود کیفیت خواب
بهبود سیستم گوارش
از بین بردن سرماخوردگیهای مکرر
کاهش سردرد، دندان درد و درد مفاصل
بهبود تنفس
درمان مشکلات گوارشی
مدیریت اختلالات تیروئید
کمک به مبتلایان به آسم
کمک در تسکین آرتریت
مدیریت اختلالات قاعدگی
کمک به مدیریت استرس، خستگی و افسردگی

توجه:

زنان باردار و افراد مبتلا به اسکیزوفرنی و افرادی که تپش قلب دارند نباید از این روش استفاده کنند.

زهره خانی

سلامتی و موفقیت حق همه ماست....

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا