آموزشی

۱۱ ترفند واتس اپ ، کارهایی که نمی‌دانید، اما می‌توانید با واتس اپ انجام دهید!

ترفند واتس اپ

واتس‌اپ به عنوان یکی از محبوبترین مسنجرها، همواره در هر نسخه از برنامه، ویژگیها و امکانات جدیدی قرار میدهد. قابلیتهای زیادی در این برنامه وجود دارد ولی ما در اینجا قصد داریم از بین این قابلیتها مهمترین و کاربردی‌ترینها را به شما معرفی کنیم.

۱۹+

واتس‌اپ به عنوان یکی از محبوبترین مسنجرها، همواره در هر نسخه از برنامه، ویژگیها و امکانات جدیدی عرضه میکند. حتی اگر از خوره‌های این اپلیکیشن باشید باز هم ممکن است ویژگیهایی مخفی در این برنامه وجود داشته باشد که از وجود آنها بی‌اطلاع باشید. قابلیتهای زیادی در این برنامه وجود دارد ولی ما در اینجا قصد داریم از بین این قابلیتها مهمترین و کاربردی‌ترینها را تحت عنوان ۱۱ ترفند واتس اپ به شما معرفی کنیم.

۱۱ ترفند واتس اپ

۱- غیر‌فعال کردن تیک خوانده شدن پیام

در واتس اپ وقتی پیام ارسال شده توسط کاربر خوانده میشود دو تیک آبی رنگ در کنار آن ظاهر میشود. اما گاهی اوقات شما نمی خواهید طرف مقابل متوجه شود که شما پیامش را خوانده‌اید. این کار شدنی است. از مسیر Settings > Account > Privacy > Read Receipts میتوانید این قابلیت را غیرفعال کنید. البته در صورت استفاده از این ترفند واتس اپ و غیر فعال کردن این قابلیت شما نیز قادر نخواهید بود متوجه خوانده شدن پیغام ارسالی‌تان شوید.

بیشتر بخوانید: ۱۱ ترفند اینستاگرام ؛ قابلیت‌هایی که کسی از آنها خبر ندارد!

روش دیگری نیز برای این کار وجود دارد، کافی است تا قبل از باز کردن پیغام کاربر، حالت پرواز گوشی خود را فعال کنید. به یاد داشته باشید قبل از فعالسازی حالت پرواز از برنامه خارج شده باشید. البته پیشنهاد ما حذف کامل پیغام بعد از خوانده شدن است تا احیانا با باز کردن تصادفی آن پیام تیک خوانده شدن ارسال نشود.

غیر‌فعال کردن تیک خوانده شدن پیام

غیر‌فعال کردن تیک خوانده شدن پیام

 

۲- مخفی کردن تاریخ و  زمان آخرین باری که آنلاین بوده‌اید (Last Seen)

دوستان شما میتوانند با مشاهده last seen در بالای پنجره گفتگو متوجه شوند آخرین باری که آنلاین بوده‌اید در چه زمان و تاریخی بوده، برای غیرفعال کردن این حالت به این مسیر بروید: Settings > Account > Privacy > Last Seen . طبق تصویر سه گزینه وجود دارد، Everyone یعنی نمایش تاریخ و زمان برای همه (چه آنهایی که در لیست مخاطبین شما هستند و چه آنها که نیستند)، My Contacts یعنی فقط برای دوستان شما نمایش داده شود و Nobody هم یعنی به هیچ کسی حتی دوستان شما نمایش داده نشود.

بیشتر بخوانید: ترفند های Gmail در طراحی جدید

مخفی کردن تاریخ و  زمان آخرین باری که آنلاین بوده‌اید (Last Seen)

مخفی کردن تاریخ و  زمان آخرین باری که آنلاین بوده‌اید (Last Seen)

۳- صرفه جویی در مصرف داده

در تنظیمات پیش فرض واتس اپ چه از طریق وای‌فای و چه gprs به اینترنت متصل شوید، فایلهای مدیای دریافتی به صورت خودکار دانلود می شوند. با آموختن این ترفند واتس اپ شما میتوانید در قسمت Settings > Data این رویه را تغییر دهید. به عنوان مثال در بخش When using mobile data میتوانید نوع مدیایی که به صورت خودکار دانلود شود را محدود به تصاویر کنید و تیک ویدیو را بردارید و یا در حالت وای فای تعیین نمایید همه مدیا ها به صورت خودکار دانلود شوند.

البته واتس اپ خارج از اختیار کاربر برای حفظ کیفیت ارتباطی که از شاخصه‌های اصلی این برنامه به شمار میرود، پیامهای صوتی را چه در حالت دیتا باشید و چه وای‌فای دانلود میکند. در همین بخش با تیک زدن Low data usage، واتس‌اپ با کاهش کیفیت ارتباط صوتی، تاثیر چشمگیری در مصرف دیتا و هزینه های شما خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: ۹ نکته اینستاگرامی از موفق‌ترین های اینستاگرام !

ترفند واتس اپ و صرفه جویی در مصرف داده

ترفند واتس اپ و صرفه جویی در مصرف داده

۴- سفارشی کردن نوتیفیکیشن ها

اگر منتظر دریافت پیام مهمی از فردی هستید، کافی است تا پنجره چت با آن شخص را باز کنید، برای به کار گرفتن این ترفند واتس اپ روی اسمش تپ کنید و گزینه Custom Notification را انتخاب کنید. طبق تصویر به راحتی امکان تعریف صدای اعلان، نوع ویبره، رنگ LED، پاپ‌آپ نوتیفیکیشن برای این کار بر وجود دارد. برای Call یا تماس دریافتی از این شخص نیز میتوانید رینگتون و الگوی ویبره موردنظرتان را تنظیم کنید.

بیشتر بخوانید: ترفندهای خالی کردن حافظه آیفون و آیپد برای آپدیت !

سفارشی کردن نوتیفیکیشن ها

سفارشی کردن نوتیفیکیشن ها در واتس اپ

۵- قالب بندی پیام ها در واتس اپ

در هنگام ارسال پیام در پنجره چت، با انتخاب طولانی متن و تپ کردن روی گزینه More Options در پنجره پاپ‌آپ گزینه‌هایی برای قالب بندی متن ظاهر میشوند. مواردی همچون بولد کردن، ایتالیک، خط زیر و …

بیشتر بخوانید: هزینه مکالمه صوتی واتساپ دقیقا چقدر است!؟ آیا برای ایرانی ها به صرفه است!؟

قالب بندی پیام ها در واتس اپ

قالب بندی پیام ها در واتس اپ

۶- تایپ بدون دست!

کاربران نسخه اندرویدی این برنامه میتوانند با دریافت Google Assistant و آیفونیها با برنامه Siri قادر خواهند بود در واتس‌اپ تنها با گفتن Okay Google و یا Hey Siri و سپس بیان کردن نام شخص مورد نظری که میخواهید به او پیام دهید و در انتها اصل پیام این کار را انجام دهید. این ترفند واتس اپ همگانی است، یعنی اگر می توانید به آسانی با این سیستم ارتباط برقرار کنید در سایر ابزار ها و اپ ها هم امکان استفاده از آن در کیبورد شما ممکن است!

بیشتر بخوانید: رفع ریپورت اینستاگرام و بازگرداندن اکانت غیرفعال و یا هک شده

تایپ بدون دست!

تایپ بدون دست!

۷- علامت زدن چت به عنوان خوانده نشده

وقتی پیامی را عجله‌ای خوانده‌اید ولی فرصت کافی برای پاسخ دادن به آن را ندارید، میتوانید با تب طولانی روی چت مورد نظر آن را در حالت Unread قرار دهید. کاربران iOS نیز میتوانند این کار را با سوایپ چپ به راست بر روی چت انجام دهند. استفاده از این ترفند واتس اپ بسیار هیجان انگیز است!

علامت زدن چت به عنوان خوانده نشده

علامت زدن چت به عنوان خوانده نشده

۸- ایمیل کردن کل گفتگوی انجام شده

شاید خیلی کاربرد نداشته باشد ولی در شرایطی شاید نیازمند این باشید که تاریخچه گفتگوهای خود به همراه اموجیها،مدیاها و سایر فایلهای پیوست شده با فرد مورد نظرتان را به شخص دیگری ایمیل کنید. برای این کار در پنجره گفتگو روی More تپ کنید و Email Chat را بزنید.

بیشتر بخوانید: واتساپ را هک کنید ؛ چگونه از Whatsapp بدون ثبت شماره تلفن استفاده کنیم!

ایمیل کردن کل گفتگوی انجام شده

ایمیل کردن کل گفتگوی انجام شده

۹- ارسال انبوه یک پیام به چندین مخاطب

یکی دیگر از گزینه های جالب از ترفند واتس اپ این است که بدون اینکه نیاز به ساخت گروه و دعوت مخاطبین و سپس ارسال پیام به همه آنها را داشته باشید قادر هستید با تپ کردن New Broadcast در منوی اصلی برنامه این کار را انجام دهید. در این حالت چندین مخاطب را انتخاب میکنید و پیام واحدی را به همه آنها ارسال میکنید.

هر کاربر آن پیام را به صورت معمولی دریافت میکند و همانند BCC در ایمیل مخاطب مقابل متوجه این موضوع نخواهد شد که شما این پیام را به کاربران دیگری نیز ارسال کرده‌اید. این کار هیچ تفاوتی با این ندارد که شما پیامتان را به صورت تکراری برای تک تک مخاطبین مورد نظر خود ارسال کنید. تنها کارتان آسانتر شده است.

بیشتر بخوانید: مشاهده مخفیانه استوری اینستاگرام دیگران با این افزونه در کروم!

ارسال انبوه یک پیام به چندین مخاطب

ارسال انبوه یک پیام به چندین مخاطب

۱۰- پین کردن گفتگوهای مهم

شما میتوانید با تپ طولانی روی مخاطب یا گروه مورد نظر در پنجره Chats و انتخاب آیکون پین، آن را به بالای صفحه بچسبانید تا با اضافه شدن گفتگوهای جدید از معرض دید شما خارج نشوند. این کار را میتوانید حداکثر برای سه گفتگو انجام دهید.

پین کردن گفتگوهای مهم ئر واتس اپ

پین کردن گفتگوهای مهم ئر واتس اپ

۱۱- ستاره‌دار کردن پیامهای مهم و یا مورد علاقه شما

در یک گفتگوی طولانی شاید چند پیام مهم وجود داشته باشند که بخواهید در آینده سریعتر به آنها دسترسی پیدا کنید. با این ترفند واتس اپ به راحتی با تپ طولانی روی پیغام مورد نظر و انتخاب آیکون ستاره، آن را نشان دار کنید. بعدا هر وقت نیاز داشتید که سریعا به این پیغام دسترسی داشته باشید کافی است تا از منوی اصلی برنامه و ورود به بخش Stared Messages روی پیغام مورد نظر خود تپ کنید تا به آن پیغام منتقل شوید.

بیشتر بخوانید: هزینه مکالمه صوتی واتساپ دقیقا چقدر است!؟ آیا برای ایرانی ها به صرفه است!؟

ستاره‌دار کردن پیامهای مهم و یا مورد علاقه شما

ستاره‌دار کردن پیامهای مهم و یا مورد علاقه شما

۱ دیدگاه

یک دیدگاه

  1. Avatar

    دیانا

    ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ at ۱۰:۵۷

    همشو میدونستم

    ۱۱+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا